1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitfinex türevler, bu 3 coin için işlemler başlatıyor

Bitfinex türevler, bu 3 coin için işlemler başlatıyor

Bitfinex türevler, bu 3 coin için işlemler başlatıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitfinex’in türevler platformu, türev ürünler sunduğu kripto para yelpazesini genişletiyor. Yapılan açıklamada, 3 yeni coin için daha türev ürün işlemleri başlatıldığı bildirildi.


Bitfinex türevler, bu 3 coin için işlemler başlatıyor

Kripto para borsası ve dijital varlık ticaret platformu Bitfinex, Bitfinex Türevler (Bitfinex Derivatives) isimli platformu üzerinden türev ürün ticareti hizmeti sunuyor. Bitfinex türevler platformu şimdi 3 coin için yeni türev ürünü sunmaya başladı. Bu coinler şöyle: Ethereum Classic (ETC), Anchor Protocol (ANC), Waves (WAVES).

Bakınız: Anchor Protocol nedir ve geleceği nasıl? ANC coin haber ve gelişmeleri

Anchor Protocol nedir ve geleceği nasıl? ANC coin haber ve gelişmeleri

Bitfinex, ETC, ANC ve WAVES için sürekli vadeli işlemler sözleşmesi (perpetual contracts) başlattı.

Her üç sözleşme de kullanıcılara 100x kaldıraç sunuyor. Aynı zamanda bu sözleşmelerin işlemleri Tether (USDT) üzerinden gerçekleşecek.

İlgili – Waves coin nedir? Geleceği var mı?

Türev (derivative) nedir?

Türev ürünler, değeri üzerinde anlaşmaya varılan bir temel finansal varlığa (bir menkul kıymet gibi) ya da bir varlık grubuna (bir endeks gibi) dayanan iki veya daha fazla taraf arasındaki bir sözleşme olarak tanımlanabilir. Sık görülen türev ürünler tahviller, emtialar, para birimleri, faiz oranları, piyasa endeksleri ve hisse senetleri gibi piyasalarda bulunuyor. Kripto para piyasası da çok çeşitli türev ürünleri ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Türev ürünlerde en sık kullanılan ürün türleri ise vadeliler (futures), opsiyonlar (options) ve swap sözleşmeleri.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: