fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Güncel IOTA fiyat tahmini, IOTA – MIOTA token geleceği ve beklentisi 2021- 2025
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güncel IOTA fiyat tahmini, IOTA – MIOTA token geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Güncel IOTA fiyat tahmini, IOTA – MIOTA token geleceği ve beklentisi 2021- 2025
0

2021 yıl sonu ve 2021-2025 dönemi IOTA (MIOTA) fiyat tahminleri için haberimize göz atabilirsiniz. Ünlü analist ve uzmanlardan önce çıkan IOTA token fiyat tahmini bu sayfada!


Güncel IOTA fiyat tahmini, IOTA-MIOTA token geleceği ve beklentisi 2021- 2025

IOTA, eşler arası ödemeleri bir sonraki seviyeye getirirken Bitcoin’in işlevselliğini geliştirmeyi amaçlayan heyecan verici bir kripto para birimidir. Geçtiğimiz birkaç yıldaki bazı güvenlik endişelerinden sonra, IOTA son zamanlarda bir köşeyi dönmüş gibi görünüyor, bu da şu an bir yatırımı düşünmek için mükemmel bir zaman olabileceği anlamına geliyor.

IOTA tüm zamanların rekorunu 19 Aralık 2017’de (4 yıl önce) 5.69 dolar ile gördü. Şu sıralar IOTA’nın tekrardan aynı değer görmesi oldukça güç gözüküyor. Son 90 günde IOTA’nın gördüğü en yüksek değer ise 2.08 dolar. Aşağıdaki grafikte IOTA’nın hayat boyu fiyat değişikliğini görüyoruz.

iota fiyat tahmini

IOTA fiyat tahmini 2021 – 2022

Bu IOTA tahmininde 2021 boyunca, IOTA’nın fiyatını etkileyen çeşitli unsurları ve bunların gelecekteki görünümünü nasıl şekillendirebileceğini ele alacağız. Ancak, IOTA tahminimize hızlı bir genel bakış arıyorsanız, başka yere bakmayın. Aşağıdaki madde işaretleri, yaklaşan zaman dilimleriyle ilgili bulgularımızı vurgulamaktadır:

Bir Ay – , IOTA tahminimiz, fiyatın önümüzdeki ay içinde 1.5 dolar bölgesine gidebileceğini tahmin ediyor.

Üç Ay – Kripto piyasasına bir miktar yükseliş momentumunun geri döndüğünü varsayarsak, IOTA fiyat tahminimiz kısa vadede daha cesaret verici görünüyor. IOTA’nın önümüzdeki üç ay içinde 2,00 dolar değerinde olabileceğini tahmin ediliyor.

2022 Başı – Kripto piyasasının oynaklığı göz önüne alındığında, muhtemelen yol boyunca bazı geri çekilmeler olacaktır. Bununla birlikte, IOTA’nın 2022’nin başında 2.00 bandında hareket edebilir

 

IOTA fiyat tahmini

IOTA satın almak istiyorsanız, dijital paraya ve fiyat hareketlerini etkileyen faktörlere bütünsel bir bakış atmak iyi bir fikirdir. Teknik ve temel analiz, daha fazla bilgi sağlamak için analiz edebileceğimiz, fiyatı şekillendiren ana unsurlardan ikisidir. Bunu göz önünde bulundurarak, aşağıdaki bölümler bu faktörleri inceleyerek önümüzdeki aylarda neler olabileceğini anlamanızı sağlar.

Teknik Analiz

Teknik fiyat analizi kripto para piyasasında da kullanılabilir. Mevcut fiyat tablosundan da görebileceğiniz gibi, IOTA son iki ayda yatay seyirde hareket ediyor. Kripto para piyasalarındaki canlılıktan IOTA payına düşeni alamıyor. IOTA yatırımcıları da ister istemez şimdi değilse ne zaman sorusunu soruyor.

iota fiyat tahmini

 

MACD değerlerinde kısmı ve iddiası bir artış yaşanıyor. Stoch RSI değerleri ise trend değişim bölgesinin uzağında.

IOTA blockchain’in farklılığı

Platformun benzersiz özellikleri göz önüne alındığında, temel analiz IOTA  tahminimizin kritik bir bileşenidir. Daha önce belirtildiği gibi, IOTA ağı, ağa güç sağlamak için madencilere güvenmediğinden BTC ve ETH gibi blok zinciri tabanlı platformlardan farklıdır. ‘The Tangle’, IOTA’nın işlemleri sorunsuz bir şekilde doğrulamasını sağlayarak rakiplerine uygun bir alternatif sunan bir platformdur.

IOTA, vizyonunu gerçekleştirmeyi başarırsa ağ üzerinde çalışan sayısız düğüm olacağından, IOTA diğer para birimlerinden kaynaklanan ölçeklenebilirlik sorunlarını The Tangle kullanarak çözmeyi amaçlıyor. Her düğümün iki işlemi doğrulaması gerektiğinden, tüm düğümler ağa bir miktar güç katar, bu da IOTA’nın işlemleri ücretsiz olarak kolaylaştırabileceği anlamına gelir.

Genel olarak, IOTA, farklı bir şey arayan şirketlere hitap edebilecek blok zinciri platformlarına güvenilir bir alternatif sunuyor. IoT, IOTA geliştiricilerinin öngördüğü gibi ortaya çıkarsa, IOTA platformu gelecekte inanılmaz derecede faydalı olacaktır.

IOTA Fiyat Tahmini 2025 – Uzun Vadeli Görünüm

Bu IOTA tahmininden de görebileceğiniz gibi, platform piyasadaki büyük oyunculardan oldukça farklı. IOTA coini şu anda 3.85 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değeri var ve bu da onu dünya çapında 50. en büyük kripto para birimi yapıyor. Bu daha küçük boyut, IOTA’nın hızlı bir şekilde dönmesine ve büyük kriptolar için yapılması zor olacak önemli değişiklikler yapmasına izin verdiği için iyi bir şey olarak görülebilir.

Bitcoin’e yatırım yapacak olsaydınız, dolaylı olarak onun altında yatan blockchain teknolojisine yatırım yapmış olursunuz. Bu teknoloji, son on yılda dünyayı kasıp kavurdu ve birçok şirket artık işlemleri güvence altına almak için kullanıyor. Bununla birlikte, IOTA bu teknolojiyi kullanmadığı için platform, ana kripto varlıkları arasında bir tür “aykırı değer”dir.

Bu nedenle, bazı şirketler daha güvenli olmayı ve iyi kurulmuş platformlardan birini tercih edebilir. Bu, IOTA’nın mücadele ettiği bir alandır, çünkü bu hizmetlerin doğası gereği güvenlik, bu tür teknolojiyi benimseyen herhangi bir şirket için büyük bir endişe kaynağıdır. Bu güvenlik sorunları, 2018’de IOTA’nın saldırıya uğradığı ve 10 milyon dolardan fazla IOTA koininin çalındığı zaman kanıtlandı.

Bu hack’in itibar üzerindeki etkileri IOTA’yı engelledi – ancak platform hala Dell ve Jaguar Land Rover gibi büyük şirketler tarafından kullanılıyor. Bu unsurları göz önünde bulundurarak, IOTA 2025 fiyat tahminimiz hala geleceğin kripto için parlak olduğunu tahmin ediyor. Önümüzdeki yıllarda IoT’nin yükselişi, IOTA platformunun daha popüler hale gelmesinin önünü açacak. Bu nedenle, IOTA’nın o zamana kadar yaklaşık 4 dolar değerinde olabileceğine inanıyoruz.

Daha ileriye baktığımızda, 2030 IOTA fiyat tahminimiz de benzer şekilde cesaret verici. Önümüzdeki dokuz yıl içinde IOTA’nın daha birçok önde gelen firmayla ortak olmaya devam etmesini bekliyoruz. Bu gerçekleşirse, platforma kayda değer bir güvenilirlik seviyesi katacaktır – bu da kaçınılmaz olarak fiyat üzerinde zincirleme bir etkiye sahip olacaktır. Bu nedenle, IOTA’nın 2030 yılına kadar 7 dolar değerinde olabileceğine inanıyoruz.

Kaynak

İlgili!

IOTA (MIOTA) nedir, nereden ve nasıl satın alınır, geleceği var mı?

Canlı IOTA fiyat grafiği

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.