1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Analist: Bitcoin fiyatı bu sebepten dolayı siyasi olarak bastırılıyor

Analist: Bitcoin fiyatı bu sebepten dolayı siyasi olarak bastırılıyor

Analist: Bitcoin fiyatı bu sebepten dolayı siyasi olarak bastırılıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü blockchain analisti Willy Woo, Bitcoin (BTC) fiyatının siyasi gündem tarafından bastırıldığını söyledi. Popüler on-chain analisti Willy Woo, Bitcoin (BTC) fiyatının siyasi bir gündem tarafından bastırıldığını söylüyor. Ayrıntılar haberimizde…

Bitcoin fiyatı bastırılıyor

Woo, bir milyon Twitter takipçisine, vadeli işlem sözleşmeleriyle, BTC’nin arzı 21 milyon ile sınırlandırılmış olsa bile, artık teorik olarak “sınırsız” sayıda Bitcoin satmanın mümkün olduğunu söylüyor. Analist şöyle diyor: “Vadeli işlem piyasalarının BTC fiyatını kontrol etmesi için kapı açık. Şimdi CME geliyor, oynamak için USD’yi önleyebileceğiniz bir BTC kumarhanesi başlattılar. Wall Street hedge fonları buna bayıldı. Şimdi BTC satmanın sınırları nedir? Sınırsız. Fiat sınırsızdır.”

bitcoin

Vadeli işlem piyasalarının kurulma şekliyle Woo, büyük oyuncuların artık sadece BTC’ye sürekli satış baskısı uygulayarak Bitcoin fiyatını bastırma yeteneğine sahip olduğunu söylüyor.Wooo demecinde şunları söyledi:

BTC’nin öldürülmesi gerekmiyor. Sadece fiyatı bastırmak için sistemde yeterli şorta ihtiyacı var. Büyük bir piyasa değeri olmadan, BTC küresel etki yaratamaz. Şu anda, SEC politikasının arkı, tüm spot ETF’leri reddederken birden fazla vadeli ETF’yi (borsada işlem gören fonlar) onaylayarak vadeli işlem likiditesini ve hakimiyetini artırmak olmuştur. Bu artık siyasi bir oyun.

Bitcoin

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), çok sayıda vadeli işlem tabanlı Bitcoin ETF’sini onaylarken, spot tabanlı bir ürün için sayısız teklifi geri çevirdi. Endüstri savunucuları uzun zamandır vadeli işlemlere dayalı ETF’lerin spot ürünlere kıyasla fiyat manipülasyonu için daha olgun olduğunu savunuyorlar. SEC Komiseri Hester Peirce, spot tabanlı bir ETF’nin vokal savunucusu oldu ve düzenleyici kurumun Bitcoin’i diğer ticarete konu varlıklardan farklı bir standartta tuttuğunu söyledi. Pierce diyor ki:

Komisyonun, kripto borsasında işlem gören ürünleri kategorik olarak reddetmeyi bırakmasının zamanı geldi. Komisyonun spot Bitcoin ETP’ye direnci neredeyse efsanevi hale geliyor… Spot bir ürüne karşı bu direncin nedenlerini, Komisyonun Bitcoin ve muhtemelen diğer dijital varlıklarla ilgili her şeyi diğer ürünlere uygulanandan daha katı bir standarda tabi tutmaya karar verdiğinin kabul edilmesi dışında anlamak zordur… Komisyonun spot Bitcoin ETP’lerini (borsada işlem gören ürünler) reddetmesinin altında yatan gerekçenin kendisi genel ve kesindir, bu da onayın nasıl elde edilebileceğini bilmeyi zorlaştırır.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: