1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Chainlink Haberleri
  4. BTC ve ETH dışında 2022 yılında büyük potansiyeli olan 6 altcoin

BTC ve ETH dışında 2022 yılında büyük potansiyeli olan 6 altcoin

BTC ve ETH dışında 2022 yılında büyük potansiyeli olan 6 altcoin
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasından 2022 yılında izlenmesi gereken ve değerinin altında işlem görmesine rağmen büyük potansiyelleri bulunan bazı altcoinlere bakalım. Analistlerin bu kripto parala ilgili beklentileri büyük.


BTC ve ETH dışında 2022 yılında izlenmesi gereken 6 altcoin

Kripto para piyasası Fed etkisiyle bu aralar düşüşler yaşıyor. Ancak bazı altcoinler 2022 yılında yatırımcıların ilgisini talep ediyor. Bu altcoinlerin hangileri olduğuna ve neden önemli olduklarına bakalım.

Mesela, IOTA 2021 yılında platformuna beta ağ üzerinden akıllı sözleşme özelliğini entegre etti. Dahası, 2022 yılında da birkaç ortaklık ve proje lansmanları ile de öne çıkabilir.

Yeni gelişme Metaverse

metaverse

Son duyurulara göre, projenin odağında şimdi tüm çalışmaları mainnet’e taşımak var. Buna ek olarak IOTA üzerinde bazı NFT ve metaverse projeleri de inşa ediliyor. Bunlar arasında henüz erken geliştirme aşamalarında olan Disentangle ve IOTA Plus gibi projeler de bulunuyor.

İlgili – Güncel IOTA fiyat tahmini, IOTA MIOTA token geleceği ve beklentisi 2022- 2025

2022 yılında dikkatleri toplayacak başka bir altcoin ise SOL olacak. Çünkü kripto analist Lark Davis’e göre Solana’nın metaverse projesi olan SOLICE çok ilginç olacak. Şöyle diyor:

“Şu an piyasadaki neredeyse herkes bir sonraki Sandbox ya da bir sonraki Decentraland olacak projeyi arıyor. İşte, bunların yeni bir versiyonu olabilecek bir proje.”

Bahsettiği proje Solice Metaverse. 2022 yılının ilk çeyreğinde Solice Metaverse’in mini oyunlar çıkarması bekleniyor. Aynı zamanda stake ile birlikte bazı ön satışlar da yapılacak.

İlgili – Güncel Solana (SOL) fiyat tahmini: 2022 – 2025

Bunun dışında kripto topluluğunun odaklanması gereken başka bir proje de Terra. Kripto para yorumcusu “Route 2 FI” kısa süre önce yaptığı açıklamada, Terra’nın LUNA coininin değerinin çok altında olabileceğini söyledi. Özellikle de bu projenin Anchor isimli protokolüne dikkat çekiyor.

İlgili – Güncel Terra – LUNA coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Analist Davis aynı zamanda 2022 yılında izlenecek altcoinler listesine Chainlink’i de ekliyor. Çünkü bu altcoinin benimsenmesi iyi seviyelerde. Chainlink ağı son bir yılda 10 kat daha fazla işlem gerçekleştirdi ve rakam 75 milyar doları geçti. Burada çalışan 1000’den fazla proje var.

Analistin dikkatini çeken başka bir altcoinler ise Curve ve Convex Finance. Şöyle diyor:

“Her iki varlığın da muhteşem potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Her ikisinin de piyasa değeri birkaç milyar dolar değerinde.”

Kaynak