Uzmandan Bitcoin için ‘şaşırtıcı’ 20,000 dolar açıklaması

bitcoin grafiği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para uzmanı, Bitcoin fiyatının 20,000 dolar bölgesinde işlem görmesini “şaşırtıcı destek” açıklaması ile yorumladı. Uzmanın açıklamasının ayrıntıları ve bu kritik seviyenin önemine bakalım.


Uzmandan Bitcoin için ‘şaşırtıcı’ 20,000 dolar açıklaması

Bitcoin fiyatı bir süredir 20,000 dolar bölgesinde işlem görüyor. Tabii genel olarak bu seviyenin üzerine çıktıktın sonra çok fazla ilerleyemese de bu kritik seviyeden de çok fazla gerilemiyor. BTC fiyatının 20,000 dolara çok yakın kalmaya çalışması uzmanlara göre şaşırtıcı.

Forbes’te yer alan makalede, Bitcoin’in haftalardır göreceli olarak 20,000 dolara çok yakın işlem yaptığına dikkat çekiliyor. Bir analist ise bu konunun bahsetmeye değer olduğunu söylüyor. Digital Capital Management Genel Müdürü Tim Enneking, “BTC için 20,000 dolar civarında olan destek şaşırtıcı!” ifadelerini kullanıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında düşüşün destek bulduğu kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

Gerçekten de Bitcoin fiyatı son birkaç haftada 20,000 doların da üzerine çıkmak için birkaç girişimde bulundu. Altına sarkmalar da bu seviyeden çok uzaklaşmıyor. Uzmanın da belirttiği gibi bu seviyenin bir çekim kuvveti var.

Enneking aynı zamanda Bitcoin’in Eylül’den bu yana dalgalanma yaşadığını belirtiyor. Ancak şimdi şaşırtıcı olanın bu bölgede bir miktar istikrara kavuşması. Enneking, bu göreli istikrarı “Bitcoin’in fiyat tarihinde neredeyse benzersiz” olarak tanımlıyor. Ayrıca “karşılaştırılabilir dönemler olduğunu, ancak bunun gibi bir şey olmadığını” da vurguluyor.

Uzmandan Bitcoin için ‘şaşırtıcı’ 20,000 dolar açıklaması

Bunlara ek olarak uzman yatırımcı aynı zamanda tarihteki Bitcoin fiyatındaki düşüşlerin mevcut gerilemeden çok daha keskin olduğunu belirtiyor. Bu düşüşler genelde ATH değerlerinden dip seviyelere yapılan gerilemenin yüzdesi ile ölçülüyor.


İlgili – Ethereum fiyatı kritik destekte karar anına yakın: Güncel ETH teknik analizi

Analist Enneking, Bitcoin’in 20,000 dolara bu kadar uzun süre ve bu kadar ısrarla tutunmasının geçmişte görülmeyen bir hareket olduğunu belirtiyor. Bunun başlıca sebebinin ise yatırımcıların değişen demografik özellikleri olduğunu vurguluyor. Şöyle açıklıyor:

“Özet olarak söyleyecek olursak, BTC’nin bu seviyede ve bu kadar uzun süre kalması anormal bir durum. Bunu ortalama BTC yatırımcı profilindeki bir değişikliğe bağlıyoruz. Daha fazla kurum ve daha fazla balina (aslında kendileri bazen kurumsal yatırımcı haline geldiler) var.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Uzmandan Bitcoin için ‘şaşırtıcı’ 20,000 dolar açıklaması
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.