1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. Arthur Hayes’ten Ethereum fiyat tahmini: 5,000 dolara ulaşabilir

Arthur Hayes’ten Ethereum fiyat tahmini: 5,000 dolara ulaşabilir

Arthur Hayes’ten Ethereum fiyat tahmini: 5,000 dolara ulaşabilir
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, Ethereum’da “merger” yani tamamen PoS ağa geçiş sonrası ETH fiyatının performansı ile ilgili olası senaryolara dikkat çekti. Buna göre ETH için dikkat çeken bir fiyat tahmininde bulunuyor.


Arthur Hayes’ten Ethereum fiyat tahmini: 5,000 dolara ulaşabilir

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, son blog yayını üzerinden, dünyanın ikinci en büyük kripto parası Ethereum ile ilgili boğa öngörülerini paylaştı.

Hayes, ETH fiyatının sıçrama yaparak 5,000 dolar gibi çok yüksek bir seviyeye kadar ulaşabileceğini düşünüyor. Bunun ise proof of stake (PoS) ağa geçişi sağlayan başarılı bir merge (birleşme) ve ABD merkez bankası Fed’in şahin duruşuna son vermesi durumunda yaşanabileceğini de belirtiyor.

Hayes’e göre, Fed’den beklenen söz konusu adım gelmese bile ETH fiyatı 3,500 doları görebilir.

İlgili – Ethereum fiyatı kritik dirence yaklaşıyor: Güncel ETH teknik analizi

Burada Hayes’in dikkat çektiği en önemli olay ise şu. Ünlü kripto girişimciye göre, Eylül ayında olması beklenen Ethereum “merge” henüz piyasada fiyatlanmadı. Hayes, bu durumda kesinlikle “söylentide al, haber çıkınca sat” olayının yaşanmayacağı konusunda eminlikle konuşuyor. Bu ifade, bir olayın önceden piyasada fiyatlanması ve gerçek olay yaşandığında ise artık fiyatın düşmesini gösteren durumlar için kullanılıyor.

Bitcoin 2019’da 10.000 dolar

Merge sonrası Ethereum deflasyonist olacak. Bu da kripto parayı daha az bulunur hale getirecek. Merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarının popülerliği arttıkça ETH’nin deflasyonun oranı da yükselecek.

Hayes daha önce Ethereum konusunda eleştiriler çıkışları ile dikkat çekiyordu. Daha 2018 yılında Ethereum fiyatının çift haneli seviyelere kadar ineceğini doğru bir şekilde tahmin etmişti.

İlgili – Büyük Ethereum madencisinden şok ETH 2.0 kararı! Tehlikeye dikkat çekti

Buna rağmen 2020 yılında Hayes’in artık Ethereum’a inanmaya başladığını görüyoruz. Ünlü girişimciye göre, merkezsiz finansın mevcut finansal sistem karşısında “inanılmaz bir potansiyeli” var.

BitMEX’in eski patronu, merge’in başarısız olması ve Fed’in de faiz oranlarını artırmaya devam etmesi durumunda Ethereum’un yeniden “karanlık çağlara” dönebileceği uyarısında da bulunuyor.

Kaynak

tags: