1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Elon Musk’tan Dogecoin’e övgü dolu sözler: DOGE, Bitcoin’den daha…

Elon Musk’tan Dogecoin’e övgü dolu sözler: DOGE, Bitcoin’den daha…

Elon Musk’tan Dogecoin’e övgü dolu sözler: DOGE, Bitcoin’den daha…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyaca ünlü elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Dogecoin-Bitcoin karşılaştıması ile yine dikkatleri en büyük meme coinin üzerine çekmeyi başardı.

Elon Musk Dogecoin’e yine övgüler yağdırdı!

Elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin (DOGE)’e yine övgüler yağdırdı.

Dogecoin’in en büyük destekçisi olan Tesla CEO’su yakın tarihli bir röportajda, Dogecoin’in ödeme işlemlerinde Bitcoin’den (BTC) daha iyi olduğunu iddia etti. Ünlü CEO’ya göre, “Dogecoin’in toplam işlem kapasitesi Bitcoin’den çok daha yüksek.” 

2013 yılında bir şaka parası olarak piyasaya sürülmesine rağmen Musk, DOGE’nin özellikle ödemeler konusunda çok yüksek bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Musk ayrıca, son zamanlarda DOGE’nin ödeme kapasitesi ile ilgili başkaları tarafından yapılan paylaşımları da destekledi.

Ayrıca Musk röportajda da belirttiği gibi; Tesla ve SpaceX dahil olmak üzere sahibi olduğu şirketlerde Dogecoin kullanımı için altyapı oluşturdu. Yani popüler meme coin artık, Tesla ve SpaceX’in ürünlerini satın almak için kullanılabiliyor.

Elon Musk'tan Dogecoin'e övgü dolu sözler: DOGE, Bitcoin'den daha...

Nitekim Musk’ın Dogecoin ile ilgili olarak nihai hedefi “internetin para birimi” olduğunu görmek. Üstelik Dogecoin’i destekleyen ve bu öngörüye sahip olan tek kişi Musk değil. Bu yılın başlarında Robinhood Markets’ın kurucu ortaklarından biri olan Vladimir Tenev yaptığı açıklamalarda, Dogecoin’in nasıl internetin para birimi haline gelebileceğine dair görüşler paylaşmıştı.

İlginizi çekebilir;

Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025