1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin’de yükseliş sinyali! – 2023’te DOGE ralli yapar mı?

Dogecoin’de yükseliş sinyali! – 2023’te DOGE ralli yapar mı?

Dogecoin’de yükseliş sinyali! – 2023’te DOGE ralli yapar mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Meme temalı en büyük kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE), 2023’ün ilk günlerinde yükseliş eğilimine dair işaretler gösteriyor. Peki bir kez daha DOGE ralli yapar mı?

2023’te DOGE ralli yapar mı? – Dogecoin fiyat tahmini

En büyük meme temalı kripto para birimi Dogecoin (DOGE), 2023’ün ilk günlerinde yükseliş eğilimine dair işaretler gösterdi. Ancak varlık, FTX kripto borsasının çöküşü ve genel piyasa çöküşü gibi faktörlerin etkisinden hala kurtulamadı. 

Şu an için ne boğalar ne de ayılar kripto paranın fiyatını itecek önemli bir güce sahip. Dolayısıyla yatırımcılar, DOGE’nin 2023’ün ilk ayına odaklanmış durumda. Çünkü varlığın ocak ayında sergileyeceği performans, muhtemelen yılın geri kalanında DOGE yatırımcılarını nelerin beklediğini belirleyecek. 

Dogecoin’in Ocak 2023’te dikkatle takip edilmesi gereken kripto para birimleri arasında yer aldığını belirtmekte fayda var.

İlginizi çekebilir:

Dogecoin fiyat tahmini

Popüler bir kripto tahmin platformu olan PricePredictions 30 günlük tahmininde, Dogecoin’in 31 Ocak 2023’te, şu anki değerinden yaklaşık %1,7’lik bir düzeltmeyle 0,071286 dolardan işlem göreceğini gösteriyor.

Esasen bu fiyat tahmini, hareketli ortalamalar (MA), göreceli güç endeksi (RSI), hareketli ortalama yakınsama ıraksaması (MACD) ve Bollinger Bantları (BB) gibi br dizi teknik göstergeye dayanıyor.

 

Dogecoin'de yükseliş sinyalleri! - 2023'te DOGE ralli yapar mı?
 30 günlük Dogecoin fiyat tahmini – Kaynak: PricePredictions

 

 

İlginizi çekebilir:

Dogecoin fiyat analizi

Şu anda Dogecoin, konsolidasyon aşamasını uzatarak, CoinMarketCap verilerine göre, günlük %0,1’den az kazançla 0,0722$’dan işlem görüyor.

 

Dogecoin'de yükseliş sinyalleri! - 2023'te DOGE ralli yapar mı?
7 günlük Dogecoin fiyat tahmini. Kaynak: Finbold

 

Dogecoin 0,0729$’da bir dirençle karşı karşıya ve bu fiyat seviyesinin üzerine çıkarsa, varlık muhtemelen 0,073$’a doğru yükseliş trendine girecek.

Ancak TradingView’deki bir günlük göstergeler, Dogecoin için büyük ölçüde düşüş gösteriyor. Göstergelerin özeti 14’te ‘satış’ bölgesinde, hareketli ortalamalar 13’te ‘güçlü satış’ için sinyal veriyor. Osilatörler ise 9’da ‘nötr’ gösteriyor.

 

Dogecoin'de yükseliş sinyalleri! - 2023'te DOGE ralli yapar mı?

 

Dogecoin teknik analizi Kaynak: TradingView

Dogecoin, 2022’de %54 düşüşle piyasa değerine göre ilk onda en iyi performans gösteren ikinci kripto para birimiydi. Aynı zamanda DOGE fiyatı, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra ralli yaptı.

Bu arada DOGE son zamanlarda, mevcut düşük fiyatlardan varlığı biriktiren yüksek net değerli cüzdanlarla balina aktivitesinde artış kaydetti.

Ayrıca topluluk Libdogecoin, Dogecoin Standard ve GigaWallet gibi yeni ürünlere odaklandığını için, Dogecoin 2023’te yükseliş eğilimi gösterebilir.

Dolayısıyla, tokenin sosyal medya platformunda bir ödeme seçeneği olarak entegre edileceği yönündeki spekülasyonlar gerçekleşirse, büyük bir boğa koşusu yapabilir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.