1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk’ın müjdesi ile Dogecoin fiyatında heyecanlı anlar

Elon Musk’ın müjdesi ile Dogecoin fiyatında heyecanlı anlar

Elon Musk’ın müjdesi ile Dogecoin fiyatında heyecanlı anlar
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü girişimci Elon Musk’ın yeni duyurusu ile Dogecoin (DOGE) fiyatı harekete geçti. DOGE fiyatı bu gelişme üzerine yüzde 25 yükseldi. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Elon Musk müjdeyi verdi, Dogecoin %25 yükseldi

Dogecoin (DOGE) fiyatı bugün (14 Aralık) ani bir fiyat yükselişi kaydetti. Bunu sebebi ise Elon Musk’ın yeni duyurusu. Buna göre Tesla bazı ürünleri için ödeme yöntemi olarak DOGE kabul etmeye başlayacak. Böylece Dogecoin, Tesla’nın ödeme olarak kabul ettiği tek kripto para olacak.

Elon Musk müjdeyi verdi, Dogecoin fiyatı yükselişe geçti

DOGE/USD 1 saat grafiği Kaynak: TradingView

İlgili – Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verilerine göre, DOGE/USD paritesi bugün yüzde 25 yükseldi. Aynı zamanda bugün bu kadar yüksek getiri sağlayan tek kripto para oldu.

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasındaki büyük değerli coinler son bir haftada düşüş yaşadı. DOGE da genel piyasayı takip ederek düşmüştü. Ancak son yükseliş ile DOGE sahipleri haftalık bazda yüzde 10 kazançlı.

Bu yükseliş ise Musk’un duyurusundan sonra geldi. Musk, araç üreticisi Tesla’nın ürünler için DOGE kabul edeceğini duyurdu. Twitter üzerinde şöyle dedi:

“Tesla bazı ürünlerin DOGE ile alınmasına izin verecek. Görelim nasıl işliyor.”

İlgili – Son dakika! Elon Musk’tan Doge’yi uçuracak karar!

Tesla, kripto para sektöründen sadece Dogecoin’i seçmekle çok sıra dışı bir adım atıyor. Musk, bu coine desteği ile biliniyor. Tesla daha önce de Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlamıştı. Ancak daha sonra çevresel etkileri gerekçe göstererek bu konuda geri adım atmıştı.

Musk bu hafta Time dergisi tarafından “Yılın Adamı” seçildi. Dergiye verdiği röportaj sırasında ise “Dogecoin’in para aktarma işlemleri için daha uygun” olduğunu söyledi. Ona göre Bitcoin bunun için uygun değil.

İlgili – ‘Yılın Adamı’ seçilen Elon Musk’tan yeni Bitcoin ve Dogecoin yorumu

Yine de Bitcoin hala yüzde 40 piyasa hakimiyeti ile en büyük kripto para.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.