1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana yatırımcılarını tedirgin eden hack sonrası son durum…

Solana yatırımcılarını tedirgin eden hack sonrası son durum…

Solana yatırımcılarını tedirgin eden hack sonrası son durum…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

5 milyon dolara yakın fonun çalındığı hack saldırısının ardından, Solana (SOL) CoinMarketCap’teki ilk 100 kripto para birimi listesinde haftalık bazda en kötü performans gösteren ikinci coin oldu.

Hack sonrası Solana (SOL) fiyatında düşüş

Solana (SOL) tokeni, hack haberlerinin ardından haftayı yaklaşık %9,9 değer kaybı ile kapatmaya hazırlanıyor.

Bu kötü performans ile birlikte, SOL CoinMarketCap’teki ilk 100 kripto para birimi listesinde haftalık bazda en kötü performans gösteren ikinci kripto para oldu.

Solana yatırımcılarını tedirgin eden hack sonrası son durum...

SOL’daki bu düşüş hareketinin arkasında, blok zinciri üzerinde faaliyet gösteren Slope cüzdan uygulamasının hacklenmesi vardı. Nitekim Solana cüzdanının hacklendiği haberi duyulur duyulmaz, SOL fiyatı %9 düştü. Ancak, dolaşımdaki tüm tokenlerinin yaklaşık değeri 13,80 milyar dolar olan SOL, piyasa değeri bakımından hala en iyi kripto para birimleri arasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

Solana cüzdan uygulamasından 5 milyon dolarlık fon çalındı!

Bütün hafta boyunca Slope uygulamasının hacklenmesine dair çeşitli spekülasyonlar yapıldı. Hack olayına dair detaylar, henüz tam olarak bilinmese de en güçlü ihtimal, uygulamanın ana sunucularının içerisinde düz metin formatında saklanan şifrelerin çalınmış olabileceği.

İlgili: Solana kullanıcılarına hack şoku! Cüzdanlardan milyonlarca dolar kayıp

5 milyon dolara yakın fonu çalınan Solana cüzdan uygulaması, hackerlara çaldıklarını 48 saat içerisinde iade etmeleri durumunda, yasal yollara başvurmayacağını duyurdu. Dahası Slope, 5 Ağustos’ta Twitter hesabı üzerinden saldırganın çalınan fonları iade etmesi durumunda, 450.000 dolar fidye ödeyeceğini açıkladı.

Ayrıca Slope ekibi, kripto paralarla ilgili mali suçlar üzerine çalışan bir istihbarat firması olarak bilinen blockchain tabanlı analiz ve güvenlik firması TRM Labs ile birlikte çalıştığını açıkladı.

Bu arada FTX’in kurucusu ve şu anda kripto piyasasının tanınmış isimlerinden biri olan Sam Bankman-Fried, projeye desteğini dile getirdi. Ünlü girişimciye göre, kötü PR nedeniyle şu anda en az değer kazanan proje, Solana ve en az değerlenen dijital varlık da SOL tokeni.

İlgili – Güncel Solana fiyat tahmini ve SOL coin geleceği 2022 -2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.