Loading...
btc
BTC
-2.3%
Bitcoin
61.966,71 USDT
eth
ETH
-2.52%
Ethereum
3.023,85 USDT
bch
BCH
-7.48%
Bitcoin Cash
470,28 USDT
xrp
XRP
-2.08%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.7%
Litecoin
77,54 USDT
bnb
BNB
-4.36%
Binance Coin
528,60 USDT
sol
SOL
-6.62%
Solana
129,35 USDT
avax
AVAX
-5.31%
Avalanche
33,29 USDT
ada
ADA
-3.55%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-4.21%
Poladot
6,43 USDT
doge
DOGE
-7.91%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-0.01%
Shiba Inu
0,00 USDT

Elon Musk’tan Dogecoin’e övgü dolu sözler: DOGE, Bitcoin’den daha…

Elon Musk Twitter'ı sonunda aldı! Dogecoin patladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca ünlü elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Dogecoin-Bitcoin karşılaştıması ile yine dikkatleri en büyük meme coinin üzerine çekmeyi başardı.

Elon Musk Dogecoin’e yine övgüler yağdırdı!

Elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin (DOGE)’e yine övgüler yağdırdı.

Dogecoin’in en büyük destekçisi olan Tesla CEO’su yakın tarihli bir röportajda, Dogecoin’in ödeme işlemlerinde Bitcoin’den (BTC) daha iyi olduğunu iddia etti. Ünlü CEO’ya göre, “Dogecoin’in toplam işlem kapasitesi Bitcoin’den çok daha yüksek.” 

2013 yılında bir şaka parası olarak piyasaya sürülmesine rağmen Musk, DOGE’nin özellikle ödemeler konusunda çok yüksek bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Musk ayrıca, son zamanlarda DOGE’nin ödeme kapasitesi ile ilgili başkaları tarafından yapılan paylaşımları da destekledi.

Ayrıca Musk röportajda da belirttiği gibi; Tesla ve SpaceX dahil olmak üzere sahibi olduğu şirketlerde Dogecoin kullanımı için altyapı oluşturdu. Yani popüler meme coin artık, Tesla ve SpaceX’in ürünlerini satın almak için kullanılabiliyor.

Elon Musk'tan Dogecoin'e övgü dolu sözler: DOGE, Bitcoin'den daha...

Nitekim Musk’ın Dogecoin ile ilgili olarak nihai hedefi “internetin para birimi” olduğunu görmek. Üstelik Dogecoin’i destekleyen ve bu öngörüye sahip olan tek kişi Musk değil. Bu yılın başlarında Robinhood Markets’ın kurucu ortaklarından biri olan Vladimir Tenev yaptığı açıklamalarda, Dogecoin’in nasıl internetin para birimi haline gelebileceğine dair görüşler paylaşmıştı.

İlginizi çekebilir;

Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.