Loading...
btc
BTC
0.47%
Bitcoin
66.355,13 USDT
eth
ETH
2.74%
Ethereum
3.577,28 USDT
bch
BCH
1.94%
Bitcoin Cash
431,09 USDT
xrp
XRP
1.97%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
1.38%
Litecoin
78,68 USDT
bnb
BNB
0.77%
Binance Coin
607,91 USDT
sol
SOL
1.41%
Solana
145,06 USDT
avax
AVAX
0.17%
Avalanche
30,34 USDT
ada
ADA
0.06%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
1.08%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
1.52%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.91%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dogecoin fiyatına pump yaptırabilecek gelişme!

Dogecoin fiyatına pump yaptırabilecek gelişme!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasa değeri bakımından sektörün en büyük meme coini olan Dogecoin, ekosistemindeki bazı gelişmeler nedeniyle yeniden ilgi odağı olmaya başladı. 

Dogecoin fiyatı yeni sürümün ardından pump yapar mı?

Geçtiğimiz günlerde Dogecoin Vakfı, DOGE’yi birden fazla platformda kabul edilebilir hale getirmek için LIBDOGECOIN’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. DOGE’nin kapasitesindeki artışın yanı sıra, bu yeni gelişmenin önümüzdeki aylarda tokenin fiyat hareketi üzerinde de bazı etkileri olabilir.

Dogecoin fiyatına pump yaptırabilecek gelişme!

Peki bu yeni sürümde neler var?

Dogecoin Core 1.14.6 sürümünün yayınlanmasından birkaç hafta sonra, çekirdek geliştiricilerden Michi Lumin, LIBDOGECOIN’i duyurdu. Lumin, LIBDOGECOIN’i, kullanıcıların Dogecoin uyumlu ürünleri kolaylıkla geliştirmesine olanak tanıyan Dogecoin yapı taşlarının bir C-kütüphanesi olarak tanımlıyor.

LIBDOGECOIN’in dikkat çeken bir diğer özelliği de Python, Ruby ve Node.js dahil olmak üzere birden çok dili desteklemesi. Bu gelişme, DOGE’nin kullanılmayan potansiyelini göstermesinde önemli ölçüde etkili olacak ve böyece Dogecoin blok zincirinin değerine katkıda bulunacak.

Tarihsel olarak da blok zincirindeki bu tarz büyük güncellemelerin ardından genellikle, kripto paranın fiyat hareketinde de değişiklik olur. Örneğin, Kasım 2021’de Dogecoin Core’un 1.14.5 sürümü piyasaya sürüldü.

Bu yeni sürüm beraberinde önemli güvenlik düzeltmeleri ve ağ düzenlemelerinde ayarlamalar getirdi. Sürüm başlatıldıktan sonra, DOGE’nin fiyatı hemen yükseldi ve 0,2822 dolara ulaştı. Ancak, piyasayı kasıp kavuran son kripto kışı yüzünden bu trend tersine döndü.

Şimdi LIBDOGECOIN, blok zincirine çeşitli yükseltmeler ve özellikler getireceği için, memecoin’in değeri üzerinde de olumlu bir etki yaratabilir. 

Elon Musk: Dogecoin, Bitcoin’den daha iyi!

Dogecoin’in en büyük destekçisi olan Tesla CEO’su yakın tarihli bir röportajda, Dogecoin’in ödeme işlemlerinde Bitcoin’den (BTC) daha iyi olduğunu iddia ederek, “Dogecoin’in toplam işlem kapasitesi Bitcoin’den çok daha yüksek” dedi.

İlgili: Elon Musk’tan Dogecoin’e övgü dolu sözler: DOGE, Bitcoin’den daha…

Ünlü CEO, 2013 yılında bir şaka parası olarak piyasaya sürülmesine rağmen, DOGE’nin özellikle ödemeler konusunda çok yüksek bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor.

Ekosistemde sık sık eleştiri konusu olmasına rağmen, DOGE geçmişte birçok kez rakiplerini geride bıraktı ve piyasanın geri kalanından çok daha yüksek kazançlar elde etti. Nitekim Elon Musk, en sevdiği kripto paralardan biri olan DOGE’nin fiyatında daha önce de olduğu gibi, yeni sürümün ardından bir kez daha büyük bir ralliyi tetikleyebilir.

İlginizi çekebilir;


Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.