1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Analistten Ethereum ile birlikte altcoin piyasalarında yeni düşüş uyarısı!

Analistten Ethereum ile birlikte altcoin piyasalarında yeni düşüş uyarısı!

Analistten Ethereum ile birlikte altcoin piyasalarında yeni düşüş uyarısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto para analisti, Ethereum’un kritik bir düşüşle daha karşı karşıya olduğunu iddia ediyor. Ve düşüşle birlikte yatırımcılara, birçok altcoinin çöküş tehlikesi yaşayacağı konusunda uyarıda bulunuyor.

2023’te Ethereum ne olur?

Kripto topluluğunun yakından takip ettiği bir analist, Ethereum’un yeni bir düşüşle daha karşı karşıya olduğunu iddia ediyor. Ve bununla birlikte, birçok altcoinin çok fazla değer kaybedeceği konusunda yatırımcıları uyarıyor.

 

Analistten Ethereum ile birlikte altcoin piyasalarında yeni düşüş uyarısı!

 

İlginizi çekebilir:

Analist Nicholas Merten, YouTube’da yayınladığı yeni bir piyas değerlendirmesinde, takipçilerine Ethereum’un 200 haftalık hareketli ortalamanın direnç görevi görmeye devam ettiği bir düşüş eğiliminde olduğunu söyledi.

“ Ethereum, 2021 Mayıs’ından bu yana Bitcoin karşısında nispeten nötr durumda olsa da ETHBTC oranına baktığımızda hala düşüş trendinde olduğunu görüyoruz… Bu grafiğin çok yakında düşmeye başlayacağına inanıyorum.

Ethereum, 200 günlük hareketli ortalamasının yanı sıra 200 haftalık hareketli ortalamasının oldukça altında işlem görüyor. Kasım 2022’deki FTX çöküşünden bu yana bu aralığın altında ilerliyoruz. Ve o zamandan beri, 200 haftalık hareketli ortalamanın direnç görevi görmeye başladığı, haziran ayındaki modelimizi tekrarlıyoruz. ”

Popüler analist ayrıca, Ethereum 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıkmadıkça ve mevcut değerinden %15 veya %30 yükselmedikçe (yani yaklaşık 1.470$ ile 1.668$ fiyat seviyeleri arasında işlem görmedikçe), rahatlama rallisinin sürdürülebilir olmadığını söylüyor. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada Ethereum 1.253 dolardan işlem görüyor.

“Bugün burada, herhangi bir rahatlama rallisinin veya bu aralığa doğru ilerlemenin hafife alınmaması gerektiğini belirtmek istiyorum. Bence bu aralığın üzerine çıkana kadar (bu bence kesinlikle ilginç olacak) direnç görevi görecek. ( Bahsetmeye bile gerek yok çünkü 200 günlük hareketli ortalama bu aralığa çok yaklaşıyor.) Ki bu da göstergeleri destekliyor. Düşüş beklentim devam ediyor.”

İlginizi çekebilir:

 

https://www.youtube.com/watch?v=HjRpVvs4kUs

 

Merten, diğer altcoinlerin aşırı değerlendiğini söyleyerek, mevcut piyasa koşullarında bunların çökebileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

“Altcoinler hakkında konuştuğumuzda, birçok yanlış değerlemenin ve bu isimlerin çoğunun önümüzdeki veya iki yıl içinde hala piyasada olacağına dair çok fazla yanlış umudun olduğu kripto ekosisteminden bahsediyoruz…

Benim gibi 2016, 2017’den beri buradaysanız ve aktif olarak kriptoya yatırım yapıyorsanız, bir veya iki pazar döngüsünden geçtiniz ve muhtemelen  piyasa değerine göre üstl sıralarda yer alan birçok harika altcoinin artık burada olmadığını biliyorsunuzdur. Onlar geçmişin kalıntılarıdır. Pek çok yatırımcı tarafından öğrenilen veya öğrenilmeyen dersler. Ne yazık ki, bugün buradaki birçok altcoin burada olmayacak.”

( CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada Ethereum fiyatı 1.250 dolardan işlem görüyor.)

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: