fbpx
  1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel Conflux token rehberi: Conflux token nedir?

Güncel Conflux token rehberi: Conflux token nedir?

Güncel Conflux token rehberi: Conflux token nedir?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Conflux token nedir?Conflux DApp’lerin küresel olarak benimsenmesi için geliştirilmiş ölçeklenebilir, güvenli ve merkezi olmayan bir POW (Proof of Work) public blockchain’idir.


Conflux token nedir?

 

Blockchain sistemleri, gerçek dünyadaki uygulamalar için yaygın olarak benimsenmeden önce ölçeklenebilirlik, güvenlik ve yaygınlaşma konusunda ciddi zorluklarla karşı karşıya.

Bitcoin / Ethereum, birçok uygulamanın verim gereksiniminin çok altında, saniyede sadece 7-15 işlem (transaction) gerçekleştirebiliyor.

Ethereum’da konuşlandırılan akıllı sözleşmeler genellikle milyonlarca dolarlık zarara yol açan geri alınamaz hatalar içerebiliyor.

Conflux token, yeni konsensüs algoritmasıyla blockchain sistemini geliştirecek ve gelecekteki merkezi olmayan blockchain uygulamaları (DApps) için ölçeklenebilir, güvenli ve genişletilebilir blockchain platformu oluşturacak.

Proje POW mekanizmasını son teknoloji ürünü olan Tree Graph ile birleştirerek blockchain’deki performens tıkanıklıklarını giderdiğini iddia ediyor.

Projeyi destekleyen Conflux Vakfı Conflux protokolünün araştırılmasına ve geliştirilmesine ek olarak, blockchain teknolojisini stratejik ortaklarla gerçek dünya senaryolarına entegre etmeye ve kitlesel kabul ile merkezi olmayan uygulamalar geliştirmeye kararlı.

Misyon

Vakfın amacı, yeni nesil dağıtık sistemleri oluşturmak için blockchain teknolojisinin kullanımını ve yaygınlığını giderek artırmak.

Teknoloji ve ticaret sektörünün blockchain teknolojisi ile entegrasyonunu teşvik etmeyi amaçlıyorlar ve hedefe ulaşmak için teknoloji, endüstri, iş dünyası ve diğer tüm yönlerden kaynaklarla iş birliği yapmaya çalışıyorlar.

Yatırımcılar

Projede dünyaca ünlü yatırımcılar var:

Sequoia Capital, Shunwei Capital, Frees Fund, Baidu Ventures, IMO Ventures, MetaStable Capital, Fundamental Labs ve IOSG Venture.

conflux token Güncel Conflux token rehberi: Conflux token nedir?

Proje BTC, ETH, PayPal ve Visa’daki TPS’leri (saniye başı gerçekleştirilen işlem adedi) karşılaştırmış. Visa’da bu sayı 3000. Kendileri de maksimum 6000’e ulaşmışlar. Bu bana çok iddialı gelmedi. Hâlihazırda bu sayının çok üstüne çıkan projeler var.

Conflux token takımı

Projenin çok sağlam olduğunu düşündüğüm bir ekibi var.

Bu isimler Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Carnegie Mellon Üniversitesi (CMU), Tsinghua Üniversitesi gibi üst düzey kurumlardan.

Çekirdek ekip, dağıtık sistem, programlama dili, siber güvenlik, kriptografi ve oyun teorisi alanlarında tanınmış ve önde gelen bilim adamlarından oluşuyor.

Conflux’tan önce, çoğu Wall Street ve Silikon Vadisi’nde çalışmış.

Conflux token kurucu etokenkip

Tamamı bilim insanı.

conflux token Güncel Conflux token rehberi: Conflux token nedir?

Çekirdek Kadro

conflux token Güncel Conflux token rehberi: Conflux token nedir?

conflux token Güncel Conflux token rehberi: Conflux token nedir?

Proje hakkında daha fazla teknik detay için tıklayınız.

Projenin Cornell Üni.’de yayınlanan makalesi burada.

Önemli

Conflux token Aralık 2018’de private token satışında 35 milyon dolar toplamıştı.

4 gün önceki (17 Aralık 2019) habere göre ise Şangay hükûmet yetkilileri, Conflux’a milyonlarca dolar yardım ederek projenin bir araştırma enstitüsü ve kuluçka merkezi açmasına yardım etmeyi kabul ettiler.

Twitter’a giriş tarihleri Ocak 2019. Takipçi sayıları 3161.

Telegram’da bu sayı 1294.

Proje ICO yapmayı planlıyor ama tarih henüz netleşmemiş.

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.