Bitcoin ETF bekleyenler için güzel bir haber daha

kripto para borsası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de SEC bir türlü Bitcoin ETF’ye onay vermeye yanaşmıyor. Ancak öyle görünüyor ki bu konuda Kanada’nın yolunu seçen ülkelerin sayısı giderek artıyor. Artık BTC ETF giderek kabul görmeye başlıyor.


Bitcoin ETF bekleyenler için güzel bir haber Avustralya’dan

Avustralya, gelecek hafta ilk Bitcoin ETF’yi çıkarmaya hazırlanıyor. Cosmos Asset Management Bitcoin ETF, ülkenin düzenleyici kurumundan onay aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin spot ETF başvurularına ret vermeye devam ediyor. Ancak yeni gelen haberlere göre, Avustralya bu konuda Kanada örneğini takip ediyor. Çünkü ülkenin ilk Bitcoin ETF’si (exchange-traded fund) gelecek hafta Cboe hisse senetleri işlem platformunda listelenecek.

İlgili – Bitcoin ETF nedir? Fiyatlardaki düşüşü Spot Bitcoin ETF’ler önler mi?

Avustralya basınında bugün yer alan bir habere göre, ülkenin ana öz sermaye piyasası düzenleyicisi ASX Clear, artan oynaklığı ile bilinen BTC için ödeme risklerini karşılamak için gereken katı marj gereksinimlerini karşılamaya hazırlanan dört katılımcı ile bir araya geldi.

Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!

Bunlardan üçü kurumsallar. Sonuncusu ise “ASX Clear tarafından talep edilen %42 marjı sağlamaya istekli” önemli bir bireysel ağırlıklı platform.

Düzenleyici kurumun baş risk uzmanı Hamish Treleaven, ASX’in talep ettiği minimum dört katılımcının sağlandığını ve artık Bitcoin ETF onayı konusunda işlemlerin tamamlandığını bildirdi. Söz konusu dört katılımcıya ise “yeni ürünü hazırlamak” için 7 günlük süre verilecek.


İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Sonuç olarak Cosmos Asset Management Bitcoin ETF, Cboe hisse senetleri işlem platformunda 27 Nisan’da işlem görmeye başlayacak.

Cosmos BTC ETF, “fonların fonu” olacak. Çünkü Kanada, Toronto’da işlem gören Purpose Bitcoin ETF’ye yatırım yapacak.

Kanada yetkilileri şimdiye kadar birden fazla Bitcoin ETF’ye onay verdi. ABD’de ise SEC her yıl birkaç Bitcoin ETF’yi geri çeviriyor. Şimdiye kadar ise sadece iki Bitcoin vadeliler ETF’nin işlem görmesine izin verdi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin ETF bekleyenler için güzel bir haber daha
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.