1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü milyarder Bitcoin’in ne zaman 6 haneye çıkacağını söyledi!

Ünlü milyarder Bitcoin’in ne zaman 6 haneye çıkacağını söyledi!

Ünlü milyarder Bitcoin’in ne zaman 6 haneye çıkacağını söyledi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü yatırımcı ve milyarder Anthony Scaramucci, Bitcoin’in bir ralliye hazırlandığını ve ne zaman 6 haneli seviyelere çıkacağını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Ünlü milyarder Bitcoin’in ne zaman 6 haneye çıkacağını söyledi!

Lider kripto para birimi Bitcoin, son dönmelerde yaşanan küresel olayların etkisi ile düşüş trendinde 40,000 dolarlık direncin üzerinde tutunmayı başaramayan BTC, birkaç cılız atak yapsa da tekrar geri çekildi.

Geçtiğimiz yıl 10 Kasım’da 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gören kripto para o günden bu yana değerinin %44’ünü kaybetti. Toplam piyasa değeri 734 milyar dolara gerileyen BTC, bu değer ile piyasasının %42,5’ini domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,692 dolardan işlem gören Bitcoin son 24 saat içerisinde %1,20 değer kaybetti.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin Ünlü milyarder Bitcoin’in ne zaman 6 haneye çıkacağını söyledi!

Ünlü milyarder Anthony Scaramucci, Bitcoin’in bu belirsizlik ortamından sıyrılacağından emin. Scaramucci, makroekonomik faktörlerin Bitcoin için daha uygun hale geleceğini ve BTC’nin önümüzdeki aylarda altı haneli rakamlara ulaşacağına kesin gözüyle bakıyor.

Scaramucci, MarketWatch ile yaptığı röportajda ABD enflasyonunun 1 yıl içerisinde toparlanacağını ve düşmeye başlayacağını belirtti. Rusya ile Ukrayna arasındaki mevcut jeopolitik gerilimlerin, Batı’dan Rusya’ya yönelik yaptırımların etkisiyle uzun sürmeyeceğine de değindi.

“Bu tür bir ekonomik sakatlığa sahip bir toplumda yaşanan acı nedeniyle bu savaşların o kadar uzun sürmeyeceğini tahmin ediyorum. Batı temelde Vladimir Putin ve yakın çevresinin altyapısını ve zenginliğini ortadan kaldırıyor. Bu, Batı demokrasilerinin attığı çok büyük bir adım.”

Scaramucci’ye göre BTC, büyüme potansiyeli nedeniyle yatırımcıları kendine çekiyor. 2025’in sonuna kadar bir milyardan fazla cüzdanın Bitcoin tutacağını tahmin ediyor. Ayrıca El Salvador gibi birçok Latin Amerika ülkesinin kısa sürede Bitcoin’i yasal para birimi haline getireceğini savunuyor.

“Bitcoin’in sadece El Salvador değil, zaman içinde birçok Latin Amerika ülkesi tarafından yasal ihale olarak kullanılacağını düşünüyorum.”

Scaramucci’ye göre benimseme oranlarındaki artış, Bitcoin’in önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde 100.000 dolara yükselmesini sağlayabilir.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: