Avrupalı dijital banka, önemli bir kripto ticareti hizmeti başlatıyor

kripto ticareti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen dijital banka N26, önemli bir kripto ticareti hizmeti başlatıyor. Bir Avrupa dijital bankası olan N26, 20 Ekim’de kripto para birimi alanına girdiğini ve Avusturya’nın ürünün ilk pazarı olarak hizmet verdiği bir kripto para birimi alım satım hizmeti başlatacağını duyurdu.

Avrupalı kripto devinden yeni hizmet kripto ticareti hizmeti

Merkezi Berlin’de bulunan dijital banka, bazı müşterilerine Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA)ve XRP dahil olmak üzere kripto para birimlerine erişim sağlamak için Avusturyalı kripto para borsası Bitpanda tarafından sağlanan ticaret ve saklama platformunu kullanacak.

Başlangıçta Bitcoin ve Ether gibi 100 tokenden oluşacak olan N26 Crypto adlı hizmet, önümüzdeki haftalarda N26’nın Avusturyalı müşterileri tarafından erişilebilir olacak. Daha sonra, N26, hizmeti sonraki altı ay içinde ek pazarlarda tüketicilere sunmayı ve sonuçta token teklifini toplamda 194 para birimini içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor.

kripto para

N26, kalabalık kripto para piyasasına oldukça geç girdi. Ödeme devleri Visa (NYSE: V) ve Mastercard (NYSE: MA) ayrıca müşterilerine kripto para birimleri ve “Web3” adı verilen hizmetler satıyor. Fintech rakipleri PayPal (NASDAQ: PYPL) ve Revolut, kullanıcılarına bir süredir dijital varlık satın alma ve satma fırsatı sunuyor. Bu arada, Brezilyalı bir dijital banka olan Nubank, 19 Ekim’de Nucoin adını verdiği kendi kripto para birimini tanıttı.

N26’nın baş ürün sorumlusu Gilles BianRosa şunları söyledi: “Kullanıcılarımız kripto ile son derece ilgileniyor. Bu ilgi, ayı piyasasında bile süper yüksek kalır. ” Bir ticaret başlatmak için kullanıcılar bir token seçer ve satın almak veya satmak istedikleri miktarı girerler. Müşteriler siparişlerini tamamladığında, birincil hesap bakiyelerinden nakit çekilir ve seçtikleri tokenin yanında görüntülenir. N26’ya göre müşteriler ayrıca birincil hesaplarından nakit para birimi portföylerine “sürükle ve bırak” yapabilirler.

kripto ticaretiBankaların kripto girişiminin zamanlaması daha iyi olabilirdi. Bu yıl, yatırımcılar artan faiz oranları ve likidite kıtlığı endişeleri nedeniyle piyasadan çıktıkça Bitcoin ve diğer tokenler önemli kayıplar gördü. AB bankacılık lisansına sahip olan N26, birçok geleneksel finans kurumunun yüksek oynaklık ve dolandırıcılık potansiyeli korkusuyla sektörden uzak durmasına rağmen kripto para birimi endüstrisindeki suları test ediyor.

Kaynak


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Avrupalı dijital banka, önemli bir kripto ticareti hizmeti başlatıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.