fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 577625 ₺ ETH : 43850 ₺ XRP : 10.331 ₺ LTC : 2059.5 ₺ USDT : 13.575 ₺ XLM : 3.425 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?

Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?

Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Decred (DCR coin), açık kaynaklı, blockchain tabanlı bir kripto para birimidir. DCR coin, madencilik havuzlarının Bitcoin’in merkezsiz yapısına zarar verdiği düşüncesi ile bir grup kripto para meraklısı tarafından geliştirildi.

Decred Coin (DCR) Nedir?

Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?

Decred hakkında bilgi sahibi değilseniz, proje hakkında kısaca bilgi vermekte fayda var. Öncelikle önümüzde merkeziyetsiz bir proje olduğunu bilelim. Bitcoin geliştiricilerinin bir kısmı bu projede yer alıyor. Amaçları yatırımcıların, işi sadece geliştiricilere bırakmayarak, kendi tokenlerinin geleceği ile ilgili kararları alabilmelerini sağlamak.

Decred nedir? DCR coin nedir?

2015’te yola çıkan Decred, merkeziyetsizlik hususunda herhangi bir kripto paranın başarabildiği her şeyi başardı. Böylece sektördeki pek çok parlak geliştiricinin bu projede fikirleri yer almış oldu. Bunların içinde atomik swap, yatırımcıların projenin geleceğine dair demokratik bir katılımına izin veren Politeia ve Decred’in kendi özel merkeziyetsiz borsası var.

Decred, hem Proof-of-Work hemde Proof-of-Stake algoritmalarını kullanan hibrit bir blockchain platformudur. DCR coin sahipleri işlemleri onaylayabilir ve bahis ödülü için farklı tekliflere oy verebilir. Bununla birlikte Decred, Bitcoin’inkine benzer basit bir madencilik süreci sağlıyor. DCR coin arzının %60’ı madencilere, %30’u seçim hakkı olanlara ve %10’u madenciler tarafından projenin gelişmesine fon olarak kullanılır.

Decred ayrıca Lightning Network’ü uygulamayı planlıyor. Lightning, bildiğiniz gibi blockchain ağının ölçeklenebilirliğini ve işlem hızını artırır.

Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?

DCR coin hangi borsalarda mevcut?

Bittrex ve Binance, BKEX, Cryptopia, OmniTrade Upbit, CoinEx, gibi birçok borsada işlem görmektedir.

Decred nedir? DCR coin nasıl alınır, geleceği var mı?

Decred’in merkezsiz (DEX) borsa planı

DCR Coin en başından beri sağlam bir mühendisliğe önem veriyor. En önemli hedefi ise özel olarak tasarlanmış yeni tür bir merkeziyetsiz borsa kurmak. Proje sorumlusu Jake Yocom-Piat, konuyla ilgili detaylar verdi. Piat’e göre merkeziyetsiz borsaların (DEX), merkezi borsalara göre pek çok avantajı var.

Merkezsiz borsalar (DEX), merkezi borsalara kıyasla daha mı avantajlı?

Evet, merkezsiz borsaların pek çok avantajı var. İşte en önemlisi:
Özelikle, hacklenmeye ve dolandırıcılığa karşı daha dirençlidir. Gizlilik hususunda hükümetlerin gözünden kaçabilmesi de tercih edilme sebepleri arasında sayılabilir.

Dahası bu borsada yatırımcıların eşdeğer bir token satın almaları gerekmezken, 3. parti bir blockchain kullanıyor ve aktarım ücreti alınmıyor. Bunun yerine, tüm aktarımlar atomik takas olarak gerçekleşiyor. Atomik takasın en önemli özelliği kripto paralar arasında aracı gerektirmeden işlem yapılmasına izin vermesi.

Özetle eskiden olduğu gibi rastgele bir altcoin seçerek para kazanma devri bitti. Yatırımcıların parasını kazanmak içinse artık güven kazanmak ve öne çıkmak gerekiyor.

 

Decred nedir?

Decred, hem Proof-of-Work hemde Proof-of-Stake algoritmalarını kullanan hibrit bir blockchain platformudur.

Decred coin (DCR) nedir?

Decred (DCR coin), açık kaynaklı, blockchain tabanlı bir kripto para birimidir

Decred coin nereden satın alınır?

Bittrex ve Binance, BKEX, Cryptopia, OmniTrade Upbit, CoinEx, gibi birçok kripto para borsası üzerinden satın alınabilir.

Decred coin kaç dolar?

Mevcut DCR coin fiyatı için tıklayınız.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.