1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’tan kripto para uyarısı!

Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’tan kripto para uyarısı!

Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’tan kripto para uyarısı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal paylaşım platformu Twitter’da kripto para uyarısında bulundu. Detaylar haberimizde.

Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’tan kripto para uyarısı!

Kripto para piyasası her geçen gün büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl kasım ayında 3 trilyon dolarlık devasa bir hacim ile rekor kıran piyasa şimdilerde bu değerin çok altında olsa da her gün yeni projeler ve kripto paralar ekosisteme dahil oluyor.

Kripto piyasasının toplam değerindeki değişim (Tüm zamanlar)

Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’tan kripto para uyarısı!

 

Halihazırda kripto para piyasasının toplam değeri 1,1 trilyon dolar. Piyasanın en büyük iki kripto parası bilindiği gibi Bitcoin ve Ethereum. Bitcoin, 440 milyar dolarlık değer ile kripto piyasasının %40,2’sini domine ediyor. Ethereum ise 207 milyar dolar ile %19’luk kısmı domine ediyor. İki kripto paranın böylesine büyük paya sahip olduğu piyasanın kalanını ise binlerce proje paylaşıyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Yatırımcılar için geleneksel araçlara göre nispeten yeni bir alan olan kripto piyasası volatil yapısı ile yüksek getiriler sağladığı için dikkat çekiyor. Ancak bu volatilitenin düşüşlerde de derinliğe neden olduğunu unutmamak gerekiyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Daha bu yıl içerisinde Terra gibi büyük bir projenin günler içerisinde sıfırlandığına he beraber şahit olduk. Bu durum kripto piyasasında yatırım yaparken ne kadar dikkatli olunması gerektiğini gözler önüne seriyor.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, ülkemizdeki yatırımcıların yakından takip ettiği ünlü bir sima. Kripto paralar ile ilgili yaptığı Youtube yayınları milyonlarca kez izlenen ünlü akademisyen, geçtiğimiz günlerde Twitter sayfasından bir kripto para uyarısı daha yaptı.

Demirtaş, yatırımcıların yatırım yaparken tüm tasarruflarını tek bir yatırım aracına yatırmaması gerektiğini belirterek rastgele çıkarılan coinlere de para yatırılmaması gerektiğini belirtti.

https://twitter.com/ProfDemirtas/status/1555585085813948419

Finansal okur yazarlığın ülkemizde çok düşük olduğunu belirten Demirtaş, türkücü, şarkıcı vs gibi kişilerin çıkardığı coinlere yatırım yapılmaması gerektiğini söyledi.

Kaynak