1. Home
  2. Güncel Haber
  3. İşte Ethereum balinalarının en gözde metaverse coini!

İşte Ethereum balinalarının en gözde metaverse coini!

İşte Ethereum balinalarının en gözde metaverse coini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

En büyük Ethereum balinaları bu metaverse projelerine yoğun ilgi gösteriyor. Ancak sanılanın aksine, balinaların en gözde metaverse coini SAND, MANA veya AXS değil..

Ethereum balina cüzdanlarındaki en büyük pay hangi metaverse coine ait?

Metaverse ana akım bir trende dönüşürken, son zamanlarda bazı altcoinler fiyat ve popülerlik açısından patlama yaşadı. Ancak şu sıralar, kripto balinaları çok fazla bilinmeyen bir oyun projesine rağbet ediyor.

Kripto analisti en gözde metaverse coinleri açıkladı!

Balina takip platformu WhaleStats’a göre, Gala Games (GALA), en büyük 1000 Ethereum (ETH) balinaları arasında giderek popülerleşiyor. ETH balinaları tarafından akümüle edilen metaverse coinlere bakıldığında, ilk sırada GALA yer alıyor.

İlgili: İşte balinaların en fazla HODL ettiği 10 kripto para!

Bu balina cüzdanlarında tutulan toplam fonların yaklaşık %1’ini GALA oluşturuyor. %1’lik bir pay küçük gibi görünse de bu oran, fiat para cinsinden 519,5 milyon dolara tekabül ediyor.

Diğer metaverse coinlerle karşılaştırıldığında, GALA’nın balina cüzdanlarında daha büyük bir paya sahip olduğu görülüyor. Şöyle ki; GALA’dan sonra en büyük pay Decentraland (MANA)’a ait.

171,9 milyon dolarlık MANA, balina cüzdanlarında %0,29’luk bir yer tutuyor. 141.4 milyon$ değerindeki The Sandbox (SAND) ise, cüzdanların %0.24’ünü oluşturuyor.

https://twitter.com/WhaleStats/status/1471667525855236097

Ancak şunu da belirtmek gerekiyor; WhaleStats, Axie Infinity (AXS) ile ilgili güncel verilere sahip değil. Ancak balina takip platformu tarafından paylaşılan yeni bir tweet, AXS’in sitedeki üçüncü en popüler arama terimi olduğunu söylüyor.

Bu arada aşağıdaki grafikte adı geçen ve balina cüzdanlarından en az yer tutan token, 40 milyon dolar ile %0.07’lik bir paya sahip.

metaverse coin İşte Ethereum balinalarının en gözde metaverse coini!

GALA, kasım ayında Coinbase’de listelendikten sonra yükselişe geçen Ethereum tabanlı bir oyna-kazan projesine ait bir kripto paradır.

Blockchain tabanlı bu oyun protokolü, kullanıcıların oyun içi öğelere, NFT’ler biçiminde sahip olmalarına izin vererek oyunun geliştirilmesinde yer almalarını sağlıyor.

WhaleStats, GALA’nın en zengin Ethereum balinalarına ait cüzdanlar arasında ilk 10’da yer aldığını ortaya koyuyor. Ortalama hodl edilen GALA token sayısı 1 milyonu aşarken; bu tokenlerin toplam değeri 519.591 dolara tekabül ediyor.

Bu arada çoğu kripto para gibi GALA da 24 Kasım’da 0,74$ ile aylık en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, sert bir düşüş yaşadı. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, GALA yaklaşık %7 düşüşle 0,47$’dan işlem görüyor.

Axie Infinity şu anda %6’lık bir düşüşle 95.10$’dan işlem görürken; %4 oranında değer kaybeden Decentraland (MANA) 93.11$’dan işlem görüyor. Son olarak; popüler metaverse projesi The Sandbox’ın yerel tokeni SAND ise şu anda, %3 oranında değer kaybederek, 4,94 dolardan işlem görüyor.

Kaynak