Brezilya’nın en ünlü şehrinden çok konuşulacak Bitcoin kararı!

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en tanınan şehirlerinden biri olan Rio de Jenerio’nun Belediye Başkanı, şehrin gelirlerinin bir kısmını Bitcoin’e yatırma kararı aldı. Detaylar haberimizde.

Brezilya’nın en ünlü şehrinden çok konuşulacak Bitcoin kararı!

Dünyanın en tanınan şehirlerinden biri olan Rio, Bitcoin açılımı yapıyor. Belediye Başkanı Paes, sıkı bir Bitcoin destekçisi olan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ile Rio de jenerio’da düzenlenen Rio İnovasyon Haftası’na katıldı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Paes, katıldığı organizasyonda Rio’nun yeni kripto para kararını duyurdu. Belediye Başkanı, Rio’yu Güney Amerika’nın teknoloji merkezi haline getirmek istediklerini açıkladı.

“Rio de Janeiro, Güney Amerika’nın teknoloji başkenti olmak için gereken her şeye sahip. Rio İnovasyon Haftası gibi etkinlikler, şehrin çalışmak, yaşamak ve yenilik yapmak için mükemmel bir yer olarak imajını güçlendiriyor.”

Paes, Rio’da yaşayan vatandaşların vergilerini Bitcoin ile ödemeleri için çalıştıklarını ve Bitcoin ile ödeme yapacak olan vatandaşlara %10 indirim yapmayı planladıklarını ifade etti. Belediye Başkanı, şehrin gelirlerinin %1’inin ise Bitcoin’e yatırılacağını duyurdu.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Geçen yıl Kasım ayında Brezilyalı kongre üyesi Luiz Goularte, tüm kamu ve özel sektör çalışanlarına bitcoin ile ödeme yapılmasını sağlayacak bir yasa tasarısı önermişti. Orta Amerika Ülkesi El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi haline getirmesinin ardından özellik Güney Amerika’da Bitcoin’i daha yaygın bir şekilde kullanabilmek için birçok kongre üyesi tarafından kendi ülkelerinde benzer tasarılar hazırlandı.


Rio, Sao Paulo’dan sonra Brezilya’nın en büyük ikinci şehri. 6,75 milyon nüfusu olan şehir dünyanın da en kalabalık şehirleri arasında. Ayrıca dünyaca ünlü Rio karnavalına ev sahipliği yapan şehrin Bitcoin’e bu şekilde kapılarını açması kripto paranın benimsenmesine büyük katkı sunacak.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 43,088 dolardan işlem görüyor. BTC, 815 milyar dolarlık piyasa değerine sahipken bu değere karşılık gelen hakimiyet oranı %39,8. Bitcoin 2021 yılında yaklaşık %60 değer kazanarak fiat paralar karşısında direnç göstermeyi başardı.

Bitcoin (BTC) Yıllık grafik

Bitcoin

 

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Brezilya’nın en ünlü şehrinden çok konuşulacak Bitcoin kararı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.