Loading...
btc
BTC
-1.3%
Bitcoin
62.599,78 USDT
eth
ETH
-1.75%
Ethereum
3.047,66 USDT
bch
BCH
-5.68%
Bitcoin Cash
479,43 USDT
xrp
XRP
-2.15%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.11%
Litecoin
78,00 USDT
bnb
BNB
-2.51%
Binance Coin
538,84 USDT
sol
SOL
-3.73%
Solana
133,36 USDT
avax
AVAX
-1.75%
Avalanche
34,54 USDT
ada
ADA
-0.16%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.22%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-5%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-2.24%
Shiba Inu
0,00 USDT

Solana kullanıcılarına hack şoku! Cüzdanlardan milyonlarca dolar kayıp

Popüler DeFi platformunda multi milyon dolarlık hack!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana ağı milyonlarca doların cüzdanlardan çalındığı bir hack olayı yaşadı. Çarşamba günü yaşanan olay sonrasında kullanıcılar, cüzdanlarının boşaldığını ve tüm fonlarının çalındığını fark etti.


Solana’ya hack saldırısı: Kullanıcıların cüzdanlarından milyonlarca dolar kayıp

Solana’nın bugün yaşadığı hack saldırısı sonucu, saldırganların kullanıcıların cüzdanlarından 6 milyon dolar çaldığı ortaya çıktı. Tabii bu saldırının gerçek boyutları henüz bilinmiyor. Ancak saldırıya ağdaki bir açığın yol açmış olabileceği düşünülüyor.

Twitter üzerinden “Paladin” ismini kullanan bir kullanıcı, Solana’daki cüzdanından 500,000 dolarlık USDC’nin çalındığını bildirdi. Ayrıca herkese bir an önce fonlarını soğuk cüzdanlara taşıma çağrısı da yaptı.

https://twitter.com/nftpeasant/status/1554612135992479751?s=20&t=PLvxLM0WfKUAX4QF-lRAxg

Solana’ya hack saldırısı krizi

Solana ekosistemine katkıda bulunan “@SolportTom” isimli Twitter kullanıcısı bu olayı fark eden ve saldırıyı duyuran ilk isim oldu. Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Fonların çalındığı sırada herhangi bir coin basma olayı olmadı. İşlem sıradan bir para transferine benziyor. Sözleşmeden gelen bir transfer değil. Bu eko sistem genelinde olan bir olay. İnsanlar bunun bahis hizmetlerinden kaynaklanmış olabileceği ile ilgili konuşuyor.”

İlgili – Güncel Solana fiyat tahmini ve SOL coin geleceği 2022 -2025

Bazı kullanıcılar bu hack olayını hemen Phantom cüzdandan kaynaklanıyor olabileceğini iddia etti. Ancak şirket hızlı bir şekilde yanıt vererek bu iddiaların gerçek olmadığını söyledi. Phantom’dan yapılan açıklamada şöyle deniliyor:

“Diğer takımlarla birlikte bu olayı yakından izliyor ve çalışıyoruz. Özellikle de olayı anlamak için. Solana ekosisteminde açık nerede oluştu diye. Şu an ekibimiz bunun Phantom’a özgü bir sorun olduğunu düşünmüyor.”

Kripto Twitter kullanıcısı ve kripto geliştirici “@0xfoobar” ise olayın nasıl yaşandığı ile ilgili kendi teorisi var. Ona göre bu saldırı çok geniş bir özel anahtar güvenliğinin ihlalinden kaynaklanıyor. Ona göre hem Phantom hem de Slope cüzdanlar bu olaydan etkilendi. Böylece Phantom’un açıklamalarına bir şüphe ekledi.

İlgili – Solana nedir ve SOL coinin geleceği nasıl?

Aynı kişi çökün olarak ise şunu öneriyor:

“Çözümü varlıkları, daha önce özel anahtarların potansiyel olarak açığın olduğu tarayıcı uzantılarının görmediği cüzdanlara taşınmasında görüyorum. Bu da donanım cüzdanları anlamına geliyor. Başkası değil.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.