Loading...
btc
BTC
-0.29%
Bitcoin
64.782,04 USDT
eth
ETH
-1.09%
Ethereum
3.521,74 USDT
bch
BCH
0.7%
Bitcoin Cash
391,68 USDT
xrp
XRP
-0.36%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.54%
Litecoin
74,17 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,30 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
134,47 USDT
avax
AVAX
2.79%
Avalanche
27,69 USDT
ada
ADA
-0.06%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-1.9%
Poladot
5,69 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.5%
Shiba Inu
0,00 USDT

BTC için tarihi patlamaya işaret eden endeks açıklandı

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin volatilite endeksi yakında büyük fiyat hareketinin geleceğini gösteriyor. Bitcoin oynaklık endeksinin tarihsel verileri, kripto fiyatının yakın gelecekte büyük bir hareket görebileceğini ima ediyor.

Bitcoin (BTC) volatilite endeksi son zamanlarda 25 değerinin altında

Twitter’da bir ekonomistin belirttiği gibi, oynaklık endeksi tarihsel olarak BTC’de patlayıcı bir hareketin izlediği bir bölgeye geriledi. Söz konusu “volatilite endeksi” BitMEX .BVOL endeksidir ve borsaya göre, metriğin değeri “günlük 11:30 UTC ila 12:00 UTC Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyatın (TWAP) günlük 30 günlük hareketli yıllık oynaklığıdır.”
Burada Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyat, yarım saatlik bir süre için 1 dakikalık aralıklarla yapılan ölçümler kullanılarak hesaplanır.

Bu endeksin bize söylediği, son BTC fiyatının ortalamadan ne kadar saptığı veya daha basit olarak, son zamanlarda ne kadar değişken olduğu. Metriğin yüksek değerleri, kriptonun son zamanlarda bazı keskin hareketler gösterdiğini gösterirken, düşük olanlar bayat bir pazar anlamına geliyor.

Bitcoin Volatility Index

Şimdi, aşağıda Bitcoin volatilite endeksinin değerinin son birkaç yılda nasıl değiştiğini gösteren bir grafik var: Grafikte görebileceğiniz gibi, analist Bitcoin oynaklık endeksi ile kripto fiyatı arasında ilgili eğilim noktalarını işaretledi. Gösterge 25 değerinin altına düştüğünde ve ardından seviyenin altına düştüğünde, BTC fiyatı, metriğin değerini hemen yukarı çeken bazı önemli hareketler gördü.

Son birkaç yılda bu eğilimin üç örneği oldu; bunlardan ikisi fiyatın yükseliş hareketi yapmasını, üçüncüsü ise bir çöküş hareketi yaptı. Grafikten, mevcut BVOL değeri 24.59 civarında olduğu için Bitcoin oynaklık endeksinin bir kez daha bu tarihi bölgeye düştüğü görülüyor. Önceki örneklerde olduğu gibi aynı eğilim şimdi de devam ederse, kripto yakın gelecekte başka bir büyük harekete doğru ilerliyor olabilir. Yazım sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %1 artışla 19.4 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %9 değer kaybetti.

 Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.