okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.68%
Bitcoin
69.673,86 USDT
eth
ETH
-0.64%
Ethereum
3.765,74 USDT
bch
BCH
-1.67%
Bitcoin Cash
506,41 USDT
xrp
XRP
-0.71%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.81%
Litecoin
86,66 USDT
bnb
BNB
-0.01%
Binance Coin
618,46 USDT
sol
SOL
-1.08%
Solana
176,23 USDT
avax
AVAX
-1.57%
Avalanche
40,56 USDT
ada
ADA
-1.31%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.99%
Poladot
7,54 USDT
doge
DOGE
-0.94%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-1.3%
Shiba Inu
0,00 USDT

Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?

Decred Coin (DCR) nedir ?
decred koin gelecek vadediyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Decred, madencilik havuzlarının Bitcoin’in merkezsiz yapısına zarar verdiği düşüncesi ile bir grup kripto para meraklısı tarafından geliştirilen ve hem Proof-of-Work hemde Proof-of-Stake algoritmalarını kullanan hibrit bir blockchain platformudur. DCR coin ise, bu platformun açık kaynaklı, blockchain tabanlı kripto para birimidir.

Decred nedir? DCR coin ne işe yarar?

Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?

Decred hakkında bilgi sahibi değilseniz, proje hakkında kısaca bilgi vermekte fayda var. Öncelikle önümüzde merkeziyetsiz bir proje olduğunu bilelim. Bitcoin (BTC) geliştiricilerinin bir kısmı bu projede yer alıyor. Amaçları yatırımcıların, işi sadece geliştiricilere bırakmayarak, kendi tokenlerinin geleceği ile ilgili kararları alabilmelerini sağlamak.

Decred nedir? DCR coin nedir?

2015’te yola çıkan Decred, merkeziyetsizlik hususunda herhangi bir kripto paranın başarabildiği her şeyi başardı. Böylece sektördeki pek çok parlak geliştiricinin bu projede fikirleri yer almış oldu. Bunların içinde atomik swap, yatırımcıların projenin geleceğine dair demokratik bir katılımına izin veren Politeia ve Decred’in kendi özel merkeziyetsiz borsası var.

Decred, hem Proof-of-Work hemde Proof-of-Stake algoritmalarını kullanan hibrit bir blockchain platformudur. DCR coin sahipleri işlemleri onaylayabilir ve bahis ödülü için farklı tekliflere oy verebilir. Bununla birlikte Decred, Bitcoin’inkine benzer basit bir madencilik süreci sağlıyor. DCR coin arzının %60’ı madencilere, %30’u seçim hakkı olanlara ve %10’u madenciler tarafından projenin gelişmesine fon olarak kullanılır.

İlgili: Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Decred ayrıca Lightning Network’ü uygulamayı planlıyor. Lightning, bildiğiniz gibi blockchain ağının ölçeklenebilirliğini ve işlem hızını artırır.

Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?

DCR coin hangi borsalarda mevcut?

Bittrex ve Binance, BKEX, Cryptopia, OmniTrade Upbit, CoinEx, gibi birçok borsada işlem görmektedir.

Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?

Decred (DCR) güncel veriler

Decred (DCR) fiyatı: Anlık DCR fiyatı için tıklayınız.
Toplam Decred (DCR) arzı: 13.943.916 DCR
Piyasada işlem gören Decred (DCR) arzı: Dolaşımdaki güncel DCR arzı için tıklayınız.
Decred (DCR) işlem hacmi. 24 saatlik DCR işlem hacmi için tıklayınız.
Tüm zamanların en yüksek fiyat (ATH) seviyesi: 250$ (17 Nisan 2021)
Tüm zamanların en düşük fiyat (ATL) seviyesi: $0.39.48 (28 Aralık 2016)
Toplam DCR yatırım dönüşü (ROI) için tıklayınız.

Decred’in merkezsiz (DEX) borsa planı

DCR Coin en başından beri sağlam bir mühendisliğe önem veriyor. En önemli hedefi ise özel olarak tasarlanmış yeni tür bir merkeziyetsiz borsa kurmak. Proje sorumlusu Jake Yocom-Piat, konuyla ilgili detaylar verdi. Piat’e göre merkeziyetsiz borsaların (DEX), merkezi borsalara göre pek çok avantajı var.

Merkezsiz borsalar (DEX), merkezi borsalara kıyasla daha mı avantajlı?

Evet, merkezsiz borsaların pek çok avantajı var. İşte en önemlisi:
Özelikle, hacklenmeye ve dolandırıcılığa karşı daha dirençlidir. Gizlilik hususunda hükümetlerin gözünden kaçabilmesi de tercih edilme sebepleri arasında sayılabilir.

Dahası bu borsada yatırımcıların eşdeğer bir token satın almaları gerekmezken, 3. parti bir blockchain kullanıyor ve aktarım ücreti alınmıyor. Bunun yerine, tüm aktarımlar atomik takas olarak gerçekleşiyor. Atomik takasın en önemli özelliği kripto paralar arasında aracı gerektirmeden işlem yapılmasına izin vermesi.

Özetle eskiden olduğu gibi rastgele bir altcoin seçerek para kazanma devri bitti. Yatırımcıların parasını kazanmak içinse artık güven kazanmak ve öne çıkmak gerekiyor.

 

Decred nedir?

Decred, madencilik havuzlarının Bitcoin’in merkezsiz yapısına zarar verdiği düşüncesi ile bir grup kripto para meraklısı tarafından geliştirilen hem Proof-of-Work hemde Proof-of-Stake algoritmalarını kullanan hibrit bir blockchain platformudur.

Decred coin (DCR) nedir?

Decred (DCR coin), Decred platformunun açık kaynaklı, blockchain tabanlı kripto para birimidir.

Decred coin nereden satın alınır?

Bittrex ve Binance, BKEX, Cryptopia, OmniTrade Upbit, CoinEx, gibi birçok kripto para borsası üzerinden satın alınabilir.

Decred coin kaç dolar?

Mevcut DCR coin fiyatı için tıklayınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.