Borsa coinlerinin inanılmaz yükselişi

ethereum cardano
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 yılını ilk çeyreğini geride bıraktık. Yılın ilk çeyreğinde yatırımcılarının yüzünü güldüren borsa coinlerine göz atalım.

Borsa coinleri yatırımcılarını zengin etti

2021 yılının ilk çeyreği geride kaldı. Yılın ilk çeyreğinde en fazla kazandıran borsa coinlerine göz atalım. Binance Coin (BNB), FTX Token (FTT), Huobi Token (HT), LEO Token (LEO) ve OKB’nin (OKB) CryptoCompare’in verilerine göre, 1 Ocak 2021 ile 31 Mart 2021 arasında, performansları şu şekilde:

BNB 37 dolardan 302 dolara yükseldi. Kazanç %709,18

FTX 5,76 dolardan 39,89 dolara yükseldi. Kazanç %592,53

HT 4,36 dolardan 15,58 dolara yükseldi. Kazanç %257,32

LEO 1,39 dolardan 2,03 dolara yükseldi. Kazanç %46,04

OKB 7,77 dolardan 16,94 dolara yükseldi. Kazanç %118,02

BNB, FTX ve HT listenin ilk üç sırasında yer alıyor ve yükselişleri dikkat çekici seviyede.

altcoin piyasası Borsa coinlerinin inanılmaz yükselişi
CryptoCompare

BNB Binance ekosistemine güç veriyor ve Binance Chain’in kendi coini. Aynı zamanda BNB, EVM uyumlu bir ağ olan Binance blockchaini de güçlendiriyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ethereum ekosisteminin popülaritesi bu ağda ağır tıkanıklığa ve çok yüksek işlem ücretlerine neden olduğundan, BNB’nin 2021’de bu kadar iyi performans gösterdiğini görmek şaşırtıcı değil.Yüksek işlem ücretleri ve ağır tıkanıklık birçok kullanıcıyı BNB gibi daha hızlı ve daha ucuz L1 blockchaine yönlendirdi.

Yazının kaleme alındığı anda BNB 316 dolardan işlem görüyor ve yükselişi devam ediyor. FTX 40,06 dolardan, HT 15,41 dolardan, LEO 2,062 dolardan, OKB ise 16,684 dolardan işlem görüyor.

Kaynak


Altcoin piyasası şaşırtıyor!

Altcoin piyasası ilginç gelişmelere şahit olup bir günde %33000 çıkıp aynı gün %-30 düşen coinlere sahne olurken, bazıları da olmaması gereken yerdeler. Yakın zamanda Youtube da yaklaşık 500 bin takipçisiyle canlı yayında konuşan Popüler kripto para uzmanı CoinBureau, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında hak ettiği değeri görmediğini düşündüğü alternatif bir kripto paradan söz etti. Analiste göre şu anda bu konuda bir sorundan söz etmek mümkün. Analistin söz ettiği coin REN.

Anonim analist, REN coinin “birlikte çalışabilirlik için mükemmel bir konumda olmasına karşın olması gereken yerde olmadığını belirterek, Ren’in (REN)”kripto para birimi alanı katmanındaki karşılıklı çalışabilirlik durumu açısından piyasadaki en küçümsenen ve değeri en düşük kripto para birimi “olduğunu söyledi. “

Ren, varlıkların Ethereum blockchaininde tokenleşmesine inkan sağlayan  bir çapraz zincir likidite protokolü. Ren’in en popüler varlıklarından biri,  ETH üzerinde dolaşımda olan, BTC ile 1: 1 sabitlenmiş, bitcoin’in tokenize edilmiş bir versiyonu olan renBTC.

CoinBureau, Ren protokolünün Ethereum dışındaki diğer blok zincirlerine doğru genişlediğine de dikkat çekti ve:

 “Ren, birlikte çalışabilirliği doğrudan ele alan birkaç kripto para birimi projesinden biri. Ren’in Ethereum’daki (renBTC) sarılı Bitcoin tokeninin piyasa değeri, son birkaç ayda 1 milyar doların üzerine çıktı.”

Kripto para birimi Ren, likiditesine ek olarak daha fazla ticaret platformunda da listeleniyor. Coin Bureau, REN’in büyümeye devam edeceğine ve yakında merkezi olmayan borsa Serum ve merkezi olmayan finans platformu OpenDAO ile ortak olacağına inandığını söylüyor.

Elon Musk gibi ünlülerin çeşitli tweetleri sayesinde popülaritesi bu yılın başlarında artan Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere, BTC dışındaki diğer varlıklar Ren kullanılarak tokenize ediliyor.

Coin Bureau bu konuda şunları da ekliyor:

Ren, Avalanche blok zincirini de destekleyecek. Ren ayrıca, MyEtherWallet mobil uygulamasında BTC kullanarak renBTC basmayı mümkün kılmak için MyEtherWallet ile ortaklık kurduklarını da duyurdu.

Burada CoinBureau, REN’e yatırım yapmanın riskleri olduğunu da ekledi. Bunlardan biri, tokenin merkezileşmesi, ki merkezileşirse   büyük yatırımcıların piyasada tokenlerin fiyatını düşürdüğüne ve dolayısıyla bu tokenin de fiyatının düştüğüne şahit olacağız demektir. Analist, kendisine ait kripto portföyünün% 2’sini REN coin’e yatırdığını da vurguluyor.

REN şu anda yılın başında olduğu seviye 0,50 doların üzerine çıkarak 1 doların üzerinde işlem görüyor. Geçen yıl 0,03 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak

İlgili: Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 2021

İlgili: Cardano gündem, haber ve son dakika gelişmeler

https://www.youtube.com/watch?v=D0Yw-ZSRA9I&feature=emb_title

Ünlü analistin 2021 altcoin listesi

 

Venture Coinist kurucusu ve kripto analisti Luke Martin, 2021 yılında bazı altcoinlerin Bitcoin’den de fazla yükseliş performansı gösterebileceğini düşünüyor.

Martin, Youtube üzerinden yaptığı Profit Maximalist programında altcoinler ve özellikle de DeFi tokenleri hakkında görüşlerini açıkaldı.

Martin, Three Arrows Capital kurucusu Su Zhu‘dan alıntı yaparak şöyle söylüyor:

 

İşte, Tweet attığı şey; ” Blue-Chip gibi, bir gün global finansal sistemin temellerini oluşturabilecek DeFi tokenleri de p2p finansal ağlarda gerçek mülkiyet ve katılımı temsil ediyor. …[yatımcılar] uyanmaya ve satın almaya başlıyor.

Ünlü analistin 2021 altcoin listesi

Martin, parasını, 2021’in en iyi performans gösteren coinleri olmasını beklediği DeFi coinlerine taşıdığını söylüyor.

Martin’in listesi şöyle:

 • Gelir toplayıcı Yearn Finance (YFI)
 • DeFi’nin sentetik varlık trade platformu Synthetix (SNX)
 • Lider P2P protokolü Aave
 • Merkezsiz borsa Uniswap (UNI)
 • Otomatik piyasa yapıcı SushiSwap (SUSHI)
 • Ethereum tabanlı stablecoin yönetim tokenı Maker (MKR)
 • Kredi alma-verme platformu Compound (COMP)
 • Zincirler arası likidite ağı THORChain (RUNE)
 • Merkezsiz borsa Balancer (BAL)
 • Merkezsiz stablecoin borsası Curve Finance (CRV)
 • Nexus Mutual transfer edilebilir tokenler Wrapped NXM (WNXM)
 • Blockchain için likidite temin edici merkezsiz uygulamalar REN
 • Merkezsiz orackle ağı Chainlink (LINK)
 • Chainlin’in rakibi Band Protokol (BAND)

Blue-Chip ne demek?

Blue-chip, borsalarda en güvenilir hisselere verilen bir isim. Borsalarda traderların en çok güvendikleri, çöküş yaşamayacaklarına inandıkları hisselere deni

2021’de dikkat edilmesi gereken kripto paralar hangileri?

Kripto analist ve yorumcu Tyler Swope, 2021’de özellikle kullanım alanlarından dolayı şu kripto paralara dikkat edilmesini öneriyor: Chainlink (LINK), Graph, Compound (COMP), xDai ve Unibright (UBT). Neden bu altcoinleri seçtiğini de açıklıyor.

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Borsa coinlerinin inanılmaz yükselişi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.