1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Şaşırtan kurumsal Bitcoin yatırım raporu: “Hiçbir zaman %90’ın altına düşmedi!”

Şaşırtan kurumsal Bitcoin yatırım raporu: “Hiçbir zaman %90’ın altına düşmedi!”

Şaşırtan kurumsal Bitcoin yatırım raporu: “Hiçbir zaman %90’ın altına düşmedi!”
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto para veri analiz platformu tarafından paylaşılan yeni bir rapor, kurumsal Bitcoin yatırımlarına dair çok ilginç sonuçlar ortaya koydu.

Kurumsal Bitcoin yatırımları 2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana artıyor!

Yeni veriler, kurumsal yatırımcıların her geçen gün Bitcoin (BTC) transferlerinde, alım satım işlemlerinde ve yatırımda giderek daha fazla rol oynadığını gösteriyor.

IntoTheBlock tarafından paylaşılan veriler, 100.000 doların üzerindeki tüm Bitcoin işlem hacminin ezici bir çoğunluğunun kurumsal Bitcoin yatırımının oluşturduğunu gösteriyor.

Şaşırtan kurumsal Bitcoin yatırım raporu: "Hiçbir zaman %90'ın altına düşmedi!"

IntoTheBlock’un raporu, 2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana kripto para birimine yönelik kurumsal ilginin hız kazandığını ve bunun bir sonucu olarak, kurumsal işlem hacminin payının hiçbir zaman %90’ın altına düşmediğini ortaya koyuyor. 

İlgili: Ünlü yatırımcı, kripto piyasasında paranın asıl aktığı yeri açıkladı

Şaşırtan kurumsal Bitcoin yatırım raporu: "Hiçbir zaman %90'ın altına düşmedi!"

Nitekim 2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana, Paypal ve Tesla gibi şirketler Bitcoin ekosistemine daldı ve pastadan pay almak istedi. Bu da 2021 boyunca Bitcoin’in yeni zirveler kaydetmesine yardımcı oldu.

Hem Tesla hem de MicroStrategy bilançolarına milyarlarca dolarlık Bitcoin ekledi. Hatta Tesla, BTC’yi stratejik bir birincil rezerv varlığı olarak satın aldı. 

Raporda dikkat çeken bir diğer husus ise madencilerin ekosistemdeki rolü ile ilgili. Şöyle ki; madenciler artık ekosistemde eskiye kıyasla daha küçük bir roe sahip. Çünkü veriler, madencilerin sahip oldukları BTC miktarının son on yılın en düşük seviyesine ulaştığını ve Bitcoin hash oranının (yeni Bitcoin çıkarılırken, madenciler tarafından kullanılan kolektif güç) da yüksek seviyelere ulaştığını gösteriyor. Dolayısıyla her ikisi de madencilik karlılığı üzerinde baskı oluşturarak, madencilerin birçoğunun ellerindeki varlıklarının bir kısmını satmasına neden oldu.

Şaşırtan kurumsal Bitcoin yatırım raporu: "Hiçbir zaman %90'ın altına düşmedi!"

İlgili: Temmuz 2021’den bu yana Bitcoin borsa girişleri negatif! Bu ne anlama geliyor

Bitcoin hisse senedi piyasaları ile benzer hareket ediyor

Rapor, Bitcoin’in tarihsel olarak kurumsal yatırımda kaydettiği zirvelerle birlikte, çok yüksek seviyeler görmesine rağmen, son zamanlarda hisse senetlerine benzer şekilde davrandığını ve daha önceki eğilimi bozduğunu söylüyor. Nitekim şu anda hisse senetleri borsası ABD’de Rusya-Ukrayna savaşının hızlandırdığı yüksek enflasyonun etkisini yaşıyor.

Bununla birlikte, kurumsal yatırım ve son Bitcoin fiyat hareketleri arasındaki kopukluğa rağmen, bazı önemli on chain metrikler ilginç bir şekilde olumlu verilere sahip. Örneğin; veriler sıfır olmayan bakiyeye sahip Bitcoin cüzdanlarının sayısının 40 milyona ulaştığını ve yine pozitif bir bakiyeye sahip Ethereum adreslerinin sayısının da 70 milyonu geçtiğini gösteriyor.

Şaşırtan kurumsal Bitcoin yatırım raporu: "Hiçbir zaman %90'ın altına düşmedi!"

İlgili: Bitcoin fiyatına 60.000 dolar kapısını açacak 3 neden!

Bitcoin büyük teknoloji hisselerinden daha büyük bir yatırım dönüşüne sahip! 

Bitcoin, 2022’nin başında kaydettiği düşüşe rağmen, 13 Şubat 2022’de ortalama %12,24 getiri ile ilk altı teknoloji hissesinden daha iyi bir performans gösterdi.

Bununla birlikte, birçok ekonomi sıfıra yakın faiz oranları ile BTC’yi, kriptoları çeşitlendirilmiş bir portföyün bir parçası olarak ele alan kurumlar için ideal bir yatırım aracı haline getirdi.

Örnek vermek gerekirse; Bain Capital, bir kripto fonu için 560 milyon dolar ve Pantera Capital 1 milyar dolar toplayarak, Bitcoin pastasından pay almak isteyen yüksek profilli şirketler listesine adlarını yazdırdılar. Ayrıca Sequoia 500-600 milyon dolarlık bir kripto fonu başlatırken, Wall Street hedge fonları kriptoya milyarlarca dolarlık yatırım yaptı.

İlgili: “Bitcoin mart sonuna kadar bu seviyeyi görecek!”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: