Loading...
btc
BTC
0.33%
Bitcoin
64.354,88 USDT
eth
ETH
-0.62%
Ethereum
3.496,52 USDT
bch
BCH
0.44%
Bitcoin Cash
384,64 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.2%
Litecoin
74,02 USDT
bnb
BNB
-0.02%
Binance Coin
586,00 USDT
sol
SOL
0.3%
Solana
135,00 USDT
avax
AVAX
-9.04%
Avalanche
25,00 USDT
ada
ADA
-0.29%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
0.61%
Poladot
5,65 USDT
doge
DOGE
-0.19%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
1.01%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum grafiğinde korkutan formasyon! 3 haneli rakamlara düşüş mü?

2022 Bitcoin çöküşünü bilen analistten Bitcoin ve BNB için korkunç tahmin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum grafiğinde düşüş formasyonu oluştu! ETH fiyatı 21 Eylül’den bu yana düşüş eğilimi ile sonuçlanan bir konsolidasyon sürecinden geçiyor. Şimdi ise, konsolidasyon dönemlerinde ortaya çıkan bu düzeltme formasyonu, Ethereum fiyatında 3 haneli rakamlara düşme tehlikesi ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Ethereum grafiğinde düşüş formasyonu!

Ethereum fiyatı 21 Eylül’den bu yana düşüş eğilimi ile sonuçlanan bir konsolidasyon sürecinden geçiyor. Bitcoin üzerindeki düşüş baskısının azalmaması, durumu daha da kötüleştirebilir ve yeni bir düşüşe neden olabilir.

Ethereum grafiğinde korkutan formasyon! 3 haneli rakamlara düşüş mü?

 

İlgili: Ethereum fiyatı 2 kritik destek seviyesine geriliyor: Güncel ETH teknik analizi

Ethereum fiyatı daha fazla düşebilir!

Ethereum fiyatı, 11 Ekim’de 1.297 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu oluşturarak, bir ayı bayrağı kırılmasını tetikledi.

Peki Ethereum grafiğinde alçalan (ayı) bayrak ne anlama geliyor?

Öncelikle bayrak formasyonu hakkında kısaca bilgi verelim: Bayrak formasyonu, yükselen (boğa) ve alçalan (ayı) bayrak olarak iki türdür. Genellikle trendlerdeki geçici konsolidasyon dönemlerinde ortaya çıkan düzeltme formasyonları olarak bilinir.

Bu formasyonlar genellikle, trendin tersi yönünde ve dar kanalların içinde hareket eder. Burada, kanalın alt ve üst sınırlarının sık sık test edilmesi, formasyonlarda dikkat çeken bir diğer özellik olarak karşımıza çıkar.

Bayrak formasyonları oluşurken, işlem hacmi genellikle düşer ve formasyon sona erdiğinde ise hacim yeniden artar. Ancak düşen bayrak formasyonları, yükselen bayrak formasyonlarına göre daha dar bir kanalın içinde hareket eder ve işlem hacmi genellikle düşüş gösterir. Boğa bayrağında ise; tam tersi artma eğilimi gösterir.

Düşüş trendinin ardından gelen alçalan bayrak, kısa süreli dalgalanma sırasında oluşur. Bayrağın alt çizgisinin kırılmasının ardından, formasyon tamamlanır ve bayrak direğinin yüksekliği kadar düşüş beklenir.

Yani bu teknik oluşum, bayrak direği adında büyük bir satış içerir ve bunu da bayrak olarak adlandırılan sıkı, ancak yönü yukarıya bakan bir konsolidasyon izler.

Ethereum grafiğindeki ayı bayrağına dönecek olursak; 17 ve 21 Eylül arasında yaşanan %15’lik çöküş bayrak direğini oluştururken; ETH’nin üç higher high (bir öncekine göre daha yüksek zirve) ve iki higher low (bir öncekine göre daha yüksek dip) yapmasına neden olan konsolidasyon bir bayrak oluşturdu.

 

Ethereum grafiğinde korkutan formasyon! 3 haneli rakamlara düşüş mü?
4 saatlik ETHUSDT grafiği

 

Bu oluşum, bayrak direği yüksekliğinin 1.297$’daki kırılma noktasına eklenmesiyle elde edilen %15’lik bir düşüşle, ETH’nin 1.100$’a ulaşacağını tahmin ediyor. 1.280$ destek seviyesinin kırılması bu düşüşü tetikleyecek ve Ethereum fiyatını 1.282$-878$ aralığının orta noktası olan 1.080$’a çekecek.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatındaki düşüş eğilimi göz önüne alındığında, işler hızla kötü bir hal alabilir ve ETH’nin 1000 dolarlık psikolojik seviyeyi kırmasına ve üç haneli bölgeye düşmesine neden olabilir.

 

https://youtu.be/DyxJN1S4eyc

 

İlginizi çekebilir:

“4 ay içinde dolar çökecek! Gümüş ve Bitcoin alın!”

Ethereum ağ verilerinde 2022’nin rekoru geldi!

Ethereum boğalarının hedefi yüksek! Ancak bu sinyal gelirse DİKKAT!

Ethereum fiyat görünümü pozitif olmasa da Bitcoin fiyatındaki hızlı toparlanma ETH için de görünümü değiştirebilir. Boğalar devreye girer ve Ethereum fiyatını 1.338 doların üzerinde bir günlük mum kapanışı için zorlarsa, bu bir higher high (daha yüksek bir zirve) oluşturacak ve düşüş tezini geçersiz kılacak

Böyle bir gelişme, ETH’nin 1.440 dolarlık direnç seviyesine dokunmak için yükselişini sürdürmesini sağlayabilir.

İlgili: Bitcoin, Rusya Ukrayna Savaşı’ndaki yeni gelişmelere tepki verdi! – Güncel BTC teknik analizi

 

( CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada Ethereum fiyatı 1.282 dolardan işlem görüyor.)

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.