1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Haberleri
  4. Cardano’dan müthiş DOGE açılımı! Ya olursa?

Cardano’dan müthiş DOGE açılımı! Ya olursa?

Cardano’dan müthiş DOGE açılımı! Ya olursa?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla CEO’su ElonMusk’ın Twitter’ı satın almasının ardından tüm gözler Dogecoin (DOGE)’e çevrildi! Son bir haftada %100’ün üzerinde pump yapan popüler meme coin, Cardano kurucusunun da dikkatini çekti. İşte Hoskinson’dan çok konuşulacak DOGE açılımı…

Cardano kurucusundan DOGE açılımı

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Dogecoin’in Cardano’nun yan zinciri olması gerektiğini ve bu teklifin kabul edilmesi durumunda meme coinin ücretsiz olarak taşınmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

 

Cardano'dan müthiş DOGE açılımı! Ya olursa?

 

Charles Hoskinson bu açıklamayı, Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter’ı satın almasından sonra Dogecoin’e ne olacağını soran bir Twitter kullanıcısına yanıt olarak yaptı.

 

 

Hoskinson’a göre DOGE’nin Twitter ile birleşme ihtimali var. Meme coinin bir proof of stake ağına dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği sorulduğunda ise şunları söyledi:

“Dogecoin bir Cardano yan zinciri olmalı. Taşıma işlemini ücretsiz yaparım. Hatta, akıllı sözleşmeler bile eklerim. ”

 

 

Esasen DOGE açılımı ile ilgili bu açıklama, Cardano’nun kendisine bağlanan birkaç yan zincirle blok zincirler ağı olacağına dair Hoskinson’ın önceki görüşleriyle de örtüşüyor.

Elon Musk Twitter’ı satın aldı! Peki şimdi Dogecoin ne olacak?

Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra Dogecoin ile ilgili spekülasyonlar arttı. Musk geçtiğimiz yıllarda birçok kez DOGE ile ilgili paylaşımlar yaparak, kriptonun pump yapmasını sağladı. Elektrikli otomobil üreticisi ayrıca, DOGE ödemelerini kabul etmeye başlayarak, belirli ürünlerin DOGE ile satın alınmasına izin verdi.

İlgili:

 

Cardano'dan müthiş DOGE açılımı! Ya olursa?

 

Tesla CEO’su aynı zamanda kripto para birimini geliştirmek için geliştiricilerle işbirliği yapan bir Dogecoin destekçisi olarak biliniyor. Bu yüzden meme coinin geçmişteki yükseliş hareketlerinden büyük ölçüde sorumluydu. 

Bu arada Twitter’ı satın almadan önce Elon Musk’ın sosyal medya platformunda Dogecoin uygulamasını desteklemeyi planladığına dair haberler çıkmıştı. Firmayı satın almasının ardından potansiyel bir entegrasyon ile ilgili spekülasyonlar daha da arttı.

Hatta popüler bir teknoloji blog yazarı olan Jane Manchun Wong, Twitter’ın kripto para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyen bir prototip cüzdan üzerinde çalıştığını iddia ediyor.

Elon Musk, Twitter’da şimdiden bazı değişiklikler yapmış olsa da sosyal medya platformu için gerçek planlarını henüz açıklamadı.

İlginizi çekebilir:

 

DOGE fiyatı yükseliyor!

Elon Musk, Twitter’ın başına geçtiğinden beri Dogecoin, yükselişini sürdürüyor. CoinMarketCap verilerine göre; son yedi günde yaklaşık %115 kazanç elde ederek, 0,1282 dolara ulaştı. 

Cardano'dan müthiş DOGE açılımı! Ya olursa?

7 Günlük Dogecoin Fiyat Performansı (Kaynak: CoinMarketCap)

Son 24 saatteki DOGE işlem hacmi 3,8 milyar dolar, bu da birçok traderin şu anda DOGE satın aldığını gösteriyor. Ayrıca mevcut ralli, popüler meme coinin piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasına girmesini sağladı.

Bu arada son 24 saatte %2 ve son yedi günde %18 yükselen ADA coin ise, piyasadaki genel yükseliş eğilimine ayak uyduruyor.