okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.51%
Bitcoin
68.746,69 USDT
eth
ETH
0.16%
Ethereum
3.850,91 USDT
bch
BCH
0.75%
Bitcoin Cash
473,93 USDT
xrp
XRP
-0.3%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.28%
Litecoin
83,67 USDT
bnb
BNB
0.04%
Binance Coin
601,90 USDT
sol
SOL
0.93%
Solana
170,25 USDT
avax
AVAX
-0.18%
Avalanche
36,95 USDT
ada
ADA
0.59%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
1.43%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.9%
Shiba Inu
0,00 USDT

Arthur Hayes’ten Ethereum fiyat tahmini: 5,000 dolara ulaşabilir

Ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, Ethereum’da “merger” yani tamamen PoS ağa geçiş sonrası ETH fiyatının performansı ile ilgili olası senaryolara dikkat çekti. Buna göre ETH için dikkat çeken bir fiyat tahmininde bulunuyor.


Arthur Hayes’ten Ethereum fiyat tahmini: 5,000 dolara ulaşabilir

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, son blog yayını üzerinden, dünyanın ikinci en büyük kripto parası Ethereum ile ilgili boğa öngörülerini paylaştı.

Hayes, ETH fiyatının sıçrama yaparak 5,000 dolar gibi çok yüksek bir seviyeye kadar ulaşabileceğini düşünüyor. Bunun ise proof of stake (PoS) ağa geçişi sağlayan başarılı bir merge (birleşme) ve ABD merkez bankası Fed’in şahin duruşuna son vermesi durumunda yaşanabileceğini de belirtiyor.

Hayes’e göre, Fed’den beklenen söz konusu adım gelmese bile ETH fiyatı 3,500 doları görebilir.

İlgili – Ethereum fiyatı kritik dirence yaklaşıyor: Güncel ETH teknik analizi

Burada Hayes’in dikkat çektiği en önemli olay ise şu. Ünlü kripto girişimciye göre, Eylül ayında olması beklenen Ethereum “merge” henüz piyasada fiyatlanmadı. Hayes, bu durumda kesinlikle “söylentide al, haber çıkınca sat” olayının yaşanmayacağı konusunda eminlikle konuşuyor. Bu ifade, bir olayın önceden piyasada fiyatlanması ve gerçek olay yaşandığında ise artık fiyatın düşmesini gösteren durumlar için kullanılıyor.

Bitcoin 2019’da 10.000 dolar

Merge sonrası Ethereum deflasyonist olacak. Bu da kripto parayı daha az bulunur hale getirecek. Merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarının popülerliği arttıkça ETH’nin deflasyonun oranı da yükselecek.

Hayes daha önce Ethereum konusunda eleştiriler çıkışları ile dikkat çekiyordu. Daha 2018 yılında Ethereum fiyatının çift haneli seviyelere kadar ineceğini doğru bir şekilde tahmin etmişti.

İlgili – Büyük Ethereum madencisinden şok ETH 2.0 kararı! Tehlikeye dikkat çekti

Buna rağmen 2020 yılında Hayes’in artık Ethereum’a inanmaya başladığını görüyoruz. Ünlü girişimciye göre, merkezsiz finansın mevcut finansal sistem karşısında “inanılmaz bir potansiyeli” var.

BitMEX’in eski patronu, merge’in başarısız olması ve Fed’in de faiz oranlarını artırmaya devam etmesi durumunda Ethereum’un yeniden “karanlık çağlara” dönebileceği uyarısında da bulunuyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.