Boğa trende sahip Ripple (XRP) fiyatı 2023’te 4 dolar olur mu?

Ripple boğaları döndü! XRP fiyatında %25'lik ralliye hazır mısınız?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son bir ayda dikkat çeken bir yükseliş yapan Ripple (XRP) fiyatı, 2023 yılında kaç dolar olur? XRP 4 dolar seviyesine ulaşabilir mi? Bu altcoin ile ilgili beklentilere bakalım.


Boğa trende sahip Ripple (XRP) fiyatı 2023’te 4 dolar olur mu?

Ripple (XRP) fiyatı hafta sonu boyunca boğa trendini sürdürdü. Tabii yeni haftanın ilk günü bir miktar satış dalgası ve destek testi de yaşadığını söyleyelim.

Yine de yedi günlük grafik aşırı boğa görünüyor ve geçen hafta ile kıyaslandığında XRP yüzde 16 yükseldi. Geçen aya kıyasla ise yüzde 45 yükseliş var. XRP bugün ise 0.54 dolara çıktı ve ardından bir miktar gerileme ile 0.5158 dolar seviyesine geldi.

XRP işlem hacmi de yüksek kalmaya devam ediyor. İşlem hacmi olarak sadece Bitcoin, Ethereum ve üç büyük stabil coinin (USDT, USDC ve BUSD) gerisinde kalıyor.

Genel kripto para piyasası değeri yüzde 0.4 düşüşle 936 milyar dolarlı görürken, XRP’nin piyasa değeri yüzde 61 oranında çok büyük bir yükselişle 2.2 doları gördü.

XRP kısa vadede boğa

Boğa trende sahip Ripple (XRP) fiyatı 2023'te 4 dolar olur mu?

Son bir aydaki XRP yükselişini gösteren grafik Kaynak: CoinMarketCap

Kısa vadeli Ripple beklentileri XRP için yükseliş öngörüyor. Boğalar piyasayı ele geçirdi ve genel piyasa pozitif bir duruma işaret ediyor. Buna ek olarak Ripple’ın iki yıldır devam eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile olan davasını kazanabileceği görüşü de ağır basıyor. Tüm bu gelişmeler, pozitif XRP beklentisine yol açıyor.


Ekim ayı ise genel olarak piyasa için boğa geçiyor. Bu beklentiler, Fibonacci çizgileri üzerinden hesaplandığında ise XRP fiyatının 0.65 dolar ve 0.70 dolar seviyelerine ulaşması bekleniyor.

XRP 2023’te 4 dolar olur mu?

Kripto para piyasası 2022’de ayı durumu ile mücadele etti ve bundan dolayı da kısa vadede yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerini (ATH) görmek çok zor. XRP’nin ATH değeri 3.84 dolar civarında. 4 dolar olması demek yeni ATH seviyesine ulaşması demek.

Ama ayı piyasası kalıcı değil. Aynı zamanda SEC ile olan davanın sonuçlanması ile de XRP inanılmaz yükselişler kaydedebilir. Gelecek ay Ripple-SEC davasında bir kararın çıkması ile XRP fiyatı 2023’te kırılma yapabilir.

Davanın kazanılmasının XRP ve Ripple’a iki faydası olacak. Birincisi, XRP ile ilgili belirsizlikler sona erecek. İkincisi ise ABD hükümeti ve mahkemeden onay alan ilk kripto para olacak. Bundan dolayı 4 dolara doğru yükselerek yeni bir ATH değeri kırabilir. Hatta daha boğa bir duruşla 10 dolara bile ulaşma potansiyelinden bahsedenler bile var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Boğa trende sahip Ripple (XRP) fiyatı 2023’te 4 dolar olur mu?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.