1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk yine Hızır gibi Dogecoin’in imdadına yetişti

Elon Musk yine Hızır gibi Dogecoin’in imdadına yetişti

Elon Musk yine Hızır gibi Dogecoin’in imdadına yetişti
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla ve Space X CEO’su Elon Musk yine sürpriz bir tweet paylaştı. Bu tweet ise Dogecoin’e yaradı. Yaşananların ayrıntıların bakalım.


Elon Musk tweet attı, Dogecoin sıçradı

Elon Musk yine yaptı. Bu sefer sadece beş sözcüklük bir tweet paylaşarak kripto para Dogecoin için talep oluşturmayı başardı.

Musk uzun süredir Dogecoin destekçisi olarak biliniyor. Bu kripto para bir “Doge” şakasından ortaya çıkmıştı. Musk ise son bir yıldır bu coinle ilgili zaman zaman tweet paylaşarak reklamını yapıyor. Çoğu zaman da üstün yönlerinden bahsederek fiyata pozitif etki yapıyor.

Space X kurucusunun genel olarak kripto paralara desteği birçok kişinin hisse senetleri piyasasından bu alana taşınmasına sebep oldu. Bundan dolayı Musk ve onun hayranı olan birçok yatırımcı şimdi meme coinlere dikkat ediyor. Meme coinlerin ne kadar ileri gidebileceği merak konusu.

İlgili – Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Bugün ise Elon Musk bir kez daha Dogecoin’e yardım etti. Musk, Twitter üzerinden yaptığı duyuruda, DOGE’un Tesla ürünleri alımlarında ödeme yöntemi olabileceğini söyledi. Musk, bu olayı beş sözcükle şöyle açıkladı:

“Tesla ürünleri Dogecoin ile alınabilir.”

Bu beş sözcükten sonra bazı yatırımcıların coine akışı başladı. Market Watch’in verdiği bilgilere göre, Doogecoin yüzde 14 yükselerek 0.198893 dolara ulaştı söz konusu tweetten sonra. DOGE’un yükselişi Bitcoin’in değer kaydettiği bir ortamda yaşandı. Diğer kripto paralar da ortalama yüzde 2 civarında düşüşler yaşıyorlar.

Musk daha önce de benzer duyuru yapmıştı. Geçen ay yaptığı açıklamada, Tesla ürünleri için Dogecoin kabul edebileceklerini söylemişti. Elektrik araç üreten şirketinin bazı ürünler için DOGE kabul edebileceğini ve bunun nasıl işlediğini deneyeceklerini açıklamıştı.

İlgili – Elon Musk’ın müjdesi ile Dogecoin fiyatında heyecanlı anlar

Şimdi bu planı yürürlüğe koyuyor. Tesla da sitesinde bazı ürünlerin Dogecoin fiyatının da ekleyerek sitesini yeniledi. Mesela 300 Doge’a siber düdük ve 12020 Doge’a ise çocuklar için bir Cyberquad.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: