1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. CNBC: ABD istihdam verisiyle Bitcoin düştü ama kripto fiyatlarında…

CNBC: ABD istihdam verisiyle Bitcoin düştü ama kripto fiyatlarında…

CNBC: ABD istihdam verisiyle Bitcoin düştü ama kripto fiyatlarında…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CNCB’de yer alan yeni haberde, ABD istihdam verilerinin açıklanmasından sonra Bitcoin ve kripto para fiyatlarının son durumu değerlendiriliyor. Buna göre kripto şaşırtacak derecede konumunu korumak için uğraşıyor.


CNBC: ABD istihdam verisiyle Bitcoin düştü ama kripto fiyatlarında…

Kripto para piyasası, hisse senetleriyle birlikte yeni bir düşüş yaşadı. Sebebi ise merakla beklenen ABD istihdam verilerinin açıklanması. Çünkü veriler şunu gösteriyor. İş piyasası hala iyi durumda değil ve bu da Fed’in agresif bir şekilde faiz artırmaya devam etmesine işaret ediyor.

Söz konusu verilerin açıklanmasından sonra Bitcoin fiyatı yüzde 3.3’lük düşüşle 19,380 dolara geldi. Coin Metrics verilerine göre Ethereum ise yüzde 2.7’lik düşüşle 1,322 dolardan işlem görüyor.

ABD Çalışma Bakanlığı, Cuma günü yaptığı açıklamada, Eylül’de 263,000 kişiye istihdam sağlandığını açıkladı. Dow Jones, bu rakamın 275,000 olmasını bekliyordu. Böylece işsizlik oranı yüzde 3.7’den yüzde 3.5’e düştü.

BMO Wealth Management şirketinin üst düzey yatırım uzmanı Yung-Yu Ma, bu gelişme üzerine şu yorumda bulunuyor:

“İstihdam verileri,Fed’in tonunda ufukta hiçbir değişikliğe işaret etmiyor. Bundan dolayı katı faiz oranları beklemeye devam edebiliriz. Bu da kripto piyasalarına baskı yapmaya devam ediyor.”

İlgili – Uzmandan Bitcoin için ‘şaşırtıcı’ 20,000 dolar açıklaması

DX.Exchange Bitcoin Ethereum Ripple

Bu arada kripto paraların hisse senetleri ile korelasyonu son haftalarda zayıflasa da hala yüksek olmaya devam ediyor.

Yung-Yu Ma şöyle devam ediyor:

“Kripto önemli bir teknik yol ayrımında görünüyor. Burada kendisine dip oluşturmaya çalışıyor. Ancak diğer yandan baskı altında. Ben hala aşağı yönlü kırılma ihtimalinin ağır bastığını düşünüyorum. Sebebi risk istenmeyen piyasa durumu ve yükselen faiz oranları. Ancak buna rağmen kriptonun konumunu korumaya çalışma çabası da şaşırtıcı düzeyde.”

Bitcoin ve kripto para fiyatlarında şu an en belirleyici olan makro ekonomik durum. En başta da ABD’de Fed’in yaptığı açıklamalar ve şahin duruşunu sürdürmesi, tüm riskli varlıklar gibi Bitcoin ve kripto fiyatlarını da baskı altında tutuyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında düşüşün destek bulduğu kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: