1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. EOS Haberleri
  4. Ethereum boğalarının hedefi yüksek! Ancak bu sinyal gelirse DİKKAT!

Ethereum boğalarının hedefi yüksek! Ancak bu sinyal gelirse DİKKAT!

Ethereum boğalarının hedefi yüksek! Ancak bu sinyal gelirse DİKKAT!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hafta sonu boyunca düşük işlem hacimleri kaydeden Ethereum, 19 Eylül’deki fiyat hareketinden bu yana iki önemli seviye arasında sıkışmış görünüyor. Ancak şimdi Ethereum boğaları, fiyatı bu aralığın dışına çıkarmaya hazırlanıyor.

Ethereum boğalarının hedefi 1.500 dolar!

Ethereum (ETH) fiyatı, hafta sonu boyunca yatırımcıların piyasaya katılımındaki azalmayı gösteren düşük işlem hacimleri kaydetti. Ancak, 19 Eylül’deki fiyat hareketinden bu yana iki önemli seviye arasında sıkışmış görünüyor.

Ethereum boğalarının önündeki en önemli engel! - ETH teknik analizi

 

 İlginizi çekebilir:

Ünlü analist parabolik Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek katalizörü açıkladı!

“4 ay içinde dolar çökecek! Gümüş ve Bitcoin alın!”

Ethereum fiyatı, 8 Ekim ve 5 Ekim’de 1.315$’da oluşan eş diplerin (equal lows) altında kalan likiditeyi topladı. Satış baskısındaki bu artış, satış-durdurma likiditesini topladı. Bu da ETH’yi %2.7’lik artışla şu anda işlem yaptığı 1.329 dolar seviyesine yükselten hızlı bir geri dönüş hareketini tetikledi.

Dolayısıyla yakın vadede yatırımcılar, Ethereum fiyatının 5 Ekim’deki en yüksek salınım seviyelerinin üzerinde kalan alım durdurma likiditesini toplayan %4’lük bir koşu için harekete geçmesini bekleyebilirler. Hatta bu hareket daha büyük olabilir ve bu durumda fiyat, konsolidasyonun üst sınırı olan 1.423 doları tekrar test edebilir.

Şimdilik pek mümkün görünmese de Ethereum boğaları 1.423 dolarlık direnci bir destek tabanına çevirirse, bu yükseliş hareketi 1.571 dolara kadar devam edebilir. Ve bu da yatırımcılar için %17’lik bir kazanç anlamına gelir.

İlgili: Ethereum fiyatının önündeki 2 kat direnç bölgesi: Güncel ETH teknik analizi

 

Ethereum boğalarının hedefi yüksek! Ancak bu sinyal gelirse DİKKAT!
4 saatlik ETHUSDT grafiği

 

Ethereum fiyat görünümü şu an için pozitif olsa da Bitcoin fiyatında oluşabilecek bir satış sinyali, ETH üzerinde de benzer bir baskı oluşturabilir. Bu durumda, Ethereum fiyatı yukarıda bahsettiğimiz aralığın alt sınırı olan 1.282$’ın altında dört saatlik bir mum çubuğu oluşturursa, yükseliş tezi geçersiz olacak ve bu da potansiyel olarak 1.234$ ila 1.191$ arasındaki talep bölgesine doğru bir satışı tetikleyecek.

CoinMarketCap verilerine göre yazımızı yayına hazırladığımız sırada Ethereum, 1.305 dolardan işlem görüyor.

Etiketler: