Bitcoin yatırımcısı nereden başlamalı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin yatırımcısı nerden başlamalı? Elbette Bitcoin’den başlamalı. Kripto para piyasalarında yeniyseniz, muhtemelen şu veya bu sebepten biri, sizi bu labirente çekmiştir. Ancak başarılı bir kripto para yatırımcısı olmak istiyorsanız, kendinizi piyasaya hazırlamanız gerekiyor


Bitcoin yatırımcısı nerden başlamalı?

Bitcoin yatırımcısı nerden başlamalı? Elbette,Bitcoini tanıyarak başlamalı…

*BitcoinLitecoin veya diğer kripto paralar hakkında duyduklarınız ve potansiyel olarak dünyayı değiştiren bir teknolojinin bir parçası olmak istemeniz.

*İnsanların kripto paralardan kazandıklarını duydunuz ve 100 $’lık yatırımla, iki Lamborghini dışında bir de köşke solduğunu duydunuz .

 

bitcoin-yatirimcisi-nerden-baslamali

 

*Veya her ikisinden etkilendiniz.

Evet, şu anda kriptoda açık pazarda işlem gören yüzlerce farklı kripto para ve token var. Belki bu kripto paralar ile ilgili bazı grafikleri incelediniz ve bunların bir kısmının saçma sapan karlar bıraktığını fark ettiniz.

Ve kripto para dünyasına girmeye karar verdiniz.

Bu makalenin geri kalan kısmında kripto para ve yatırımlar konusunda dikkat etmeniz gereken konulara değineceğiz

ilk önce sosyal medyaya dikkat!

bitcoin yatırımcısı nerden başlamalı Bitcoin yatırımcısı nereden başlamalı?

Bitcoin yatırımcısı nerden başlamalı derseniz, ben ilk başlığı sosyal medya olarak belirlerdim. Yatırım yapma karar vermeden önce, dikkat etmeniz gereken ilk şeylerden biri, sosyal medyada kripto para ile ilgilenen bazı profillerde  ‘uzman’ olduğunu iddia eden uzaylı tiplerdir.

Bunların bir çoğu tanınmış karekterleri profillerinde kullanırlar. Ayrıca ‘yatırım uzmanı’ olmadıkları konusunda ve paylaşımlarının bir yatırım tavsiyesi olmadığı konusunda hatırlatmada bulunurlar.

Ne yazık ki, bu tiplerin birçoğu, ne hakkında konuştuklarına dair bir fikre sahip değillerdir ve onları takip ederek ciddi kayıplar yaşayabilirsiniz.


ilginizi çekebilir : Güncel Stellar fiyat tahmini 2020 – 2025

ilginizi çekebilir : Güncel Litecoin fiyat tahmini 2020-2025-2030

ilginizi çekebilir :   Güncel Dogecoin fiyat tahmini: Dogecoin 1dolar olur mu? (2020-2025)

ilginizi çekebilir : Güncel Ripple fiyat tahminleri: Uzmanların 2020-2025 XRP fiyat tahmini

ilginizi çekebilir : 2020 Cardano fiyat tahmini: Güncellemeler ADA coini nereye taşır?

ilginizi çekebilir :   EOS coin fiyat tahmini: EOS fiyatını etkileyen önemli başlıklar


Pump veya Dump grubuna katılmayın

Tüm ‘sinyal’ gruplarını, ‘balina’ gruplarını, ‘yunus’ veya ahtapot gruplarını takip ederek zengin olmayacaksınız. Bunların büyük bir kısmında somut olarak bir analiz bulamazsınız, bu gruplarda paylaşılmaz ve nadiren başarılı olurlar. Bu grupları takip etmeye çalışırsanız, muhtemelen uzun vadede büyük miktarda para kaybedeceksiniz. Bu tür grupları takip eden yatırımcılar, nihayetinde ticari olarak ölmeye mahkumdur.

Araştırın

Bitcoin yatırımcısı nerden başlamalı 2. olarak araştırın derim, çok okuyun, not alın. Fırsatınız oldukça saatlerce araştırmaya devam edin. Bu sektörde çılgın para var, bunu inkar edemeyiz. İşte bu nedenden dolayı araştırma yapmanız gerekli. Ancak, bu paranın büyük çoğunluğu, ne yaptığını bilenler tarafından kazanılır. Bu insanlar size aynı bilgiyi vermiş olsalar bile, büyük olasılıkla, bu konuda yazdıkları veya sizi bilgilendirdiği  kripto para hakkında , hareketlerini çoktan yapmışlar ve pozisyonlarını / kazandıklarını bir yere taşımışlardır. Yani, ne hakkında konuştuklarını bilen birine rastlamak için yeterince şanslı olsanız bile, kendinizi zaten kapının arkasında bulacaksınız.

Araştırmanın çok önemli olmasının nedeni. Neler olup bittiğine dair her şeyi bilmenize ve birilerine güvenmenize gerek kalmaz. Ardından, bu uzmanları, gerçekten iyi oldukları şey için, araştırmanıza ek olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, kimin doğru bir şekilde grafik çizebileceğini ve kimin yapamayacağını bilirsiniz. Yapabilecek olanları takip eder ve kaçırdığınız bir analizi onlardan çek edersiniz.

Araştırma ile ne demek istiyorsun?

Her şeyi araştırmayı kastediyorum. Kripto para’nın temelde nasıl çalıştığını anlamalısınız. Satoshi’nin kim olduğunu bilmelisiniz. Neden Bitcoin yarattı? Bu fikri nereden aldı? Bir blockchain nedir? Merkle trees nedir? functions işlemler nasıl çalışır?  Hard fork nedir? Chain split nedir? BIP nedir? ‘Bitcoin core’ nedir? Gavin Andreesen kimdir? Charlie Lee kimdir? İş Kanıtı (Proof of Work)Nedir? ASIC nedir? Bitmain kimdir? Ücretler sistemde nasıl çalışır? Cardano nedir? Zk-SNARKs nedir? Çin’in şu anda kripto para birimleri ve borsalar hakkındaki yasal politikası nedir? ICO’lar şu anda ne kadar yükseliyor?  Kripto para toplam piyasa değeri  ne kadar?

Projenin arkasındaki konsept nedir? Wall Street kripto para hakkında ne düşünüyor? Hangi firmalar destekliyor ve red ediyor? Roger Ver kim? Blok yüksekliği nedir? Ve bu her şeyin temel yönüdür. Ayrıca, teknik analiz hakkında da olabildiğince çok şey anlamanız ve okumanız gerekiyor. Teknik analizin ne olduğu hakkında araştırma yapmalısınız. Büyük yatırımcılar kim? Kim önemli değil? İyi bir ticaret stratejisi nedir? MACD nedir?

Bollinger bant nedir? Onları çizebilir miyim? Bollinger’in her satırının ismini belirleyebilir miyim? Kaç dönem kaplarlar? Bir dönem nedir? Farklı zaman çerçevelerine bakmanın avantajları nelerdir? Ne zaman logaritmik ve ‘normal’ çizgi grafiğe bakmalıyım? Bir şeyin fiyatı parabolik olduğunda ne anlama geliyor? Bir ‘ayı’ ve ‘boğa’ piyasasını tanımlayan şey nedir? Eğilim çizgisi nedir? Osilatörler nelerdir? Hepsini kullanabilir miyim? Elliot’ta Waves’ı nasıl çizebilirim? Orada bulunan paranın bir kısmını istiyorsan, yapman gereken araştırma bu.

Öğrenmeniz  Saat / Gün / Hafta / Ay / Muhtemelen Yıllar alacaktır!

bitcoin yatırımcısı nerden başlamalı Bitcoin yatırımcısı nereden başlamalı?

Yani, bu alana girip milyonlar kazanacağını ve çıkacağını mı düşündün? Olmaz, bir alemsin! Bildiğin kadar emin olabilirsin. Bilgi, kararlarınızın daha akıllıca olmasını sağlar. zamanla usta olmaya başlayacaksınız. Bir ICO’nun tanıtım raporunu okuyabileceksiniz. Ve ‘vaatler’ine baktığınızda, realize edilip edilemeyeceğini anlayacaksınız.

Kripto alanında farklı ‘oyunculara’ alışmaya ve işlerin nasıl yürüdüğünü anlamaya başlayacaksınız. Bu araştırmayı yapmaya istekli değilseniz, o zaman sektörden ayrılmanızı şiddetle tavsiye ederim. Aksi takdirde, bol miktarda bağış yapacaksınız.

Bir başka konu yatırım Gurusundan ve guruplarından uzak dur

bitcoin yatırımcısı nerden başlamalı Bitcoin yatırımcısı nereden başlamalı?

Mali anlamda tavsiye vermek için lisans sahibi olunması gerekiyor, aksi taktirde bu yasal değildir ve yasal yaptırımları vardır.

Tasarruf sahiplerinin bu ”gurulara” sorması gereken basit bir soru var. Neden bir guruba ve o gurubun parasına ihtiyaç duyuyorlar çünkü yatırım yapılan parada piyasayı öldürmek zorundalar.

Teknik becerileri yüksek bir yatırımcı, 2017 de yatırımını doğru paralara yatırmış olsaydı milyonlar kazanabilirdi. Bir çok bilgiye google’dan öğrenme imkanınız varken neden bu gruplara ve ”gurulara” para kazandırıyorsunuz anlamıyorum.

Sonuç

Ne yazık ki, bunlar her yatırımcıyı bekleyen  tuzaklardan sadece birkaçı. Zaman ilerledikçe, bu tuzaklar hakkında daha fazla yazmaya devam edeceğim. Ancak, şu an için, bunu iyi okuyan herkese hizmet etmesini umuyorum

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin yatırımcısı nereden başlamalı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.