Loading...
btc
BTC
0.84%
Bitcoin
64.631,00 USDT
eth
ETH
1.66%
Ethereum
3.443,72 USDT
bch
BCH
1.36%
Bitcoin Cash
380,28 USDT
xrp
XRP
-7.32%
Ripple
0,58 USDT
ltc
LTC
1.33%
Litecoin
72,32 USDT
bnb
BNB
0.67%
Binance Coin
572,71 USDT
sol
SOL
2.33%
Solana
159,12 USDT
avax
AVAX
1.06%
Avalanche
27,53 USDT
ada
ADA
0.87%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-1.28%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
-0.17%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-6.8%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Balinaların bu altcoinlere akın etmesi altcoin sezonu sinyali mi?

Balinaların bu altcoinlere akın etmesi altcoin sezonu sinyali mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında son günlerde bazı altcoinlerde dikkat çeken yükselişler var. Ayrıca balinaların da bir dizi altcoine yüksek ilgisi gözlemleniyor. Tüm bunlar 2023 altcoin sezonunun sinyali olabilir mi?


Altcoin sezonu mu başlıyor? Bu altcoinlere yüksek ilgi ne anlama geliyor?

Kripto para piyasası 2022 yılında zorlu bir dönemden geçti. Birkaç çöküş ve iflas olayı sonucu piyasa kritik dönemler yaşadı. Ancak öyle görünüyor ki şimdi güçlü bir toparlanma aşaması tetiklendi.

Bitcoin fiyatı 20.000 doların üzerine çıkarak dikkat çeken bir güç kazandı. Bazı altcoinler ise daha fazla yükselme işaretleri sergiliyor. Hatta bazı altcoinlerde yüzde 80-90’ı geçen ralliler var. Böyle bir ortamda bu yükselişlerin 2023 altcoin sezonunun başlangıcı olup olmadığı merak ediliyor.

Bazı altcoinlerde son yaşanan yükselişler balinaların bir dizi altcoine olan ilgisini de ortaya çıkardı. Balinalar ve traderler bu altcoinleri düşük fiyatlardan biriktirmişti.

İlgili – Yükselişleri ile dikkat çeken 3 kripto para: Altcoin teknik analizi

Bitcoin fiyatı 2023 yılının başından bu yana dikkat çeken oranda yükseldi ve bu seviyeleri koruyor. Böyle bir ortamda AAVE, MATIC ve DYDX gibi altcoinler de önemli ölçüde değer kazandı. Santiment’in verilerine göre, bu altcoinlerde son 30 günde balina faaliyetleri önemli ölçüde arttı.

Balinaların bu altcoinlere akın etmesi altcoin sezonu sinyali mi?

Kaynak: Santiment

Santiment, bu altcoinlerle ilgili on chain verilere bakarak şöyle diyor:

“AAVE (30 günde yüzde 56 yükseldi), MATIC (yüzde 35) ve DYDX (yüzde 94) hepsi de son bir ayda ağlarındaki balina aktivitelerinde dramatik yükselişler yaşadı. Büyük adreslerin bu altcoinlere olan ilgisi izlenmeye değer.”

Buna ek olarak ünlü trader ve kripto analist Micheal van de Poppe da aşırı boğa durumu sergileyen üç altcoine dikkat çekiyor. Bu altcoinlerde yüksek birikim yaşandığını söyleyerek bunları şöyle açıklıyor: Aptos (APT), Fantom (FTM) ve Polygon (MATIC).

İlgili – Ünlü analist, XRP, Aptos ve 2 altcoin için hedef seviyeleri açıkladı

Coinpedia ise daha önce yaptığı açıklamada, paranın yüksek değerli coinlerden düşük değerli tokenlere aktığını bildirmişti. Dahası balinaların birikiminin altcoinlere kayması da traderlerin ilgisini bu alana çekti. Bundan dolayı burada 2023 altcoin sezonunun başlangıcının belirtisi olabilecek bir durumla karşı karşıya olabiliriz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.