okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
68.417,57 USDT
eth
ETH
0.06%
Ethereum
3.847,16 USDT
bch
BCH
0.03%
Bitcoin Cash
470,54 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.06%
Litecoin
83,48 USDT
bnb
BNB
0.09%
Binance Coin
602,20 USDT
sol
SOL
0.1%
Solana
168,86 USDT
avax
AVAX
-0.1%
Avalanche
36,98 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.08%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
0.21%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Rusya’da Bitcoin fiyatları tavan yaptı!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ukrayna ve Rusya arasında çatışmalar devam ederken, Rus rublesine bağlı Bitcoin işlem hacimlerinde büyük bir artış kaydedildi. İşlem hacimlerinin yanı sıra, Rusya’da Bitcoin fiyatları da tavan yaptı!

Rusya’da Bitcoin fiyatları neden yükseldi?

Kripto analitik veri sağlayıcısı Kaiko tarafından kaydedilen metrikler, ruble (RUB) karşısındaki Bitcoin (BTC) hacminin dört gün önce, 24 Şubat’ta 1,5 milyar rubleye yaklaştığını gösteriyor.

Ayrıca verilere göre, BTCRUB paritesi bugün ise (28 Şubat) %16 oranında artış kaydederek, Bitcoin’in küresel piyasalardaki mevcut fiyatına kıyasla önemli ölçüde prim artışı gördü.

Rusya'da Bitcoin fiyatları tavan yaptı!

İlgili: Rusya Ukrayna savaşının ortasında Bitcoin ağ metriklerinden yeni rekor!

Rusya’nın Bitcoin talebi BTCRUB fiyatını yükseltti! 

İstatistikler, son 96 saat içinde Rusya’dan Bitcoin’e yönelik çok fazla talep olduğunu gösteriyor. Ve ilginç bir şekilde Rusya’nın Bitcoin talebindeki bu artış, Rusya’nın Ukrayna sınırlarını işgal etmesinden hemen sonra başladı.

Rusya'da Bitcoin fiyatları tavan yaptı!

Kaiko’nun, kripto para araştırmacısı Omkar Godbole ile paylaştığı veriler, ruble cinsinden Bitcoin işlem hacminin büyük bir artış kaydettiğini gösteriyor. Kaiko tarafından açıklanan veriler, Bitcoin Ruble paritesine ait işlem hacminin perşembe günü, son dokuz ayın en yüksek seviyesini kaydederek, yaklaşık 1,5 milyar rubleye ulaştığını gösteriyor.

Bu arada Bitcoin-Ukrayna grivnası hacmi de yükseldi, ancak ekim ayındaki seviyeler kadar yüksek değil. Ancak BTCUAH’nin, Binance ve Localbitcoin.com olmak üzere yalnızca iki borsada işlem gördüğünü de unutmamak gerekir.

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Rusya'da Bitcoin fiyatları tavan yaptı!

Elbette yükselen yalnızca işlem hacimleri değildi! BTCRUB işlem hacmindeki artışın yanı sıra, Bitcoin küresel olarak kaydedilen ortalama fiyatlara kıyasla, Rusya’da inanılmaz bir prim artışı gördü.

Şöyle ki; örneğin bugün Localbitcoins.com’da işlem yapan traderler, Sberbank transferleri yoluyla 3.69 milyon ruble (39.656$) veya 38.450$ olan küresel ortalamanın 1.206$ üzerinde bir fiyattan Bitcoin satışları gerçekleştirdi.

Ayrıca Coingecko.com’dan elde edilen verilere göre; Bitcoin henüz 39.000 dolar civarında işlem görürken; BTCRUB fiyatları bugün 4,33 milyon rubleye (bu da 46.453$’a tekabül ediyor) kadar çıktığını gösteriyor.

Bu yükselişin arkasındaki nedenlerden biri de Rus bankalarının faiz oranlarını %20’ye çekmesiydi.

Özellikle ülkenin fiat para biriminin Ukrayna’nın işgalinin ardından rekor derecede düşük seviyeleri gördü. 

Nitekim, Rusya merkez bankasına uygulanan yaptırımlar, ülkenin fiat para birimi rublenin 28 Şubat Pazartesi günü tüm zamanların en düşük seviyesine gerilemesine neden oldu.

Bununla birlikte, Batı’nın Rusya’ya uyguladığı yaptırımların ardından, Rusya bankalarda faiz oranlarını %20’ye yükseltti. Bunun sonucunda da ruble cinsinden kripto işlem hacimleri artmaya başladı. Ve Ruble-Bitcoin (RUBBTC) işlem hacimleri 9 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.