1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. Ethereum tokenler “merge” öncesi ikiye bölünmeye başladı

Ethereum tokenler “merge” öncesi ikiye bölünmeye başladı

Ethereum tokenler “merge” öncesi ikiye bölünmeye başladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ağının Eylül ayında “merge” yani birleşme yaparak tamamen PoS sisteme geçmesi bekleniyor. Ancak bazı yatırımcılar bu hard forkun yol açabileceği beklenmedik etkilerden endişeli. Bir borsa ise yeni ve ilginç bir uygulama başlattı Ethereum yatırımcıları için.


Ethereum tokenler “merge” öncesi ikiye bölünmeye başladı

Büyük kripto para borsalarından biri olan MEXC, Ethereum coinlerin fork yapılan ETHS ve ETHW tokenlere 1:1 oranında swap yapılabileceğini duyurdu. Bu tokenlerde biri daha sonra PoW konsensünün olmadığı Ethereum coine dönüştürülecek. Diğer ise PoW chain’deki ETH coinleri temsil ediyor.

Kripto para borsası MEXC, şimdiden yatırımcıların elindeki coinleri PoS tokeni ETHS ve PoW tokeni ETHW’ye ayrıştırmaya yardımcı oluyor. Böylece hard fork gerçekleştiğinde yaşanabileceği olası volatiliteden yatırımcıları korumayı amaçlıyor. Bu piyasada bir ilk.

İlgili – ‘Merge’ sonrası Ethereum yatırımcısını bekleyen büyük tehlike

Öyle görünüyor ki diğer borsalar da bu uygulamaya katılmaya başladı. Diğer borsalar da tokenleri benzer bir şekilde taşıma ve swap işlemlerine başladı. Böylece PoW’dan PoS’a geçiş öncesi yatırımcılara yeni bir seçenek sunmuş oluyorlar.

Merge öncesi Ethereum fiyatında büyük yükseliş geliyor

Bunlara ek olarak bazı kullanıcılar farklı platformlarda tokenlerin çekiminin durdurulduğunu da fark ediyor. Bu da güvenlik endişelerine yol açıyor. Çünkü fork zamanı beklenmedik gelişmelerin oluşabileceği endişesini taşıyanlar da var.

İlgili – Arthur Hayes’ten Ethereum fiyat tahmini: 5,000 dolara ulaşabilir

Merge öncesi bazı kullanıcılar paralarını alternatif katman 1 seçeneklerine taşımaya hazırlanıyor. Burada hala PoW konsensüsü bulunuyor. Diğer yandan Ethereum’un devasa hash gücünün en büyük varisi ise Ethereum Classic olacak. Şimdiden ETC ağındaki hash oranı yüzde 50’den fazla arttı.

Diğer yandan madencilik gücündeki artış aynı zamanda ETC fiyatında da ralliye sebep oldu. Toparlanma rallisi sırasında kripto para yüzde 150’den fazla değer kazandı. Sektör uzmanlarına göre ise coin yeni bir değer artışı görebilir. Özellikle de Ethereum’un hard forkunun piyasadaki beklentiyi karşılamaması durumunda.

Kaynak

Etiketler: