Türk borsalarında en çok işlem gören 10 kripto para yeniden şekilleniyor

Türk borsalarında en çok işlem gören 10 kripto para yeniden şekilleniyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk kripto para borsalarında bugün en yüksek işlem hacmine sahip 10 coin arasında sürpriz isimler var. Öyle görünüyor ki Türk traderler bugünlerde farklı coinlere odaklanmayı tercih ediyor. İşte, Türk kripto piyasasının TOP 10 coini.


Türk borsalarında en çok işlem gören 10 kripto para yeniden şekilleniyor

Kripto para piyasası son günlerde bir miktar canlandı. Türk kripto para borsaları ile veriler sağlayan 21Milyon sitesinin verilerine göre, son 24 saat Türk kripto borsalarının toplam işlem hacmi yaklaşık 8,9 milyar Türk lirası (yaklaşık 464 milyon dolar) olarak gerçekleşti.

Türk borsalarında en çok işlem gören 10 kripto para yeniden şekilleniyor

Türkiye’de en çok işlem gören 10 kripto para Kaynak: 21Milyon

Türk borsalarında en çok işlem gören coinler listesinin başında 900 milyon liraya yaklaşan işlem hacmi ise Tether (USDT) var. Hemen arkasında 544 milyon lira işlem hacmi ile lider kripto para Bitcoin geliyor.

İlgili – Analist, Ripple (XRP) fiyatının ne zaman 1 doları göreceğini açıkladı

Listede üçüncü sırada Waves (WAVES) coin var. 500 milyon lirayı aşan işlem hacmi ile listenin geri kalanının çok önünde. Çünkü geri kalan kripto paralar yaklaşık 246 milyon lira ile 388 milyon lira arasında işlem hacmine sahip. Bu coinler arasında en ilginci, CoinMarketCap’te piyasa değerine göre 285. sırada olan Spell Token (SPELL). SPELL ile ilgili en ilginç kısım ise Kasım 2021’de kaydettiği 0,035 dolar seviyesinden yüzde 99 değer kaybetmesi. Şu an 0,0008 dolardan işlem gören SPELL’in son 24 saatte Türk borsalardaki işlem hacmi 300 milyon lira civarında. Ancak son 24 saate yüzde 10 civarında değer kazandığını hatırlatalım.

Türk borsalarının işlem hacmine gören TOP 10’un coinlerinin tam listesi şöyle: Tether (USD), Bitcoin (BTC), Waves (WAVES), Fetch.ai (FET), Aptos (APT), Ripple (XRP), Holo (HOT), Spell Token (SPELL), Audius (AUDIO), Fantom (FTM).


İlgili – Balinaların bu altcoinlere akın etmesi altcoin sezonu sinyali mi?

Waves fiyat analizi

Wave fiyat grafiği Türk borsalarında en çok işlem gören 10 kripto para yeniden şekilleniyor

WAVES/USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Waves (WAVES) son 24 saate yüzde 20 ve son bir aylık zaman zarfında yüzde 83 oranında değer kazandı. Yukarıdaki grafikte şunu görüyoruz. Ocak ayının başında ralliye başlayan WAVES fiyatı 2,43 dolar direncine takılıyordu. Bundan doları 2 dolar ve 2,15 dolar seviyelerini gerileyerek buraları destek olarak test etti. Ardından ise yeniden güç toplayarak son 24 saatte önündeki 2,43 dolar direncini kırdı. Wave fiyatı 3 dolara çok yaklaştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Türk borsalarında en çok işlem gören 10 kripto para yeniden şekilleniyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.