BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. “Dogecoin Bitcoin hakimiyetini tehdit ediyor!”
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

“Dogecoin Bitcoin hakimiyetini tehdit ediyor!”

“Dogecoin Bitcoin hakimiyetini tehdit ediyor!”
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BitPay’in Ticari faaliyetler Sorumlusu Sonny Singh’den şaşırtan bir açıklama geldi: Dogecoin Bitcoin hakimiyeti için ciddi bir tehdit olmaya başladı!

Kripto para ödemelerinde Dogecoin Bitcoin hakimiyetini tehdit ediyor!

BitPay’in Ticari faaliyetler Sorumlusu Sonny Singh, kripto para ödemelerinde Dogecoin‘in, yavaş yavaş Bitcoin’in hakimiyetini tehdit ettiğini iddia ediyor!

Dogecoin Bitcoin hakimiyetini tehdit ediyor!

BitPay CCO’su Sonny Singh, artık tüm ödeme işlemlerinin yüzde 10’unun DOGEye ait olduğunu açıkladı. Singh’e göre, kripto para birimi ödemelerinde, Dogecoin Bitcoin hakimiyetini azaltmaya başladı:

“İster inanın ister inanmayın, şimdi Dogecoin ile çok daha fazla alım yapıldığını görüyoruz.”

Geçen hafta itibariyle, BitPay tarafından gerçekleştirilen tüm işlemlerin %10’undan Dogecoin sorumluydu.

DOGE ödemelerini kabul etikten sonra, satışları %550 arttı

Mark Cuban’a ait basketbol takımı Dallas Mavericks Mart ayı başlarında Dogecoin’i ödeme seçeneği olarak kabul etmeye başladı. Kulüp Twitter’da, kriptoyu bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurduktan sonra, ürün satışlarının %550 arttığını açıkladı. Ayrıca satışlardan gelen DOGE’leri de satmayacağını ve uzun vadeli olarak hodl edeceğini belirtti.

Yine DOGE severler için geçtiğimiz hafta bir başka güzel haber de online ticaret devi Newegg’den geldi.

https://twitter.com/Newegg/status/1384356278638571525

20 Nisan’da online perakende ve ticaret devi, müşterilerinin ödemelerde artık Bitcoin’den sonra DOGE’yi de kullanabileceğini duyurdu.

Elektronik ticaret odaklı online alışveriş sitesi, Dogecoin’i BitPay aracılığıyla resmi bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladıktan kısa bir süre sonra, Bitcoin’in toplam hacim içindeki payı %50 gibi daha önce görmediği bir seviyeye düştü. 

Singh, Bitcoin’in bir yatırım aracı olarak görüldüğünü, ödemelerde ise alternatif kripto para birimlerinin kullanıldığını söyledi. Ve Dogecoin dışında, stabil coinlerin de BitPay satıcıları arasında giderek daha popüler bir hale geldiğini ifade etti.

Singh, BitPay’in yılda bir milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Bu devasa rakam da insanların gerçekten ödemelerde kriptoları kullanmaya istekli olduğunu kanıtlıyor.

Nitekim bu yoğun talebin bir sonucu olarak; WeWork, RV ve Camping World gibi şirketler de bu ayın başlarında Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini kabul etmeye başladı. 

Dogecoin neden bu kadar popüler?

Gerçekten de son zamanlarda Dogecoin’e yönelik ilgi yadsınamaz bir boyuta ulaştı. Varlığın fiyatındaki müthiş artış da müşterilerin bu popüler kripto para ile alışveriş yapmalarını kolaylaştırma ihtiyacını bir kez daha gözler önüne serdi.

dogecoin bitcoin

 Bu arada OKCoin, kriptoyu nisan ayının son haftasında listeleyeceğini duyurdu. OKCoin CEO’su Jason Lau, DOGE hakkında şu ifadeleri kullandı:

“DOGE, ödemeler için oldukça uygun bir para. Son derece hızlı ve etkili olmasının yanı sıra işlemlerin maliyeti bir centten daha az. Diğerlerinden daha az düğüme sahip olsa da proof of work ile güvence altına alınmıştır ve bu zaman kadar herhangi bir güvenlik sorunu da yaşamamıştır. “

İnternet espirileri (memes) üzerine yaratılan ve mizah içerikli anılara dayanan bir projenin bu kadar popüler olması şaşırtıcı olsa da aslında en güçlü topluluğa sahip kripto paralardan biridir. Aynı zamanda kripto dünyasının eski paralarından biridir.

Kullanıcıların çoğu Dogecoin’i gerçek işlemler için kullanıyor ve bu özelliği ile borsa işlemleri dışında bir kullanım alanı olmayan kripto paralardan büyük ölçüde ayrılıyor. Son olarak; aktif bir ağa sahip olan Dogecoin, en yüksek günlük işlem hacmine sahip olan kripto paralardan biridir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.