1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin balinaları bu yıl ilk kez bu kadar ciddi!

Bitcoin balinaları bu yıl ilk kez bu kadar ciddi!

Bitcoin balinaları bu yıl ilk kez bu kadar ciddi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin balinaları, uzun aradan sonra piyasanın dip yaptığına işaret edebilecek dikkat çeken bir coin biriktirme sürecine başladı. Uzmanların 2022’nin bu önemli gelişmesi konusundaki yorumlarına bakalım.


Bitcoin balinalarından dip sinyali: BTC trend değişimine hazır mı?

Bitcoin (BTC), Mayıs ayından bu yana görülen en uzun ve sürekli birikim dönemlerini yaşıyor. BTC balinaları 27 Eylül’den bu yana cüzdanlarına toplamda 46,173 BTC (yaklaşık 929 milyar dolar ediyor) ekledi.

Kripto para piyasası analiz platformu Santiment, bu önemli gelişmeye ilk dikkat çekenlerden. Balinalar, cüzdanlarından 100 ile 10,000 BTC arasında paraya sahip olan hesaplara deniliyor. Balinaların bu kadar uzun süreli birikim yapması ise 2022 yılında çok nadir görülen durumlardan. Santiment aynı zamanda balinaların BTC birikiminin arttığı bir dönemde değeri dolara bağlı olan stabil coin USDT bakiyelerinde de düşüş olduğunu belirtiyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında oluşan yeni dar işlem aralığı: Güncel BTC teknik analizi

Santiment, bu yeni gelişmenin Bitcoin balinalarının 11 aydır düşüş yapan bakiyelerinde bir dönüm noktası oluşturduğunu belirtiyor. Eylül ayında balinaların BTC bakiyeleri, toplam dolaşımdaki Bitcoin arzının yüzde 45.72’ine ulaşarak 29 ayın en düşük seviyesini görmüştü. Bu düşüşün başlıca sebebi olarak ise enflasyon endişeleri görülüyor.

Bu yeni coin biriktirme olayı ise Bitcoin piyasasının dibi gördüğünün işaret olabilir. Böylece bundan sonra yukarı yönlü yükselişler gelebilir. Piyasa ise zaten bunun sinyalinin veriyor. Çünkü BTC fiyatı bir süredir 20,000 doları geri almak için mücadele ediyor.

İlgili – Bir sonraki Bitcoin boğa rallisi ne zaman olacak? Analistten önemli sinyal

Bitcoin balinaları bu yıl ilk kez bu kadar ciddi!

BTCUSD grafiği Kaynak: TradingView

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin fiyatı şu an 19,524 dolarda işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 1.45 oranında yükseldi.

Kripto uzman ve analistler ise makro ekonomik politikaların Bitcoin fiyatını yükseltmesini bekliyor. Çünkü Fed ve diğer merkez bankalarının yakında para politikalarını değiştirmek zorunda kalabilecekleri belirtiliyor.

Merkez bankaları, enflasyonla mücadele için faiz oranlarını artırıyordu. Ancak uzmanlara göre derinleşen resesyon ile bu durum değişecek. Bu da BTC gibi riskli varlıklar için oyunu değiştiren gelişme olabilir.

Kaynak

Etiketler: