Bir sonraki Bitcoin boğa rallisi ne zaman olacak? Analistten önemli sinyal

BTC S2F grafiği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir sonraki Bitcoin ve kripto para piyasası boğa rallisi ne zaman? Uzman analist, bu olayın sinyalinin bir gelişme olacağını belirtiyor. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Bir sonraki Bitcoin boğa rallisi ne zaman olacak? İşte, analistin açıklaması

Kripto para borsalarına yapılan stabil coin giriş ve çıkışları, piyasadaki momentumun bir işareti. Aynı zamanda ayı piyasasının ne zaman sonlanacağı ile ilgili sinyal olarak da kullanılabilir.

Stabil coinler yüklü miktarlarda borsalara gönderildiğinde, bu genellikle kurumsalların alım yapmaya hazırlandığının işaret oluyor. Şimdiye kadar böyle bir şey olmadı. Hatta tam tersi yaşanıyor. USDC gibi stabil coinler borsalardan çıkış yapıyor ve bu da ayı piyasasının derinleştiğinin göstergesi.

İlgili – Bitcoin fiyatında düşüşün oluşturduğu destek ve dirençler: Güncel BTC teknik analizi

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, stabil coin USDC’nin arzının yüzde 94’ünün borsa dışında tutulduğunu gözlemliyor. Bunların büyük bir kısmı ise geleneksel finans kuruluşlarında tutuluyor. Ki Young Ju şöyle diyor:

“Bir sonraki Bitcoin parabolik rallisi yüklü miktarlarda USDC borsalara akmaya başladığında yaşanacak.”

Ki Young Ju (@ki_young_ju), Twitter’den yaptığı açıklamada:

“Bir sonraki parabolik Bitcoin rallisi, yüklü miktarlarda USDC borsalara akmaya başladığında başlayabilir. Şimdilik USDC arzının yüzde 94’ü borsa dışında tutuluyor. Bunların bazıları BlackRock, Fidelity, Goldman Sachs gibi finans kuruluşlarının elinde. Müşterilerinden talimat aldıklarında harekete geçecekler.”


Analist özellikle USDC diyor, çünkü bunun bir sebebi var. Mesela diğer stabil coinlerin borsalara akışında çok az yükseliş var. Tether arzının yüzde 25’i borsalarda. CryptoQuant verilerine göre Binance USD’de bu oran yüzde 70. Muhtemel sebebi ise Binance’in yerel stabil coininin getiri sağlama fırsatlarından dolayı.

İlgili – CNBC: ABD istihdam verisiyle Bitcoin düştü ama kripto fiyatlarında…

Stabil coinlerde düşüş

Son olarak stabil coinlerin toplam piyasa değerinin 149.7 milyar dolar. Kripto piyasası değerinin yüzde 15’i anlamına geliyor. Günlük stabil coin işlem hacmi ise 40 milyar dolar civarında. USDT ve USDC’nin stabil coin piyasasındaki oranları sırasıyla yüzde 46 ve yüzde 31. Her ikisi de arzı ayı piyasasından dolayı yüzde 18 azaldı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bir sonraki Bitcoin boğa rallisi ne zaman olacak? Analistten önemli sinyal
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.