1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Tron ve Waves stabil coinleri için uyarı

Tron ve Waves stabil coinleri için uyarı

Tron ve Waves stabil coinleri için uyarı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası, kullanıcılarını Tron ve Waves ve onların stabil coinleri konusunda uyardı. Geçtiğimiz ay Terra’nın stabil coini TerraUSD (UST) değerinde çöküş sonucu tüm ekosistem sıfırı görmüştü. Bundan dolayı bu tür stabil coinler ile ilgili uyarılar gündemde önemli bir yere sahip.


Tron ve Waves stabil coinleri için uyarı

Güney Kore’nin en büyük yerel kripto para borsası, Tron’un USDD ve Waves’in Neutrino USDN stabil coinlerin sabit değerlerini yitirmesi konusunda bir uyarı yaptı. Benzer bir şey geçtiğimiz ay Terra’nın UST stabil coinine yaşanmıştı ki projenin yerel coini LUNA da buna paralel olarak çökmüştü.

Kripto para borsası Upbit şöyle diyor:

“Şu an stabil coinler USDN ve USDD’nin sabit değerlerinin normal bir şekilde korunmadığına dair endişelerin olduğu bir durum var. Bu, bahsedilen stabil coinlerin her biri ile ilişkili olan kripto paralar WAVES ve TRX’te fiyat dalgalanmaları olasılığını artırabilir. Bu nedenle üyelerimiz WAVES ve TRX’e yatırım yaparken bunun farkında olmalı.”

Bahsedilen iki stabil coin de volatiliteli. Her ikisi de bir doların altında işlem görüyor. USDD son 24 saatte yüzde 1.5 düştü. USDN ise CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 1 düştü.

İlgili – Tron TRX coin nedir? Nereden ve nasıl satın alınır? Geleceği var mı?

Tron ve Waves stabil coinleri için uyarı

Kaynak: CoinGecko

Tron fiyatın bir aydır düşüş yaşıyor. Bu da USDD’nin 1 dolar değerini kaybetmesinin sebebi olarak görülebilir. Yine de bu stabil coin gerekenin üzerinde fazlasıyla teminatlı bir coin olarak duyurulmuştu.

Blockchain analiz platformu Nansen ise kısa süre önce yaptığı açıklamada, bir fonun yüklü miktarda USDD ve diğer stabil coinler transferi yaptığına dikkat çekmişti.

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin haber ve gelişmeleri

Bundan dolayı stabil coinler ve özellikle de algoritmik stabil coinler konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle son olarak Terra’da yaşananlar ve bu alanda 20 milyar doların piyasadan silinmesi birçok kişinin büyük kayıp yaşamasına yol açmıştı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: