1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Elon Musk, servetini enflasyondan böyle koruyor! Kripto paraları sattı mı?

Elon Musk, servetini enflasyondan böyle koruyor! Kripto paraları sattı mı?

Elon Musk, servetini enflasyondan böyle koruyor! Kripto paraları sattı mı?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

 

Tesla’nın sahibi milyarder iş insanı Elon Musk, son yaptığı açıklama ile kripto paralarına ilişkin bilgiler verdi. Detaylar haberimizde.

Elon Musk, servetini enflasyondan böyle koruyor! Kripto paraları sattı mı?

Kripto para piyasasında bazı dönemlerde çok sevilen bazı dönemlerde ise yaptığı açıklamalar ve aldığı kararlar ile kendisinden nefret ettiren Elon Musk, yeni bir açıklama yaptı.

Tesla’nın Bitcoin ile satılması kararının ardından Bitcoin’in sıçramasını sağlayan Elon, Dogecoin’e de açık destek vererek meme kriptoya pump yaptırdı. Ancak sonrasında Bitcoin’in enerji tüketimine dikkat çekerek Tesla’nın Bitcoin ile satılması kararını askıya aldı. Bu karar hatırlanacağı üzere kripto piyasasında deprem etkisi yarattı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

O dönem Çin’den gelen yasaklama haberleri ile birlikte Bitcoin büyük bir çöküş yaşadı. Elon SNL’de Dogecoin ile ilgili tutarsız açıklamalar yapınca Doge taraftarlarından da tepki aldı.

Piyasa aktörleri Elon’un kripto paralarını satıp satmadığını merak ediyordu. Musk, belirli dönemlerde kripto paralarını satmadığını açıkladı. Ayrıca Tesla’nın bilançosunda da bir satış gözükmedi.

Ünlü milyarder, yakın tarihli bir tweette ABD ekonomisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Musk, Tesla’nın ve SpaceX’in de enflasyon baskısı altında olduğuna dikkat çekti. Portföyünde Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin tutmaya devam ettiğini ve varlıklarını henüz satmadığını belirtti.

Ünlü iş insanı enflasyonist dönemlerde servetini nasıl koruduğuna da değindi. Musk, parasını ABD dolarında tutmak yerine şirketlere yatırım yapmaya, gayrimenkul alamaya ve hisse senetlerine sahip olmaya yöneldiğini söyledi.

“Genel bir ilke olarak, bu başlıktan tavsiye arayanlar için, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda dolar yerine iyi ürünler yaptığını düşündüğünüz şirketlerde ev veya hisse senedi gibi fiziksel şeylere sahip olmak genellikle daha iyidir.”

Musk’ın portföyünde bulunan Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,858 dolardan işlem görüyor. Ethereum, 2,576 dolardan, Dogecoin ise 0,11 dolardan fiyatlanıyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Bu kripto paralar arasından Dogecoin şu anda Musk’ın şirketlerinde kabul edilen tek varlık. Geçtiğimiz aylarda Tesla bazı parçalarının satışında Dogecoin kabul etmeye başlamıştı.

İlgili: Dogecoin fiyat tahmini

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.