1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. 30 milyar dolarlık şirketin yöneticisinden kripto para kararı!

30 milyar dolarlık şirketin yöneticisinden kripto para kararı!

30 milyar dolarlık şirketin yöneticisinden kripto para kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası büyümeye devam ettikçe önceden karşı olan ünlü yöneticiler fikirlerini değiştirmeye devam ediyor. Ünlü fon yöneticisinden pişmanlık açıklamaları geldi. Detaylar haberimizde.

30 milyar dolarlık şirketin yöneticisinden kripto para kararı!

Kripto para piyasası büyümeye devam ettikçe daha önceden kripto paralara karşı olanlar fikir değiştirmeye devam ediyor. Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasını çöp olarak nitelendiren birçok yatırımcı geldiğimiz noktada geleneksel yatırım yöntemlerine karşı kripto paraları tercih etmeye başladı.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

İçinde bulunduğumuz kriz dönemi artık dünya genelinde kendini daha derinden hissettiriyor. Özellikle az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler enflasyon sorunu ile boğuşmaya devam ediyor. ABD’de son 40 yılın en yüksek enflasyon rakamları açıklandı. Tüm bu gelişmeler karşısında kripto paralar, geleneksel yatırım yöntemlerine karşı el güçlendiren bir seçenek oldu.

İlgili: Ukrayna’daki savaş Bitcoin’i nasıl etkileyecek?

Son dönemlerde dünyanın gündeminde Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginlik var. Ukrayna’ya savaş başlatan Rusya, ekonomik yaptırımlar ile karşı karşıya. SWIFT sisteminde çıkarılan ülkede, kripto paralara olan talep artış gösterdi. Ukrayna için de kripto para borsaları seferber oldu ve kısa sürede yüklü bağışlar toplandı. Merkeziyetsiz yapıların önemi bir kez daha ortaya çıktı. Bu gelişmeler kripto paralara karşı olanların fikirlerini değiştirmelerini sağlıyor.

İlgili: Rusya SWIF’tten çıkarıldı. Kripto para mı kullanacak?

Citadel Securities’in kurucusu Ken Griffin da kripto para karşıtı duruşunu değiştirdiğini açıkladı. Daha önce kripto paraların çöp olduğuna dair açıklamalar yapan ünlü yönetici düşüncesini yeniledi. Griffin, 2017 yılının kasım ayında kripto paraların lale balonu çılgınlığı ile benzerlik gösterdiğini, kripto paralardan ziyade blok zincir teknolojisine ilgi duyduğunu söylemişti.

Bloomberg’e verdiği demeçte kripto paraların son 15 yılda finans alanındaki en büyük, harika hikayelerden biri olduğunu söyledi.

Ünlü fon yöneticisi kripto para piyasasının 2 trilyon dolarlık bir hacme ulaştığını ve geldiği seviyenin kendisini yanılttığını itiraf etti. Net olarak 30 milyar doların üzerinde bir fonu yöneten Griffin, piyasa hakkında hala bazı tereddütler yaşasa da ABD’nin en büyük pazar yapıcısı Citadel aracılığıyla sektörü keşfetmek istediğini söyledi.

“Hala şüpheciliğim var. Ama bugün bu dünyada buna katılmayan yüz milyonlarca insan var.”

Yazının kaleme alındığı anlarda kripto piyasası, Coinmarketcap verilerine göre 1,826 dolarlık bir değere sahip. Piyasanın lideri Bitcoin, 40,826 dolardan işlem görüyor ve bu toplam değerin %43’ünü domine ediyor.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

kripto para 30 milyar dolarlık şirketin yöneticisinden kripto para kararı!

 

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: