Elon Musk’tan DOGE’yi Ay’a çıkaracak tweet!

dogecoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SpaceX uzay araştırmalarının yanında Dogecoin’e de büyük ilgi gösteren Elon Musk’tan, DOGE’ye pump yaptıran yeni bir tweet daha geldi. İşte o paylaşım ve etkileri!

DOGE yorum: Tesla CEO’su Dogecoin’i Ay’a çıkarıyor!

Tesla CEO’su yeniden DOGE’ye sardı!. 1 Nisan’da bir kez daha kriptoyu shilledi. Elon Musk, SpaceX’in DOGE’yi aya göndereceğini söyledikten sonra, dijital varlığın fiyatı %20 arttı

Elon Musk, kripto para birimini aya çıkarma konusunda tweet attıktan sonra Dogecoin fiyatı, %20 civarında artış gösterdi.

doge yorum

‘Ay’a’ (to the moon), yani bir coini aya göndermek tabiri, kripto piyasasında çok güçlü ve durmak bilmeyen bir yükseliş trendindeki varlığı tanımlamak için kullanılan popüler bir terimdir. Her kripto yatırımcısı, kendi portföyündeki kriptoların nihayetinde bir gün aya ulaşacağını umut eder. Ancak Musk, bunu bir adım ileri götürüyor: Dünya’dan 384.400 km uzaklıktaki gerçek aya gerçek bir Dogecoin koymak istiyor!

Doge yorum

Dogecoin Ay’a gidiyor!

Musk bugün, Twitter’da takipçilerine “SpaceX, gerçek aya gerçek bir Dogecoin götürecek” dedi. (SpaceX, Musk’ın roket yapımı ve uzay keşifleriyle ilgilenen şirketlerinden biri.)

Tesla CEO’su tarafından paylaşılan bu tweet, Dogecoin’e dakikalar içinde bir pump yaptırdı. Direnç seviyelerini aşarak 0,0540 dolardan 0,066 dolara adeta bir roket gibi fırladı.

Bu yükselişin ardından, Dogecoin şu anda 129 milyarlık dolaşımdaki arzla birlikte 8 milyar doları aşan bir piyasa değerine sahip. Fonlarını DOGE’ye aktaran ve hold eden “yatırımcılar” geçen yıldan bu yana %3.434’ün üzerinde ve geçen haftadan bu yana ise %23’ün üzerinde kar elde etmiş oldu.


Musk geçtiğimiz yıldan bu yana bir çok kez DOGE ile ilgili paylaşımlar yaparak, kriptonun pump yapmasını sağladı. Bir keresinde Dogecoin’in “dünyanın gelecekteki para birimi” olduğunu ve bir başka sefer, dokuz aylık oğlu için bir yüklü miktarda Doge yatırımı yaptığını söyledi.

Musk’ın tweet’i muhtemelen 1 Nisan şakasıydı. Fakat yine de Elon Musk gibi bir ismin Dogecoin’i dünyanın gelecekteki para birimi olarak anması elbette çok önemli.
İnternet espirileri üzerine yaratılan bir kripto paranın bu günleri görecek kadar yaşayacağını kim bilebilirdi?

Kaynak

Elon Musk: Doge Egod’dur!

Elon Musk PayPal’ın kurucu ortaklarından olmanın yanı sıra Tesla ve SpaceX CEO’su olarak dünya çapında tanınan bir şahsiyettir. Kripto sektöründe ise DOGE sevdalısı olarak bilinir.

Sık sık Dogecoin hakkında paylaşım yapan ve eğleniyor gibi görünen Elon Musk’tan kısa süre önce bir DOGE paylaşımı daha geldi. Musk, DOGE’nin tersten yazılışını ifade eden bir Tweet atarak takipçilerini heyecanlandırdı.

”Doge geriye doğru Egod olarak hecelenir.”

Elon Musk’tan gelen Tweet sonrası DOGE, 0,050 dolar seviyelerinden 0,052 dolar seviyesine hızlı bir pump yaşasa da Elon’dan gelen bu gizemli paylaşımı DOGE’nin çökeceğine yoranlar da oldu.

Darth DOGE isimli kullanıcının Elon Musk’ın paylaşımının altına yaptığı ve DOGE’nin aşağı yönlü hızlı bir harekete geçeceğini ifade eden resimli yorum, okuyucuların ilgisini çekerek, insanlara farklı bir bakış açısı kazandırdı.

CZ’den Elon Musk’a cevap!

Elon musk’ın Doge tersten Egod olarak hecelenir paylaşımını bir cevapta Binance CEO’su CZ’den geldi. CZ, Elon’a verdiği cevapta ‘BNB tersten BNB diye hecelenir’ şeklinde yorum yaparak, kendinden çok daha ünlü birisinin paylaşımını kullanarak sahibi olduğu kripto paranın reklamını yapma yoluna gitti.

Dogecoin neden yükseldi?

DOGE’deki parabolik yükseliş, daha önce oyun sektörünün önemli aktörlerinden Gamestop’un hisselerinde büyük bir short squeeze gerçekleşmesine neden olan Reddit grubu r / WallStreetBets üyeleri tarafından yürütülen organize bir pump olarak görülüyor.

Bu çılgın ralli sırasında, kripto veri toplayıcısı TheTIE, yaklaşık 90.000 tweette Dogecoin adının geçtiğini ve Twitter’da Bitcoin’den daha büyük bir hacim elde eden ilk altcoin olduğunu bildirdi.

Elbette DOGE’deki artışta, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin ile ilgili paylaştığı bir tweetin de etkisi vardı.

Musk, DOGE kurucusu Jackson Palmer’ın projeyi terk etmesinden dört yıl sonra (2019’da), topluluk tarafından Dogecoin’in temsili CEO’su seçildi.

Esasen Dogecoin gibi mizah içerikli anılara dayanan 7 yıllık bir projenin 5 milyar doların üzerinde bir değere sahip olması çok şaşırtıcı olsa da piyasa değerinin yüksek olması güçlü bir topluluğa sahip olduğunun kanıtlarından biri.

Dogecoin (DOGE) nedir?

Doge internet espirileri üzerine yaratılan bir kripto paradır.

Dogecoin, herzaman değeri tam olarak anlaşılmayan tokenlerden biri oldu. Mizahi yapısından dolayı pek çok kişinin gözardı ettiği DOGE, aslında en güçlü topluluklardan birine sahip. Dogecoin aynı zamanda, Bitcoin ve Ethereum dışındaki birçok kriptodan daha fazla günlük aktif adreslere sahip. Ve dünya çapında birçok küçük işletme sahibi, yardım kuruluşu ve girişimciler tarafından ödeme aracı olarak kullanılıyor.

dogecoin neden yükseldi?
Binance listelenmesi Dogecoin fiyatını yüzde 35 yükseltti ama…

Ayrıca proje son zamanlarda, Jamaikalı kızak takımının Soçi Olimpiyatları kampanyasına bağışta bulunarak, NASCAR sürücüsü Josh Wise’a fon sağladı. Dahası Kenya’da su kuyuları açmak için bağış toplayarak topluluğun desteğini aldı.

Doge internet espirileri üzerine yaratılan Dogecoin, mizahi bir para olarak piyasaya girse de, piyasadaki kullanımı ile şaka olmadığını kanıtladı. Geleneksel ödeme sistemini değiştirme potansiyeline sahip olan Dogecoin’in kullanıcıları daha önce de Amazon ödemelerinde Doge’nin kullanılması için de bir girişimde bulunmuştu.

Kullanıcıların çoğu Dogecoin’i gerçek işlemler için kullanır ve bu özelliği ile borsa işlemleri dışında bir kullanım alanı bulunmayan kriptolardan ayırılıyor. Aynı zamanda, aktif bir ağa sahip olan Dogecoin, en yüksek günlük işlem hacmine sahip olan kripto paralardan biridir.

Elon Musk Dogecoin neden yükseldi?

Bu arada Elon Musk’ın, DOGE’ye ilk kez pump yaptırmadığını da hatırlamakta fayda var. Daha önce de Dogecoin topluluğu arasında yapılan bir anketin ardından devreye Elon Musk’ın girmesiyle Dogecoin yükseldi.

Yukarıda bahsettiğimiz temsili CEO olayı ile ilgiliydi. Dogecoin’in yeni CEO’su kim olsun konulu bir ankette, Elon Musk %50 civarında oy aldı ve bunun üzerine Twitter’da Dogecoin ile ilgili paylaşımlar yaptı.

Dogecoin’in en sevdiği kripto para olduğunu ifade eden Musk, profiline Dogecoin’in CEO’su ibaresini ekledikten sonra kripto pump yaptı. Aslında SpaceX’in CEO’su bu konuda şaka yapmış olsa da Dogecoin fiyatı bu gelişmeler ile birlikte yükseldi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Elon Musk’tan DOGE’yi Ay’a çıkaracak tweet!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.