1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana kullanıcılarına hack şoku! Cüzdanlardan milyonlarca dolar kayıp

Solana kullanıcılarına hack şoku! Cüzdanlardan milyonlarca dolar kayıp

Solana kullanıcılarına hack şoku! Cüzdanlardan milyonlarca dolar kayıp
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana ağı milyonlarca doların cüzdanlardan çalındığı bir hack olayı yaşadı. Çarşamba günü yaşanan olay sonrasında kullanıcılar, cüzdanlarının boşaldığını ve tüm fonlarının çalındığını fark etti.


Solana’ya hack saldırısı: Kullanıcıların cüzdanlarından milyonlarca dolar kayıp

Solana’nın bugün yaşadığı hack saldırısı sonucu, saldırganların kullanıcıların cüzdanlarından 6 milyon dolar çaldığı ortaya çıktı. Tabii bu saldırının gerçek boyutları henüz bilinmiyor. Ancak saldırıya ağdaki bir açığın yol açmış olabileceği düşünülüyor.

Twitter üzerinden “Paladin” ismini kullanan bir kullanıcı, Solana’daki cüzdanından 500,000 dolarlık USDC’nin çalındığını bildirdi. Ayrıca herkese bir an önce fonlarını soğuk cüzdanlara taşıma çağrısı da yaptı.

Solana’ya hack saldırısı krizi

Solana ekosistemine katkıda bulunan “@SolportTom” isimli Twitter kullanıcısı bu olayı fark eden ve saldırıyı duyuran ilk isim oldu. Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Fonların çalındığı sırada herhangi bir coin basma olayı olmadı. İşlem sıradan bir para transferine benziyor. Sözleşmeden gelen bir transfer değil. Bu eko sistem genelinde olan bir olay. İnsanlar bunun bahis hizmetlerinden kaynaklanmış olabileceği ile ilgili konuşuyor.”

İlgili – Güncel Solana fiyat tahmini ve SOL coin geleceği 2022 -2025

Bazı kullanıcılar bu hack olayını hemen Phantom cüzdandan kaynaklanıyor olabileceğini iddia etti. Ancak şirket hızlı bir şekilde yanıt vererek bu iddiaların gerçek olmadığını söyledi. Phantom’dan yapılan açıklamada şöyle deniliyor:

“Diğer takımlarla birlikte bu olayı yakından izliyor ve çalışıyoruz. Özellikle de olayı anlamak için. Solana ekosisteminde açık nerede oluştu diye. Şu an ekibimiz bunun Phantom’a özgü bir sorun olduğunu düşünmüyor.”

Kripto Twitter kullanıcısı ve kripto geliştirici “@0xfoobar” ise olayın nasıl yaşandığı ile ilgili kendi teorisi var. Ona göre bu saldırı çok geniş bir özel anahtar güvenliğinin ihlalinden kaynaklanıyor. Ona göre hem Phantom hem de Slope cüzdanlar bu olaydan etkilendi. Böylece Phantom’un açıklamalarına bir şüphe ekledi.

İlgili – Solana nedir ve SOL coinin geleceği nasıl?

Aynı kişi çökün olarak ise şunu öneriyor:

“Çözümü varlıkları, daha önce özel anahtarların potansiyel olarak açığın olduğu tarayıcı uzantılarının görmediği cüzdanlara taşınmasında görüyorum. Bu da donanım cüzdanları anlamına geliyor. Başkası değil.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: