Elon Musk’ın enflasyon açıklaması Bitcoin ve kripto için iyi haber mi?

2022 yıl sonu SHIB fiyat tahmini - Shiba Inu yükselir mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü girişimci ve milyarder Elon Musk, enflasyon konusunda en kötüsünü geride bırakmış olabileceğimizi söyledi. Peki, bu durum Bitcoin ve kripto para fiyatları için ne anlama geliyor? Alım zamanına mı işaret ediyor?


Elon Musk’ın enflasyon açıklaması Bitcoin ve kripto için iyi haber mi?

Cumartesi günü yapılan son hissedarlar toplantısında, Tesla CEO’su Elon Musk, global ekonomi konusunda bazı pozitif görüşlerini paylaştı. Ünlü milyardere göre, enflasyonun en kötüsü geride kalmış olabilir. Çünkü enflasyonist baskı artık azalmaya başlıyor.

Elon Musk aynı zamanda şirketin emtia giderlerinin önümüzdeki 6 ay boyunca düşmeye devam edeceğini de vurguluyor. Şöyle diyor:

“Trend kırıldı. Bu da enflasyonun zirvesini geride bıraktık anlamına geliyor. Bence enflasyon (gelecekte) hızla düşmeye başlayacak. Fiyatların nereye doğru gideceği konusunda artık bir öngörümüz var.”

İlgili – Bitcoin fiyatında daralan işlem aralığı: Güncel BTC teknik analizi

Bu durum kripto için iyi haber mi?

2021'in en güvenli kripto para cüzdanları

Enflasyon, ABD’de yüzde 9’un da üzerine çıkarak son 40 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bundan dolayı da hisse senetleri ve kripto piyasası gibi riskli varlıklardan çıkan para, risksiz varlıklar olan bono ve hazine tahvillerine akıyordu. Çünkü, enflasyonu kontrol altında tutmak isteyen Federal Rezerv faiz oranlarını artırıyordu. Enflasyonun için ekonominin büyümesini negatif etkileyebileceği endişeleri vardı.

Şimdi Elon Musk’ın da tahmin ettiği gibi enflasyon baskısı arttıkça kriptodan para çıkışı da azalabilir. Yani yatırımcılar ellerindeki kriptolara tutunarak, uzun vadeli yeni adımlar atabilir.


İlgili – Ethereum fiyatı kritik destekte: Güncel ETH teknik analizi

Kripto için başka bir iyi haber de var. Birkaç gün önce, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, kripto borsası Coinbase ile ortaklığını duyurdu. Anlaşma, BlackRock’un kurumsal müşterilerine kripto alanına adım atma imkanı sunacak. Şu anda, BlackRock’un yönetimi altında 10 trilyon dolardan fazla varlık var. Bunun yüzde 5’lik bir kısmının bile kriptoya yatırım yapması, kripto alanına 500 milyar dolarlık iyi bir likidite sağlayacak. BlackRock’un duyurusu, kripto için kurumsal iştahın istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü gösteriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Elon Musk’ın enflasyon açıklaması Bitcoin ve kripto için iyi haber mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.