Dogecoin, Elon Musk ve Twitter etkisiyle yeniden zirvelerde

Dogecoin pump yaptı! Sırada Shiba Inu mu var?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin (DOGE) yeni bir yükseliş katalizörü buldu. Bu yükseliş ise kripto parayı neredeyse son 2,5 ayın en yüksek seviyesine taşıdı. Olayın Elon Musk’ın son sürprizi ile yakından ilgisi olabilir.


Dogecoin, Elon Musk ve Twitter etkisiyle yeniden zirvelerde

Tesla CEO’su ve ünlü girişimci Elon Musk, dün açıklanan yeni belgelere göre, Twitter’in hisselerinin yüzde 9.2’sini (2.8 milyar dolarlık hisse) satın aldı. Böylece Twitter’in en büyük hissedarı oldu. Bu haberden sonra Dogecoin (DOGE) fiyatı yeni bir yükseliş dalgası yakaladı.

Elon Musk, Twitter hisseleri almadan kısa süre önce yine Twitter üzerinden takipçilerine bir antek yapmıştı. Buradan şöyle soruyordu: “İşlevsel demokrasilerde konuşma özgürlüğü temel ilkelerden. Twitter’ın bu ilkeye sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıyor musunuz? Bu anketin sonuçları önemli olacak. Lütfen dikkatli oy verin.”

Sonuç olarak şunu görüyoruz. 2 milyondan fazla kişi bu ankette oy kullandı ve yüzde 70’i de “Hayır” dedi.


Musk, Twitter’i açık bir şekilde eleştirenlerden biri. Zaman zaman kendisine ait yeni bir sosyal medya açabileceği de konuşuluyordu. Ancak öyle görünüyor ki şimdi Twitter kurucusu Jack Dorsey’den bile daha fazla hisseye sahip bu şirkette.

İlgili – Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

Dogecoin fiyatına etkisi

Bu gelişmeler üzerine Dogecoin fiyatında da bir hareketlenme yaşandı. Musk, DOGE destekçisi olarak biliniyor. Bundan dolayı Twitter’i alması ile bu sosyal medya platformunun DOGE ödemeleri kabul edebileceği görüşünü dile getirmeye başladı Dogecoin destekçileri.

Sonuç olarak DOGE fiyatı 2 saat içinde yüzde 10 yükseliş kaydetti. Tabii ardından yavaş bir düşüş yaşasa da şimdi yeniden söz konusu yükselişin zirvesine doğru harekete geçti DOGE fiyatı.

İlgili – Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Dogecoin, Elon Musk ve Twitter etkisiyle yeniden zirvelerde

Dogecoin fiyat grafiği Kaynak: TradingView

Musk daha önce de DOGE ödemelerini Tesla’ya entegre etmişti. Bu gelişmeden sonra Dogecoin fiyatı yüzde 15 yükselmişti. Şimdi de bu yeni haber ve spekülasyonlar üzerine Dogecoin fiyatı ve piyasa değeri son ayların en yüksek seviyesine ulaştı.

İlgili – Memecoin’ler tekrardan yükselişte! Memecoin’ler nedir ve neden popüler?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dogecoin, Elon Musk ve Twitter etkisiyle yeniden zirvelerde
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.