1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Büyük Bitcoin yatırımcıları satmaktan vazgeçti: BTC için ne anlama geliyor?

Büyük Bitcoin yatırımcıları satmaktan vazgeçti: BTC için ne anlama geliyor?

Büyük Bitcoin yatırımcıları satmaktan vazgeçti: BTC için ne anlama geliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) piyasasında büyük yatırımcılar arasında ayı durumu zayıflamaya başladı. Yeni raporlar BTC için neye işaret ediyor? Ayrıntılara bakalım.


Büyük Bitcoin yatırımcıları satış pozisyonlarından çekiliyor: BTC için ne anlama geliyor?

Kripto para yönetimi şirketi CoinShares, büyük kurumsal yatırımcılar için ufukta boğa bir dönüşüm gördüğünü açıklıyor.

CoinShares, son yayımladığı Dijital Varlık Fon Akışı Haftalık Raporu’nda, piyasadan ayı durumunun yok olmaya başladığının işaretini gördüğünü açıklıyor. Çünkü short Bitcoin (BTC) yatırım ürünlerinde geçen hafta para çıkışları yaşandı. Şöyle açıklıyor:

“Dijital varlık yönetim ürünleri geçen hafta toplamda 5 milyon dolarlık para çıkışı yaşadı. Bunların çoğu ise short yatırım ürünlerinden oldu.”

İlgili – Bitcoin balinaları bu yıl ilk kez bu kadar ciddi!

Büyük Bitcoin yatırımcıları satış pozisyonlarından çekiliyor: BTC için ne anlama geliyor?

Kaynak: CoinShares

Short BTC ürünleri geçen hafta 15 milyon dolarlık zarar yaşadı. Aynı zamanda geleneksel BTC ürünleri de 12 milyon dolar kaybetti. Short BTC yatırımları Bitcoin ödünç alarak bunu satıyor ve fiyat düştüğünde de geri alarak kazanç elde ediyor. Ardından da ödünç BTC’leri geri veriyor.

CoinShares aynı zamanda Fed’in para politikasının piyasa genelinde düşük işlem hacimlerine yol açacağını belirtiyor. Rapor şöyle devam ediyor:

“Hacim tarihin en düşük seviyelerinde. Çünkü yatırımcılar Fed’in şahin para politikasından vaz geçmesinin işaretlerini bekliyor.”

Ethereum (ETH) kurumsal yatırım araçları da son bir haftada 2.2 milyon dolarlık para çıkışı yaşadı. CoinShares’e göre bu düzenleyici endişelerinden kaynaklanıyor. Bunun başlıca sebebi ise kısa süre önce yapılan Merge.

İlgili – Ethereum fiyatı 2 kritik destek seviyesine geriliyor: Güncel ETH teknik analizi

Kurumsal yatırımcılar, Merge sonrası ETH’nin artık bir menkul kıymet olarak görülebileceği endişesine sahip. Çünkü Ethereum artık staking getirisi sunmaya başlayan bir kripto para.

Tabii bazı çok varlıklı yatırım ürünlerinde para girişleri yaşayanlar da var. Ancak Solana (SOL) ve XRP ürünleri de para çıkışı yaşayanlar arasında. Buna rağmen son bir haftada 100,000 dolar gibi bir para girişi yaşayan tek altcoin ise Litecoin (LTC) oldu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: