BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. E-ticaret devinden yeni “DOGE Günü” sürprizi!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

E-ticaret devinden yeni “DOGE Günü” sürprizi!

E-ticaret devinden yeni “DOGE Günü” sürprizi!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kaliforniya merkezli e-ticaret devi Newegg, “Doge Günü” şerefine, kripto para birimi ile ödemeleri kabul etmeye başladığını duyurdu.

Online ticaret devi Newegg’den Doge Günü sürprizi!

Dünyaca ünlü e-ticaret devi Newegg, “Doge Günü” olarak ilan edilen 20 Nisan’da, artık BitPay aracılığıyla resmi bir ödeme yöntemi olarak Dogecoin‘i kabul ettiğini duyurdu.

Doge Günü

Online perakende ve ticaret devi, 2014’te Bitcoin’i kabul ettikten sonra, şimdi de Dogecoin’i de kabul etmeye başladı.

https://twitter.com/Newegg/status/1384356278638571525?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1384356278638571525%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cryptoglobe.com%2Flatest%2F2021%2F04%2Fdogecoin-doge-now-accepted-as-a-means-of-payment-says-online-retailer-newegg-on-dogeday%2F

Dogecoin şimdi de Newegg’de!

Elektronik ticaret odaklı online alışveriş sitesi bugün, BitPay aracılığıyla Dogecoin’i (DOGE) resmi bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladığını açıkladı.

Resmi açıklamadan önce, şirket Twitter’da kriptoyu kabul edeceğine dair şaka yollu imada bulundu. Ve Tesla CEO’su Elon Musk’a, favori kriptosunu eklerlerse; kendilerinden alışveriş yapıp yapmayacağını sordu.

ABD merkezli e-ticaret devi, bu duyuru ile 20 Nisan’da kriptonun 1 dolara ulaşması için başlatılan Doge Günü’nü kutlamayı amaçladığını belirtiyor.

Newegg’in üst düzey marka yöneticisi Andrew Cho, Dogecoin kararının, kripto parayı çepeçevre saran heyecanın ve ivmenin bir yansıması olduğunu iddia ediyor:

“Son zamanlarda DOGE’ye yönelik ilgi ve heyecan yadsınamaz bir boyuta ulaştı. Ve Dogecoin fiyatındaki son artış, müşterilerin bu popüler kripto para ile alışveriş yapmalarını kolaylaştırma ihtiyacını gözler önüne seriyor.”

Bu arada Newegg.com, müşterilerinin 2014 yılında Bitcoin ile alışveriş yapmalarına izin vererek, bu yeni varlık sınıfını benimseyen dünyanın ilk büyük e-ticaret şirketinden biriydi. Dogecoin ise, Los Angeles merkezli şirket tarafından kabul edilen ikinci kripto para birimi oldu.

Dogecoin’in ticaret sektöründeki kabulü, fiyatı ile birlikte artıyor gibi görünüyor. Daha önce de NBA’den Dallas Mavericks, Mart ayında kripto para birimini kabul etmeye başladı. Geçen hafta, ekibin milyarder sahibi Mark Cuban ise, Mavs’ın DOGE satışlarının bir ayda yüzde 550 arttığını açıkladı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.