fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 570228 ₺ ETH : 42392 ₺ XRP : 10.09 ₺ LTC : 1868.4 ₺ USDT : 13.604 ₺ XLM : 3.357 ₺
  1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Waves coin nedir, nasıl alınır? Geleceği var mı?

Waves coin nedir, nasıl alınır? Geleceği var mı?

Waves coin nedir, nasıl alınır? Geleceği var mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Waves, kapsamlı akıllı sözleşme programlamasına ihtiyaç duymadan kripto para oluşturulmasını sağlayan, kendi özel tokenlerinizi çıkarabileceğiniz bir blockchain platformudur. Waves coin ise, bu platformun yerel kripto para birimidir.

Waves coin nedir? Ne işe yarar?

waves-coin-nedir-koinmedya

Waves coin, Waves platformunun yerel kripto para birimidir. Waves (WAVES) coin üzerine konuşmadan önce, Waves platformunun ve blockchain projesinin ne olduğu ve hangi vizyon ile piyasaya çıktığına bakmak gerekiyor.

Waves coinin yaratıcısı kim?

Moskova merkeli bir proje olan Waves blockchaini, 2016 yılında girişimci Sasha Ivanov tarafından kuruldu.

  • Ivanov ilk olarak, amacı yeni bir blockchain ağının oluşturulmasını sağlamak ve finanse etmek olan Waves Platform AG şirketini kurdu.
  • Ardından Waves ekibi, Nisan 2016’da WAVES coin için bir ICO düzenleyerek 22 milyon$ dolarlık (~ 30.000 BTC’ye eşdeğer) bir fon topladı. Ve Waves blockchaini, 2016’nın 3. çeyreğinde başlatıldı.
Waves Akıllı Sözleşmeleri

Waves coin ne işe yarar?

Waves kendi özel tokenlerinizi çıkarabileceğiniz bir blockchain platformudur. Waves, kapsamlı akıllı sözleşme programlamasına ihtiyaç duymadan kripto para oluşturulmasını sağlar. Bunun yerine tokenler, Waves ağındaki kullanıcı hesaplarında çalışan komut dosyaları aracılığıyla oluşturulabilir ve yönetilebilir.

Mesela bir projeye fon sağlamak için token çıkarmak istiyorsunuz. Bir programa katılanlara ve müşterilerinize sadakatlerinden dolayı ödül olarak token vermek istiyorsunuz.

Ya da herhangi bir amaca hizmet eden bir uygulamanız var ve burada kullanmak için bir token oluşturmak istiyorsunuz. İşte, bunun için Waves platformunu kullanabilirsiniz.

Waves DEX

Kendi projenizi destekleyecek topluluğunuzu oluşturur oluşturmaz, kendi ödül programınızı oluşturabilir ve kripto paranızı piyasaya sürebilirsiniz. Waves platformu dikkate değer bir çözüm sunuyor.

Web sitelerine göre, platform üzerinden token oluşturmak 1 dakikadan fazla sürmüyor. Ancak kullanım alanına göre ve de özelliklerine göre bu biraz daha zaman alabilir.

Waves Akıllı Sözleşmeleri

Waves coin nedir? Waves platformunda dikkat çeken özellikler

Waves platformu bunu engellemek adına şu stratejiyi tercih ediyor. Blockchain üzerinde gerçekleşen her işlem, çekirdek donanımın üstünde bir eklenti olarak doğrudan plug ediliyor. Bu yöntemle, tüm işlemler etkili şekilde hem de donanımlarını güncellemeden Waves blockchain ağına katılabiliyorlar.

Waves coin uygulamasının özellikleri neler?

Waves uygulaması ya da yazılımı, kullanıcılarına birkaç faydalı özellik sağlıyor. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

Waves uygulamasının özellikleri
Özel Uygulama Tokenleri (Custom Application Tokens – CATs)
Merkeziyetsiz borsa (Decentralized exchange – DEX)
Akıllı Sözleşmeler (Smart Contracts)

https://www.youtube.com/watch?v=0Np-58p3OZQ&feature=emb_logo

Şimdi de Waves uygulamasının özelliklerine ayrıntılı bakalım:.

dalgalar-para-platform dalgaları-para-nedir

Waves platformunun özel uygulama tokenleri  (Custom Application Tokens – CATs)

waves coin nedir Waves coin nedir, nasıl alınır? Geleceği var mı?

Waves platformunun temel olarak odaklandığı işlem, özel tokenlerin çıkarılması ve bunların transleri ile işlemleri. Bu tokenleri hem web üzerinde hem de Android ile iOS üzerinde çalışan Wave uygulaması üzerinden oluşturabilirsiniz.

Bu tokenler hiçbir aracıya gerek olmadan alınıp satılabilir ve transferleri gerçekleştirilebilir. Çünkü bu tokenleri özelleştirebilir ve bu tokenler, istediğiniz her şeyi temsil edebilir. Yine de Ethereum gibi platformlarda olduğu kadar token fonksiyonlarına sahip olmayabilirsiniz.

Ethereum (ETH) Blockchain başarısının kurbanı oldu

Buna rağmen Waves’i kullanmak aşırı kolay ve hiçbir kodlama bilgisine de gerek duymuyorsunuz. Bu kolay kullanımından dolayı Waves, kitlesel fon toplama, ICO’lar ve benzeri programlar için ideal bir patform olarak görülüyor. Bir özel token oluşturmanın maliyeti ise 1 Waves coin. 

Waves coin tüm zamanların en yüksek değerini ilk kez Aralık 2017’de 18 dolar ile kaydetmişti. O zamanlar Waves’in dünyanın en hızlı blockchaini olacağı iddiaları vardı. Yükselişte bunun da payı vardı. 4 Mayıs 2021’de ise 41,33 dolar ile yeni bir ATH daha yaptı.

WAVES  Coin istatistikleri

waves-coin-istatistik

Waves (WAVES coin) fiyatı (Canlı):

Waves coin nedir?

Waves nedir?

Waves kendi özel tokenlerinizi çıkarabileceğiniz bir blockchain platformudur.

Waves coin nedir?

Waves platformunun yerel para birimi Wave coin olarak adlandırılıyor.

Waves coin platformu nasıl kullanılır?

Platform üzerinde merkezsiz bir borsa da bulunuyor. Bu platform üzerinden yeni oluşturduğunuz token ile diğer Waves tokenlerin işlemleri yapılabilir.

2021’de Waves coin iyi bir yatırım mı?

Tüm zamanların en yüksek değerini, 4 Mayıs 2021’de 41,33 dolar ile kaydeden Waves coin büyük bir yükseliş ptansiyeline sahip. Bu nedenle, 2021 ve sonrasında Waves coin iyi bir yatırım olabilir.

Waves coin nasıl alınır?

Waves coin, Coinbase, Binance veya Kraken gibi bir kripto para borsası aracılığıyla satın alınabilir ve satılabilir. Daha fazla bigi için tıklayınız.

Kripto para borsalarından USDT ile WAVES nasıl alınır?

1. İlk adım bir platforma kaydolmaktır. Örneğin; Kraken’in ana web sitesine giderek “hesabınızı oluşturun” u tıklarsınız. Sadece e-posta adresinizi kullanarak kayıt olabilirsiniz. 

2. Hesabınızda oturum açtıktan sonra, USDT ile WAVES satın almak için 3 ya da daha fazla aşamada hesabınızın doğrulanması gerekir. Para yatırma işlemi yapmadan önce sizden, bazı kimlik onaylama belgeleri istenecektir.

3. Hesabınız doğrulandıktan sonra, hesaba gidin ve ardından para yatırın. Artık farklı para yatırma seçenekleri arasından bir tercih yapabilirsiniz.

4. Daha sonra kripto pariteleri arasından WAVESUSDT seçeneğini tıklamanız gerekiyor.

5. “Yeni Emir”e tıklayın ve basit arayüzü seçin, şimdi Kraken‘den satın alma emri vermeye hazırsınız.

6. Satın almak istediğiniz Waves coin miktarını girin ve gönder’i tıklayın.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.