Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
66.230,23 USDT
eth
ETH
-0.08%
Ethereum
3.566,18 USDT
bch
BCH
-0.06%
Bitcoin Cash
429,71 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.12%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-0.06%
Binance Coin
607,80 USDT
sol
SOL
-0.02%
Solana
145,49 USDT
avax
AVAX
0.9%
Avalanche
30,28 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-0.03%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
-0.12%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü analist parabolik Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek katalizörü açıkladı!

Ünlü analist parabolik Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek katalizörü açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain ve kripto analiz platformu CryptoQuant’ın kurucusu ve CEO’su, bir sonraki parabolik Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek katalizörü açıkladı.

Bir sonraki Bitcoin boğa koşusunu ne başlatacak?

Kripto topluluğu trafından yakından takip edilen popüler analist, Twitter’da takipçilerine, stabilcoin USD Coin (USDC)’in kripto borsalarına akışının yeni bir Bitcoin (BTC) boğa piyasasının başlangıcına işaret edebileceğini söyledi.

“Bir sonraki parabolik Bitcoin boğa koşusu, büyük miktarlarda USDC, borsalara aktığında başlayabilir.

Şu an için USDC arzının %94’ü, BlackRock, Fidelity, Goldman Sachs gibi, bazılarının TradFis’e ait olduğu dış borsalarda.

Müşterilerinden alım için talimat aldıklarında hareket edecekler.”

İlginizi çekebilir:

 

Ünlü analist parabolik Bitcoin boğa koşusunu tetikleyecek katalizörü açıkladı!

 

Şimdilik, analiz firmasının başkanı Tether (USDT) ve Binance USD (BUSD) gibi yerel stabil coinlerin tekrardan dijital varlık borsalarına taşındığını söylüyor.

“BUSD arzının %70’i borsalarda. USDT’nin ise %25’i.

BUSD borsa rezervi, ayı piyasalarına rağmen büyüyor. Bu da sözkonusu borsalardaki kripto yatırımcılarının bazı coinleri biriktirdiğini gösteriyor olabilir.”

 

 

Bu arada Bitcoin hakkında da yorum yapan analist, BTC’nin dibi gördüğüne işaret edebilecek bir on chain metriği yakından takip ettiğini söylüyor.

“BTC fiyatı şu anda birinci sınıf aracılık, muhafaza vb. gibi Coinbase hizmetlerini kullanan kurumsal yatırımcıların tahmini giriş fiyatına yakın. Hâlâ bu piyasayı kurumların yönlendirdiğine inanıyorsanız, bu boğa hopium* sizin için işe yarayabilir.”

 

 

Analist tarafından paylaşılan grafiğe göre, Coinbase borsasına ait akış ağırlıklı ortalama fiyatı, kurumsal yatırımcıların piyasaya giriş fiyatını gösterebilir. Ve bu, BTC’nin son fiyat hareketini yakından takip eden metrik ile birlikte değerlendirildiğinde, kurumların ve kriptoda büyük portföylere sahip yatırımcıların Bitcoin pozisyonlarını savunduklarını gösterebilir.

(*İngilizcede “umut” anlamına gelen “hope” sözcüğünden türetilmiş olan hopium kelimesi, bir nevi irrasyonal optimizimdir. Özellikle kripto piyasalarında, mantık dışı biçimde fiyatın yükselmesi veya düşmesini umut eden kişileri tanımlamak için kullanılan bir ifadedir.)

İlginizi çekebilir:

Bitcoin fiyatında düşüşün oluşturduğu destek ve dirençler: Güncel BTC teknik analizi

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada Bitcoin CoinMarketCap verilerine göre 19.511 dolardan işlem görüyor.)

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.