1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. İsviçre şehrinden sürpriz Bitcoin ve Tether kararı

İsviçre şehrinden sürpriz Bitcoin ve Tether kararı

İsviçre şehrinden sürpriz Bitcoin ve Tether kararı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İsviçre’nin bir şehri, kripto paralar Bitcoin ve Tether konusunda sürpriz bir karar aldı. Avrupa için bir ilk olan bu girişimde tüm hazırlıklar tamamlandı.


İsviçre şehrinden sürpriz Bitcoin ve Tether kararı

Lugano, İsviçre’nin güneyindeki bir şehir. Burası İsviçre Frangı ile birlikte resmi ödeme aracı olarak kendi LVGA Points isimli tokenini kullanıyor. Ancak şimdi bunlara ek olarak bir de Bitcoin ve Tether’i de de facto yasak ödeme yöntemi olarak kabul etmeye hazırlanıyor. Böyle bir girişim ise piyasa değerine göre dünyanın en büyük stabil coini olan USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether Operations Limited’in desteğiyle yapılıyor.

Tether ve Lugano Şehri, şehrin blockchain kapasitesini ölçeklendirmek için birlikte çalışacak. Aynı zamanda Lugano’yu Avrupa’da DLT’nin (dağıtılmış ledger teknolojisi) benimsenmesi için büyük bir merkeze dönüştürme ortak hedefi doğrultusunda da çalışma yapmayı planlıyorlar.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Şehrin B planı: Bitcoin planı

bitcoin İsviçre şehrinden sürpriz Bitcoin ve Tether kararı

Lugano’nun iddialı B Planı yani Bitcoin planı ile şehrin 62.000 vatandaşı kamu hizmeti ücretlerini veya vergilerini Bitcoin, Tether ve LVGA ile ödeyebilecek. Artık 200’den fazla ticari nokta ile iş birliği yapıldı. Böylece Bitcoin ve Lightning ödemeleri burada kabul edilebilecek.

Bu planın yol haritasına göre şehirde aynı zamanda bir blockchain merkezi de kurulacak. Burası blockchain kuruluşlarının evi olarak kabul edilecek. Bitcoin buluşmalarına ve atölyelerine ev sahipliği yapması planlanıyor.

İlgili – Tether Rehberi: Tether nedir? USDT kim kurdu, ne işe yarar, güvenilir mi?

Tether CTO’su Paolo Ardoino, son gelişmeler konusunda şunları söyledi:

“Bitcoin’i yasallaştırdıktan sonra El Salvador’un GSYİH’sı %10 ve turizmi %30 arttı. Avrupa’nın merkezindeki bir şehirde neler yapabileceğimizi bir düşünün.”

Bu Bitcoin planı doğrultusunda iki yatırım fonu kurulacak. İlki 3.26 milyon dolar civarında olacak ve BTC, USDT ile LVGA’nın benimsenmesi çalışmaları için kullanılacak. İkincisi ise 108.6 milyon dolar ve Bitcoin ile yeni blockchain girişimlerinin kurulması için oluşturulan havuzlardan oluşacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: