CNBC: ABD istihdam verisiyle Bitcoin düştü ama kripto fiyatlarında…

CNBC’nin ünlü yorumcusunun önerdiği 2 kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CNCB’de yer alan yeni haberde, ABD istihdam verilerinin açıklanmasından sonra Bitcoin ve kripto para fiyatlarının son durumu değerlendiriliyor. Buna göre kripto şaşırtacak derecede konumunu korumak için uğraşıyor.


CNBC: ABD istihdam verisiyle Bitcoin düştü ama kripto fiyatlarında…

Kripto para piyasası, hisse senetleriyle birlikte yeni bir düşüş yaşadı. Sebebi ise merakla beklenen ABD istihdam verilerinin açıklanması. Çünkü veriler şunu gösteriyor. İş piyasası hala iyi durumda değil ve bu da Fed’in agresif bir şekilde faiz artırmaya devam etmesine işaret ediyor.

Söz konusu verilerin açıklanmasından sonra Bitcoin fiyatı yüzde 3.3’lük düşüşle 19,380 dolara geldi. Coin Metrics verilerine göre Ethereum ise yüzde 2.7’lik düşüşle 1,322 dolardan işlem görüyor.

ABD Çalışma Bakanlığı, Cuma günü yaptığı açıklamada, Eylül’de 263,000 kişiye istihdam sağlandığını açıkladı. Dow Jones, bu rakamın 275,000 olmasını bekliyordu. Böylece işsizlik oranı yüzde 3.7’den yüzde 3.5’e düştü.

BMO Wealth Management şirketinin üst düzey yatırım uzmanı Yung-Yu Ma, bu gelişme üzerine şu yorumda bulunuyor:

“İstihdam verileri,Fed’in tonunda ufukta hiçbir değişikliğe işaret etmiyor. Bundan dolayı katı faiz oranları beklemeye devam edebiliriz. Bu da kripto piyasalarına baskı yapmaya devam ediyor.”

İlgili – Uzmandan Bitcoin için ‘şaşırtıcı’ 20,000 dolar açıklaması

DX.Exchange Bitcoin Ethereum Ripple


Bu arada kripto paraların hisse senetleri ile korelasyonu son haftalarda zayıflasa da hala yüksek olmaya devam ediyor.

Yung-Yu Ma şöyle devam ediyor:

“Kripto önemli bir teknik yol ayrımında görünüyor. Burada kendisine dip oluşturmaya çalışıyor. Ancak diğer yandan baskı altında. Ben hala aşağı yönlü kırılma ihtimalinin ağır bastığını düşünüyorum. Sebebi risk istenmeyen piyasa durumu ve yükselen faiz oranları. Ancak buna rağmen kriptonun konumunu korumaya çalışma çabası da şaşırtıcı düzeyde.”

Bitcoin ve kripto para fiyatlarında şu an en belirleyici olan makro ekonomik durum. En başta da ABD’de Fed’in yaptığı açıklamalar ve şahin duruşunu sürdürmesi, tüm riskli varlıklar gibi Bitcoin ve kripto fiyatlarını da baskı altında tutuyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında düşüşün destek bulduğu kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
CNBC: ABD istihdam verisiyle Bitcoin düştü ama kripto fiyatlarında…
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.