1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Brezilya’nın en ünlü şehrinden çok konuşulacak Bitcoin kararı!

Brezilya’nın en ünlü şehrinden çok konuşulacak Bitcoin kararı!

Brezilya’nın en ünlü şehrinden çok konuşulacak Bitcoin kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en tanınan şehirlerinden biri olan Rio de Jenerio’nun Belediye Başkanı, şehrin gelirlerinin bir kısmını Bitcoin’e yatırma kararı aldı. Detaylar haberimizde.

Brezilya’nın en ünlü şehrinden çok konuşulacak Bitcoin kararı!

Dünyanın en tanınan şehirlerinden biri olan Rio, Bitcoin açılımı yapıyor. Belediye Başkanı Paes, sıkı bir Bitcoin destekçisi olan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ile Rio de jenerio’da düzenlenen Rio İnovasyon Haftası’na katıldı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Paes, katıldığı organizasyonda Rio’nun yeni kripto para kararını duyurdu. Belediye Başkanı, Rio’yu Güney Amerika’nın teknoloji merkezi haline getirmek istediklerini açıkladı.

“Rio de Janeiro, Güney Amerika’nın teknoloji başkenti olmak için gereken her şeye sahip. Rio İnovasyon Haftası gibi etkinlikler, şehrin çalışmak, yaşamak ve yenilik yapmak için mükemmel bir yer olarak imajını güçlendiriyor.”

Paes, Rio’da yaşayan vatandaşların vergilerini Bitcoin ile ödemeleri için çalıştıklarını ve Bitcoin ile ödeme yapacak olan vatandaşlara %10 indirim yapmayı planladıklarını ifade etti. Belediye Başkanı, şehrin gelirlerinin %1’inin ise Bitcoin’e yatırılacağını duyurdu.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Geçen yıl Kasım ayında Brezilyalı kongre üyesi Luiz Goularte, tüm kamu ve özel sektör çalışanlarına bitcoin ile ödeme yapılmasını sağlayacak bir yasa tasarısı önermişti. Orta Amerika Ülkesi El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi haline getirmesinin ardından özellik Güney Amerika’da Bitcoin’i daha yaygın bir şekilde kullanabilmek için birçok kongre üyesi tarafından kendi ülkelerinde benzer tasarılar hazırlandı.

Rio, Sao Paulo’dan sonra Brezilya’nın en büyük ikinci şehri. 6,75 milyon nüfusu olan şehir dünyanın da en kalabalık şehirleri arasında. Ayrıca dünyaca ünlü Rio karnavalına ev sahipliği yapan şehrin Bitcoin’e bu şekilde kapılarını açması kripto paranın benimsenmesine büyük katkı sunacak.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 43,088 dolardan işlem görüyor. BTC, 815 milyar dolarlık piyasa değerine sahipken bu değere karşılık gelen hakimiyet oranı %39,8. Bitcoin 2021 yılında yaklaşık %60 değer kazanarak fiat paralar karşısında direnç göstermeyi başardı.

Bitcoin (BTC) Yıllık grafik

Bitcoin

 

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak