1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. “Bitcoin mart sonuna kadar bu seviyeyi görecek!”

“Bitcoin mart sonuna kadar bu seviyeyi görecek!”

“Bitcoin mart sonuna kadar bu seviyeyi görecek!”
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir finansal danışmanlık şirketinin CEO’su, Ukrayna ve Rusya arasında devam eden çatışmaların etkileri üzerine yaptığı çarpıcı açıklamaların yanı sıra, en büyük kripto para biriminin kısa ve orta vadeli fiyat hedefi hakkında konuştu.

Bitcoin mart sonunda kaç dolar olabilir?

Bağımsız finansal danışmanlık şirketi deVere Group’un CEO’su Nigel Green, Ukrayna ve Rusya arasında devam eden savaşın etkileri üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ayrıca ünlü CEO, Bitcoin fiyatının mart ayı sonuna kadar kaç dolar olacağını açıkladı. 

Nigel Green, Bitcoin (BTC) fiyatının Ukrayna ve Rusya arasında devam eden savaş nedeniyle, mart ayı sonuna kadar 50.000$’a doğru yükselebileceğine inanıyor.

"Bitcoin mart sonuna kadar bu seviyeyi görecek!"ları ve analizleri

BTC’nin mevcut fiyat momentumu hakkında yorum yapan Green; hisse senetleri gibi diğer risk varlıkları, çatışmanın ekonomik etkisiyle birlikte düşmeye devam etse bile, kripto para biriminin fiyatının yükseleceğine inandığını ifade etti.

Ve en büyük kripto paranın fiyat ivmesinin artmasını ve Bitcoin’in bu ayın sonuna kadar 50.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi.

Bu arada Green, Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000 dolara ulaşıp ulaşamayacağını söylemek için hala çok erken” olduğunu da sözlerine ekledi.

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Peki Bitcoin mart sonuna kadar neden 50.000 dolar olacak?

Analiste göre, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, devlet kurumlarının, bireylerin ve işletmelerin geleneksel finansal sisteme alternatifler aramasıyla sonuçlanan önemli bir finansal karışıklığa neden oldu.

"Bitcoin mart sonuna kadar bu seviyeyi görecek!"

Ünlü CEO, ATM’lerde nakit para tükenirken ve bankalar kapanırken, insanların kişisel birikimlerinin savaş için harcanma tehdidi ile karşı olduğunu da sözlerine ekledi. Dahası, ona göre uluslararası ödeme sistemi SWIFT silah olarak kullanılıyor. Ve bu da Bitcoin gibi uygulanabilir, merkezsiz, sınırsız, kurcalamaya dayanıklı, el konulamayan bir para sistemine olan ihtiyacı gözler önüne seriyor.

Green ayrıca devam eden açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Her geçen gün daha fazla kurumsal yatırımcı sektörü kontrol altına alırken; güvenilirlik artar, işlem hacimleri yükselir ve volatilite azalır – bunların hepsi günlük yatırımcılar için iyi haberler.”

Bu arada Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı olan milyarder yatırımcı Mark Mobius da geçtiğimiz hafta, hisse senedi piyasalarını sarsan Rus işgali sırasında Bitcoin’in son fiyat artışı hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

 Mobius, BTC fiyatında haftanın başlarında 45.000 dolara kadar devam eden yükselişin arkasında, Rusların Bitcoin’i “paralarını ve servetlerini dışarı çıkarmanın” bir yolu olarak görmesi olduğunu iddia etmişti.

Nitekim savaşın başladığı ilk günlerden itibaren, bankalar da dahil olmak üzere Rusya’da kurumlara uygulanan yaptırımlar, rublenin ve hatta Ukrayna Grivnasının değerinde önemli düşüşlere yol açtı.

İki ülkenin fiat para birimleri değer kaybederken, özellikle Ukrayna ve Rusya merkezli kripto para borsalarının işlem hacminde rekor derecede patlamalar yaşandı.

Örneğin; Ukrayna merkezli kripto borsası Kuna’nın işlem hacmi günlük ortalama 45 milyon grivnası civarındaydı. Ancak. Rus kuvvetlerinin Ukrayna’ya girdiği gün, platformun hacmi 150 milyon UAH’a yükseldi. (Bu da yaklaşık 5 milyon dolara tekabül ediyor.) 

İlgili: Rusya’da Bitcoin fiyatları tavan yaptı!

Bitcoin neden düştü?

Tüm bunlar olurken; Bitcoin’in yükselişi uzun soluklu olmadı. 45.000 dolarlık kritik direnç bölgesini test ettikten sonra Bitcoin fiyatı bir kez daha 42.000 doların altına düştü.

İlgili: ‘Bitcoin fiyatı neden düştü’ sorusuna en net cevap!

Bu düşüşü tetikleyen sebeplerden biri de Mark Mobius’un iddiasının aksine; Coinbase CEO’sunun, Rus yöneticilerin yaptırımlardan kaçınmak için Bitcoin’i kullandığı yönündeki iddiaları reddetmesi idi. Bununla birlikte, en büyük djital varlığın fiyatı son 24 saat içinde 42.000 dolarlık desteğe de tutunamadı ve bir kez daha 40.000 dolarlık psikolojik desteğin altına düştü. 

İlgili: Rusya Ukrayna savaşının ortasında Bitcoin ağ metriklerinden yeni rekor!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: